361 - 380 av 552
1...181920...28 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 26 januari 2023

Klubbad för

CARMOSÈRING, 14K guld, ovalslipad safir, briljantslipade och åttkantslipade diamanter ca 0,24 ctv, ca W/SI, stl 17,5 mm, vikt 3,3 g, safiren har nagg och slitna fasettkanter.

Utrop: 1 900 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, sterlingsilver, odlade sötvattenspärlor, ca 11 mm, stift, vikt 3,3 g.

225 kr

Utrop: 250 kr

ÖRHÄNGEN, 14K guld/silver, safirer, diamanter, krokar med lås, vikt 6,6 g, diamanter med skador, två diamanter saknas.

2 600 kr

Utrop: 2 800 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, förgyllt sterlingsilver, 14 odlade sötvattenspärlor, stift, mått ca 16 x 18 mm, vikt 6,9 g.

Utrop: 600 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, sterlingsilver, odlade sötvattenspärlor, ca 11 mm, stift, vikt 3,7 g.

225 kr

Utrop: 250 kr

COLLIER, kulor och fasetterad ametist, kulor av färgad kvarts, lås i sterlingsilver, längd 62 cm

Utrop: 450 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, prinsesslipade diamanter ca 0,26 ctv, ca W/VS-SI, stl 19,25 mm, vikt 3,8 g, gravyr.

Utrop: 2 500 kr

ARMBAND, 18K guld, X-länk, längd 18,5 cm, vikt 10,9 g,

Utrop: 5 400 kr

ISAAC COHEN, ring, silver, stl 16,5 mm, vikt 8,5 g, något skev skena.

325 kr

Utrop: 350 kr

HÄNGE, sterlingsilver, bergkristall, 1974, Bengt Hallberg, ca 22×40 mm, vikt 9,0 g.

350 kr

Utrop: 400 kr

PÄRLCOLLIER, odlade saltvattenpärlor ca 6 mm, längd 77 cm, dobbar för ett Ole Lynggaard-lås, knutet, vikt 33,6 g, visst behov av omträdning.

550 kr

Utrop: 550 kr

HÄNGE, ägg, förgyllt silver, grön emalj, cz, design Carl Fabergé by A Jewel Veronika, Charm 11 mm, vikt 3 gram.

425 kr

Utrop: 250 kr

PÄRLCOLLIER, färgade odlade sötvattenspärlor, knutet, längd 180 cm.

Utrop: 550 kr

COLLIER, fasetterad färgad agat, lås i sterlingsilver, längd 46 cm.

400 kr

Utrop: 350 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 6 briljantslipade diamanter 0,35 ctv, ca TW/-TCr/VS, stl 17 mm, vikt 3,9 g, en diamant swiss cut, en diamant skadad, några diamanter med nagg, en sten med slitna fasettkanter, en diamant något för liten för fattningen.

Utrop: 3 000 kr

HÄNGE MED KEDJA, sterlingsilver, sodalit, kedja 40/45 cm.

Utrop: 300 kr

COLLIER, odlade sötvattenspärlor, granater, guldfärgade detaljer, längd 75 cm.

Utrop: 300 kr

SMYCKE SET, collier, örhängen, behandlad korall, vitmetall, gulmetall, längd 52 cm, krok.

Utrop: 500 kr

COLLIER, färgad kvarts, silverfärgat lås, längd 45 cm.

350 kr

Utrop: 300 kr

PÄRLCOLLIER, barocka odlade sötvattenspärlor ca 12,4-14,4 mm, lås i sterlingsilver, knutet, längd 45 cm.

1 600 kr

Utrop: 1 800 kr