201 - 220 av 259
1...10111213 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 14 januari 2023

Klubbad för

TENNISARMBAND, 18K roséguld, 47 briljantslipade diamanter ca 4,39 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, längd 15,5 cm, vikt 12,7 g.

Utrop: 64 000 kr

CARTIER, manschettknappar, 18K guld, Paris, Londres, New York, Tous Droits Reserves, 1997, ref. nr F69310, diameter 16 mm, vikt 11,9 g.

Utrop: 16 600 kr

CARTIER, armring, Ecrou de Cartier, 18K guld, serienr. GIG050, stl 19, vikt 30,7 g, certifkat, orginaletui.

42 000 kr

Utrop: 45 000 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 65 prinsesslipade diamanter ca 9,5 ctv, ca TW-W/VS-SI, längd 18 cm, vikt 29,9 g.

Utrop: 70 000 kr

STIGBERT, armring, 18K guld, bergkristall, vita safirer, Engelbert, 1949, ca 62×52 mm, vikt 11,9 g, stel, öppningsbar, ihålig.

Utrop: 6 900 kr

RING, 18K vitguld, månsten, briljantslipade diamanter ca 0,70 ctv, ca TW-Cr/SI-P, stl 17 mm, vikt 5,5 g, svaga fattningar, en diamant saknas.

Utrop: 13 000 kr

FRITS HEIRING SØRENSEN, armring, sterlingsilver/14K guld, genombruten dekor i form av hjärtan, Danmark, Randers, 68x60 mm, vikt 34,1 g.

850 kr

Utrop: 900 kr

BVLGARI, ring, 18K guld, ametister, stl 18 mm, vikt 8,7 g.

7 600 kr

Utrop: 5 500 kr

GEORG JENSEN, hänge med kedja, nr 433B, sterlingsilver, briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca TW/SI, längd 41/42,5/44,5 cm, vikt 5,7 g.

2 100 kr

Utrop: 2 000 kr

CARTIER, ring, Or Amour Et Trinity,18K vitguld, sereinr. 05956P, 1998, stl 17,5 mm (55), vikt 12,1 g, rodineringen har släppt, påse.

Utrop: 8 500 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 46 briljantslipade diamanter ca 4,19 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, längd 15 cm, vikt 12,8 g, diamanter med nagg och skador på kulett.

Utrop: 63 000 kr

Smycken Lås

OLE LYNGGAARD, lås, 18K guld/vitguld, Blomst, briljantslipade diamanter ca 0,06 ctv, ca TW/VS, collier med kulor av lapis lazuli och hematit, dobbar som passar till lynggaard, vikt 104,4 g, originaletui.

7 700 kr

Utrop: 8 400 kr

BENGT LILJEDAHL, ett par salladsbestick, sterlingsilver, Stockholm 1973, längd 29 cm, totalvikt 133,7 g.

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr

TORUN BÜLOW HUBE, hänge, Dew Drop, silver, glas, höjd 70 mm, vikt 14,3 g, små nagg, ej stämplad. (d)

2 700 kr

Utrop: 2 000 kr

Smycken Lås

OLE LYNGGAARD, lås, Blomst, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,01 ct, design Charlotte Lynggaard, diameter 15 mm, vikt 5,4 g, för dobbar, pärlcollier med odlade sötvattenspärlor ca 7,5 mm medföljer, längd 43,5 cm.

8 100 kr

Utrop: 5 700 kr

TORUN BÜLOW HUBE, collier, sterlingsilver, pärlemor, hängets höjd 105 mm, 14x12 cm, vikt 23,4 g. (d)

10 600 kr

Utrop: 8 000 kr

GEORG JENSEN, armring, sterlingsilver, nr 204, design Torun Bülow Hube, diameter 59 mm, vikt 15,0 g.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

GEORG JENSEN, armring, sterlingsilver, nr. 212, design Torun Bürlow-Hübe, 60x55 mm, vikt 11,8 g, något skev.

Utrop: 2 000 kr

HÄNGE/KEDJA, 18K vitguld, ovalslipad diamant ca 0,75 ct, ca Fancy Deep Grayish Brownish Yellow/P, 16 briljantslipade diamanter ca 0,22 ctv, ca TW-Cr/P, höjd 12 mm, längd 44 cm, vikt 2,2 g, mittstenen har inneslutningar som når ytan, enstaka sidostenar har nagg.

Utrop: 6 000 kr

RING, 14K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,60 ct, ca Light Brown/P2, 70 briljantslipade diamanter ca 0,58 ctv, ca W-Ca/SI-P, stl 17,25 mm, vikt 6,0 g, mittstenen har nagg på kuletten och rondisten, några sidostenar har nagg och skador.

Utrop: 7 100 kr