161 - 180 av 638
1...8910...32 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 16 juni 2022

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, 14K guld, gammal - och åttkantslipade diamanter ca 0,85 ctv, höjd 18 mm, vikt 3,1 g, krokar med stopp, enstaka diamanter med skador och nagg.

6 600 kr

Utrop: 5 000 kr

RING, 18K guld/silver, oxiderad, rosa syntetisk safir, diamanter, stl 18,5 mm, vikt 2,9 g.

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

RING, 14K guld, 25 briljantslipade diamanter ca 0,36 ctv, stl 17,5 mm, vikt 4 g.

Utrop: 3 000 kr

RING, 14K guld, syntetisk rubin, vita syntetiska safirer,stl 16,75 mm, vikt 2 g.

Utrop: 900 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor ca 7 mm, rosa, lås samt detaljer i sterlingsilver, trädd på vajer, längd 46 cm.

250 kr

Utrop: 300 kr

VINSTÄLL, nysilver, längd 29 cm, höjd 18 cm, vikt 802,1 g.

1 900 kr

Utrop: 550 kr

COLLIER, 2-rader, odlade sötvattenspärlor, iolit, lås i sterlingsilver, längd 46 cm.

Utrop: 400 kr

COLLIER, färgade odlade sötvattenspärlor ca 9 mm, knutet, längd 80 cm.

Utrop: 350 kr

COASTERS, ett par, silver, mytologiskt motiv, GAB, Stockholm 1947-1953, diameter 12 cm, totalvikt 239 g.

900 kr

Utrop: 700 kr

Smyckestillbehör Övrigt

LUPP, stål, 10x förstoring, 30x21 mm, vikt 29,1 g.

275 kr

Utrop: 300 kr

COLLIER, fasetterad ametist, odlade sötvattenspärlor, guldfärgat lås samt detaljer, trädd på vajer, längd 50 cm.

400 kr

Utrop: 450 kr

GUSTAF MÖLLENBORG, mockaskedar, 12 st, förgyllt silver, Stockholm 1894, längd 9 cm, totalvikt 152,3 g, etui.

Utrop: 1 000 kr

SERVERINGSSKEDAR, ett par, förgyllt silver, längd 21,2 cm, totalvikt 122,6 g, etui.

800 kr

Utrop: 900 kr

LJUSSTAKAR, ett par, silver, geometriska former, Eric Löfman för MGAB, Uppsala 1972, höjd 8 cm, diameter 7,1 cm, signerade, fylld botten, totalvikt 543,8 g, små bucklor vid foten.

900 kr

Utrop: 1 000 kr

Silver Kaffeservis

GRÄDDKANNA & SOCKERSKÅL, 3 delar, silver, delvis förgyllt, sockerskål, gräddkanna, fat, C.G. Hallberg, Stockholm 1953, totala mått 17,5 x 12 x 4,5 cm, totalvikt 168,3 g.

Utrop: 1 000 kr

KAFFESKEDAR, 12 st, silver, modell Rosenholm, GAB, Eskilstuna 1975-1983, längd 12,1 cm, totalvikt 169,7 g, etui.

Utrop: 1 100 kr

COLLIER, odlade sötvattenspärlor i grått och blått, diskar med abalone-tripletter, lås i stål, längd 46 cm.

325 kr

Utrop: 300 kr

COLLIER, odlade sötvattenspärlor, onyx, lås samt detaljer i sterlingsilver, trädd på vajer, längd 45 cm.

275 kr

Utrop: 300 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, förgyllt sterlingsilver, 14 odlade sötvattenspärlor, stift, mått ca 16 x 18 mm, vikt 6,8 g.

1 600 kr

Utrop: 600 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor, keshipärlor, lås i sterlingsilver, trädd på vajer, längd 54 cm.

325 kr

Utrop: 350 kr