281 - 300 av 321
1...14151617 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 26 mars 2022

Klubbad för

HÄNGE, 18K guld/vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,90 ctv, ca TW-W/VS, höjd 35 mm, vikt 10,0 g.

Utrop: 9 000 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 1,92 ctv enligt gravyr, ca River-TW(D-F/IF-VS, stl 15,5 mm, vikt 9,1 g, en liten diamant är åttkantslipad.

15 000 kr

Utrop: 17 000 kr

COLLIER, 18K vitguld, 67 briljantslipade diamanter ca 6,61 ctv, ca TW-Cr/VS, en diamant är P, längd 44 cm, vikt 35,3 g, enstaka diamanter med nagg på kuletten.

38 000 kr

Utrop: 42 000 kr

RING, 18K guld, delvis rodinerat, safirer ca 2,85 ctv, stl 17 mm, vikt 18,3 g.

8 100 kr

Utrop: 9 000 kr

KEDJA, 18K guld, längd 44 cm, vikt 25,5 g.

Utrop: 12 600 kr

RING, 18K guld, opal ca 4,08 ct, flerfärgade behandlade safirer ca 1,45 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,52 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, stl 17,25 mm, vikt 5,7 g, enstaka diamanter med skador och nagg.

10 000 kr

Utrop: 11 000 kr

CARMOSÉRING, platina, kuddslipad safir ca 1,41 ct, 14 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW-TCR/VS, stl 16,5 mm, vikt 5,9 g.

Utrop: 12 200 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K guld, South Seapärla , ca 15 mm, gammalslipad diamant ca 0,35 ct, ca W/P, längd 42-45 cm, vikt 7,1 g.

Utrop: 8 900 kr

Smycken Pärlarmband

ARMBAND, 18K vitguld, South Seapärlor, ca 9-11 mm, längd 18,5 cm, vikt 9,5 g.

Utrop: 6 100 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, delvis rodinerat, 2 droppslipade diamanter ca 0,69 ctv, ca TCa/VS, 56 briljantslipade diamanter ca 1,04 ctv, ca Cr-LY/VS-SI, stift, vikt 4,5 g.

Utrop: 14 400 kr

RING, 18K roséguld, kuddslipad kunzit ca 8,26 ct, rosa safirer ca 1,42 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,52 ctv, ca TW-TCr/SI-P, stl 16,75 mm, vikt 5,9 g, enstaka diamanter med skador och nagg.

14 000 kr

Utrop: 15 400 kr

RING, 18K vitguld, smaragslipade tanzaniter ca 2,40 ctv, ca TW-TCa/VS-P, 76 briljantslipade diamanter ca 0,45 ctv, stl 17,25 mm, vikt 3,9 g, tanzaniterna med nagg.

9 500 kr

Utrop: 10 600 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, svarta diamanter 0,80 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,80 ctv, ca TW-Cr/VS-P, längd 20 cm, vikt 9,8 g, enstaka diamanter med skador och nagg.

Utrop: 14 400 kr

RING, 18K roséguld, flerfärgade behandlade safirer 4,76 ctv, briljantslipade diamanter 0,64 ctv, ca , ca TW-TCR/VS-P, stl 17,5 mm, vikt 9,5 g, mittdelen är rörlig, enstaka stenar med skador och nagg.

Utrop: 21 000 kr

RING, 18K roséguld, delvis rodinerat, ovalslipade morganit ca 4,97 ctv, behandlade rosa safirer ca 1,15 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW-TCa/VS-SI, stl 16,5 mm, vikt 5,1 g.

Utrop: 11 000 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K vitguld, odlade pärlor, ca 8,5-8,8 mm, behandlade rubiner ca 1,37 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,15 ctv, ca CR/P, höjd 28 mm, stift.

Utrop: 9 900 kr

CARMOSÉÖRHÄNGEN, 18K vitguld, ovalslipade smaragder ca 0,45 ct, 76 briljantslipade diamanter ca 0,48 ctv, ca TW-Cr/VS-P, höjd 10 mm, vikt 3,3 g, stift.

Utrop: 7 700 kr

SERVERINGSBESTICK, 4 delar, silver, Frankrike, omkring 1900, längd 16-19 cm, vikt 136,9 g, etui.

Utrop: 2 000 kr

Utrop: 2 000 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, prinsesslipade diamanter ca 0,70 ctv, ca TW-W/P1-P2, vikt 1,6 g, stift, inneslutning når ytan.

Utrop: 5 500 kr