261 - 280 av 321
1...131415...17 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 26 mars 2022

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, 18K guld, peridot ca 9,00 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, ca TW/VS, höjd 28 mm, vikt 8,2 g, några nagg, 2 peridoter med slitna fasettkanter,

Utrop: 7 800 kr

HÄNGE/KEDJA, 18K vitg, turkos 16 x 12 x 6 mm, 21 briljanter ca 0,45 ctv, ca W-TCr/VS, ärtlänkskedja 44 cm, vikt 8,8 g.

Utrop: 8 900 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K guld, 6 briljantslipade diamanter ca 0,44 ctv, ca TW-W/VVS-SI, kors 11 x 9,0 mm, kedja 42/45 cm, vikt 2,6 g.

Utrop: 6 600 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K guld, smaragd ca 1,05 ct, briljantslipade diamanter ca 0,95 ctv, ca TW-TCr/P, höjd 22 mm, kedja 44 cm, vikt 3,8 g, smaragd med inneslutningar som når ytan.

Utrop: 12 400 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, fasetterad ovalslipad tanzanit ca 0,80 ct, 12 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW-W/P, höjd 27 mm, ankarlänk 41 cm, vikt 2,5 g.

Utrop: 5 500 kr

7 000 kr

Utrop: 7 900 kr

SAFIRRING, 18K vitguld, blå safir ca 0,20 ct, 10 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW-W/SI-P, stl 16,5 mm, vikt 3,1 g.

Utrop: 5 900 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 odlade Tahitipärlor ca 13-13,5 mm, 6 briljantslipade diamanter ca 0,55 ctv, ca TW-TCa/VS, viktm11,5 g, stift, enstaka diamanter med nagg.

Utrop: 17 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 110 briljantslipade diamanter ca 1,80 ctv, ca TW-TCr/SI, rörlig mittdel, höjd 28 mm, vikt 5,6 g, stift.

Utrop: 20 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 1,85 ctv, ca W-TCr(H-I)/SI-P, gungande mittenparti, längd 2 cm, stift, vikt 5,8 g.

Utrop: 19 000 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 33 briljantslipade (en har en äldre slipning) diamanter ca 0,66 ctv ca W/VS-SI, stl 16 mm, vikt 3,4 g.

Utrop: 4 100 kr

ÖRHÄNGEN, 18K roséguld, briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca TW-TCr/SI-P, höjd 1,5 cm, vikt 2,8 g.

6 200 kr

Utrop: 6 900 kr

RING, 18K vitguld, ovalslipad tanzanit ca 20,57 ct, briljantslipade diamanter ca 1,14 ctv, ca TW-Cr/SI, stl 18 mm, vikt 15,4 g, tanzaniten har liten repa på bordet och några diamanter har nagg.

Utrop: 80 000 kr

4 800 kr

Utrop: 5 400 kr

RING, 18K guld, 15 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW-Cr/SI, stl 16 mm, vikt 3,4 g.

Utrop: 9 200 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,47 ct enligt gravyr, ca CR/SI, stl 17,75 mm, vikt 2,9 g, nagg på kuletten.

4 400 kr

Utrop: 4 900 kr

HÄNGE, 14K vitguld, navette - och briljantslipade diamanter ca 1,70 ctv, ca W-Ca/SI-P, blomma, höjd 24 mm, vikt 5,5 g, enstaka diamanter med skador och nagg.

4 300 kr

Utrop: 4 500 kr

RING, 14K vitguld, navettslipad diamant ca 0,90 ct ca W(H)/VS1, 5 briljantslipade diamanter 0,10 ctv, stl ca 16,5- 17 mm, vikt 7,2 g.

Utrop: 21 500 kr

GAUDY, armring, 18K guld/vitguld, 5 briljant och gammalslipade diamanter ca 0,58 ctv, ca W-Cr/SI-P, innermått 5,7 x 4,5 cm, Stockholm 2000, vikt 30,2 g.

Utrop: 16 000 kr

DIAMANT, briljantslipad 0,80 ct, ca TW(G)/SI1.

Utrop: 22 000 kr