381 - 400 av 662
1...192021...34 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 16 december 2021

Klubbad för

SALT-,PEPPARKAR, SOCKERRUSKA, 3 delar, silver, svängda reliefåsar, höjd 9-19 cm, svenska importstämplar, totalvikt 332,4 g, buckla.

Utrop: 2 000 kr

DOSA, silver, rund, graverad yta, J. Selling, Arboga 1846, höjd 25 mm, diameter 52 mm, vikt 32,0 g.

850 kr

Utrop: 350 kr

BREUNING, pärlörhängen, 18K guld, odlade sötvattenspärlor ca 6,7 mm, Tyskland, vikt 3,6 g, stift.

Utrop: 1 700 kr

Ädelstenar Rubiner

RUBIN, ovalslipad, 0,45 ct, IGI certifikat F1H98870, förseglad.

475 kr

Utrop: 500 kr

COLLIER, maliakit, doserade kulor ca 7-14 mm, längd 54 cm, lås i vitmetall, vikt 108,9 g, knutet.

300 kr

Utrop: 350 kr

BROSCH, 18K vitguld, odlade pärlor, rubiner, diameter 30 mm, vikt 7,7 g, nagg, spricka som når ytan.

3 300 kr

Utrop: 3 800 kr

Ädelstenar Safirer

SAFIR, droppslipad, 1,10 ct, IGI certifikat, förseglad.

1 300 kr

Utrop: 1 300 kr

Ädelstenar Rubiner

RUBIN, droppslipad, 0,70 ct, IGI certifikat F1H89236, förseglad.

700 kr

Utrop: 800 kr

Ädelstenar Rubiner

RUBIN, ovalslipad, 0,60 ct, IGI certifikat F1H98806, förseglad.

600 kr

Utrop: 700 kr

Ädelstenar Rubiner

RUBIN, ovalslipad, 0,51 ct, IGI certifikat IL121908, förseglad.

500 kr

Utrop: 550 kr

Ädelstenar Rubiner

RUBIN, navetteslipad, 0,56 ct, IGI certifikat 1L122009, förseglad.

550 kr

Utrop: 600 kr

ÖRHÄNGEN, förgyllt silver, Mandelstam, krokar, höjd 60 mm, vikt 3,9 g, originalask.

Utrop: 900 kr

RING, 18K vitguld, äldre briljantslipad diamant 0,25 ct, 10 briljantslipade diamanter 0,05 ctv, Mandelstam, stl 18,25 mm, vikt 2 g.

Utrop: 3 600 kr

ÖLSTOP, silver, lock med blomknopp, höjd 19 cm, vikt 548,9 g.

3 600 kr

Utrop: 3 200 kr

SKALLRA, silver, svenska importstämplar, längd 13,5 cm, vikt 23,0 g

250 kr

Utrop: 300 kr

TESIL, silver, arbetad yta, Jugend, Danmark 1918, 16x7,5 cm, vikt 56,7 g.

750 kr

Utrop: 700 kr

SIGILLSTÄMPEL, silver, markströms, Uppsala 1963, höjd 50 mm, vikt 20,5 g, ej graverad.

400 kr

Utrop: 350 kr

DOSA, silver, dekor med puti, Mema import, 13x38x26 mm, vikt 17,8 g.

200 kr

Utrop: 230 kr

BREVKNIV, silver, jugendstil, svenska importstämplar, längd 11,5 cm, vikt 15,6 g.

200 kr

Utrop: 250 kr

Silver Vas

ERIC LÖFMAN, vaser, silver, ett par, Markströms, Uppsala 1977, höjd 17 cm, vikt 212,0 g, fylld botten.

850 kr

Utrop: 900 kr