Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 16 december 2021
PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 6,3-6,8 mm, lås i sterlingsilver, längd 39 cm, vikt 22,2 g.
ALLIANSRING, 18K vitguld, 17 briljantslipade diamanter ca 0,48 ctv, ca TW-Cr/VS-SI, stl 17,5 mm, vikt 2,7 g.
RING, 18K vitguld, briljant- och åttkantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca W/P, stl 17 mm, vikt 3,1 g.
ALLIANSRING, 18K vitguld, 9 briljantslipade diamanter ca 0,45 ctv ca Cr-TCa/SI, stl 15,5 mm, vikt 2,7 g, en diamant med inverterad natural på kronan i anslutning till inneslutning.
HELALLIANSRING, 18K vitguld, 24 gammal, äldre briljant och briljantslipade diamanter ca 1,20 ctv, ca TW-Cr/SI-P, stl 17,25 mm, vikt 4,5 g, flera diamanter med nagg och skador.
RING, 18K guld/vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,18 ctv, ca W-Cr/VS-SI, stl 17,25 mm, vikt 5,0 g.
ARMBAND, titan/18K vitguld, 36 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca W-TCr/VS-SI, vikt 16,5 g.
ALLIANSRING, 18K guld med 19 briljanter 0,23 ctv TW-W(G-H)/SI storlek 16,25 mm , vikt 1,7 g
Smyckestillbehör Övrigt
Smyckestillbehör Övrigt
Smyckestillbehör Övrigt
Smyckestillbehör Övrigt
Smyckestillbehör Övrigt
Smyckestillbehör Övrigt
Smyckestillbehör Övrigt