181 - 200 av 661
1...91011...34 Gå till

Avslutad | Julklapps – Lördag 11 december 2021

Klubbad för

ARMBAND, 18K roséguld, orangea, bruna och gula zirkoner, Kristian Ståhl, Stockholm, längd 19,5 cm, vikt 40,4 g, en zirkon har ytgående skada på kronan från rondisten till bordet och några har små nagg och repor.

Utrop: 40 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, gröna och bruna Zirconer, Kristian Ståhl, Stockholm, vikt 7,0 g, stift, ej stämplade.

Utrop: 13 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, diamanter ca 1,00 ctv, ca W-CA(H-M)/SI-P, clips med stift, vikt 6,5 g, flertal diamanter är skadade, svaga fattningar.

Utrop: 9 000 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 87 briljantslipade diamanter ca 1,85 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, längd 18 cm, vikt 8,6 g, några diamanter med ytdefekter.

Utrop: 28 000 kr

TENNISARMBAND, 18K guld, 72 briljantslipade diamanter ca 1,51 ctv, ca TW-W/VVS-VS, längd 15 cm, vikt 7,7 g.

Utrop: 23 500 kr

LAPPONIA, örhängen, 18K guld, 2 åttkantslipade diamanter ca 0,04 ctv, ca TW/VS, vikt 2,1 g.

2 400 kr

Utrop: 2 200 kr

RING, 18K guld, äldre briljantslipad diamant ca 0,85 ct, ca TW(F)/VS1, 2 baguetteslipade diamanter ca 0,15 ctv, ca TW/VS, stl 16,25 mm, vikt 6,8 g, gravyr, diamanterna har kraftigt slitna fasettkanter.

12 000 kr

Utrop: 14 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 14 briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca TW-W/SI-P, vikt 2,0 g, stift.

6 000 kr

Utrop: 6 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca W/P, 24 briljantslipade diamanter ca 0,24 ctv, ca TW-W/VS-SI, vikt 1,7 g, stift, enstaka diamanter har nagg.

Utrop: 6 200 kr

Utrop: 20 000 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,95 ctv, ca TW-W/VS, stl 16,5 mm, vikt 2,0 g.

Utrop: 12 600 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 67 briljnter ca 0,82 ctv, ca TW/-W/VS, längd 17 cm, vikt 6,3 g.

14 000 kr

Utrop: 16 000 kr

ARMRING, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 0,70 ctv, ca TW-W/VS, 5x6 cm, vikt 7,8 g.

Utrop: 11 000 kr

HANS STRÖMDAHL, alliansring, 18K guld, 4 rubiner, 3 briljantslipade diamanter 0,18 ctv enligt gravyr, ca TW-W/VS, stl 16,25 mm, vikt 2,6 g.

1 900 kr

Utrop: 2 100 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, granater, mått 6,3x6,3 cm, vikt 1,8 g, stift, en granat har nagg.

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,51 ct enligt gravyr, ca W/VS1, Örn, Göterborg 1978, stl 17,5 mm, vikt 3,2 g, nagg på kulett.

11 800 kr

Utrop: 13 500 kr

ÖRHÄNGEN, 14K vitguld, 38 briljantslipade diamanter ca 1,30 ctv, ca River-W/SI-P, diamanter 12 mm, vikt 3,5 g, stift.

13 000 kr

Utrop: 9 000 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 26 briljantslipade diamanter ca 0,78 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, stl 17 mm, vikt 2,5 g, gravyr.

Utrop: 6 900 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 26 briljantslipade diamanter ca 0,78 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, stl 17 mm, vikt 2,5 g.

Utrop: 7 600 kr

RING, 18K guld, ovalslipade turmaliner, 24 briljantslipade diamanter ca 2,50 ctv, ca TW/VS, ca K. Torndals Juvelerare, Stockholm, stl 17 mm, vikt 10,5 g.

Utrop: 20 000 kr