321 - 340 av 384
1...161718...20 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 25 september 2021

Klubbad för

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 6,5-9,8 mm, doserat, lås i 18K vitguld, smaragder, längd 53 cm, vikt 41,7 g, säkerhetskedja, flera smaragder med nagg och skador.

1 300 kr

Utrop: 1 400 kr

ENGELBERT, ring, 18K guld/vitguld, 12 briljantslipade diamanter 0,24 ctv, ca TW/VS, stl 17,5 mm, vikt 6,1 g.

5 100 kr

Utrop: 4 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, droppslipade diamanter ca 0,77 ctv, ca LY/VVS-VS, höjd ca 7,5 mm, stift.

5 500 kr

Utrop: 6 000 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 1,01 ctv, ca W-CrH-J/VS-SI, stift.

20 500 kr

Utrop: 13 200 kr

RING, 18K roséguld, ovalslipad kunzit ca 5,06 ct, rosa safirer ca 4,8 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,36 ctv, stl 17,25 mm, vikt 7,6 g, enstaka sten med skada och nagg.

Utrop: 13 400 kr

RING, 18K vitguld, odlad sötvattenspärla, briljantslipade diamanter ca 1,01 ctv, ca TCa/P, stl 16,75 mm, vikt 6,3 g.

Utrop: 13 200 kr

RING, 18K guld, 14 baguetteslipade behandlade gula safirer ca 1,72 ctv, 24 briljantslipade diamanter ca 0,24 ctv, ca Ca/VS, stl 17,25 mm, vikt 3,6 g, enstaka safirer med nagg.

Utrop: 5 500 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 22 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW-W(G-H)/SI-P, stl 16,25 mm, vikt 2,5 g.

Utrop: 7 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, trapets - och åttkantslipade diamanter ca 0,47 ctv, ca TW-TCr/VVS-P, stift, höjd 12 mm, vikt 3 g, enstaka diamant med skada och nagg.

Utrop: 6 700 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K vitguld, odlade pärlor ca 8,75 mm, cabochonslipade safirer ca 1,37 ctv, 30 briljantslipade diamanter ca 0,28 ctv, ca Cr-Ca/SI-P, stift, höjd 22 mm, vikt 4,6 g.

5 000 kr

Utrop: 5 500 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K vitguld, Tahititpärlor, 13.8 -14 mm, olika färgtoner, stift, vikt 9 g.

Utrop: 5 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 20 prinsesslipade diamanter ca 0,35 ctv, ca TW-TCr/VS, huggies, höjd 13 mm, vikt 1,9 g.

Utrop: 5 000 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, ovalslipad rosa safir ca 1,20 ct, droppslipad rosa safir ca 0,16 ct, 29 briljantslipade diamanter ca 0,31 ctv, ca TW-TCr/P, längd 40 cm, vikt 3,5 g, safiren med ett mindre nagg på undersidan.

6 000 kr

Utrop: 6 600 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, ovalslipad diamant ca 0,22 ct, ca TCr/P, 12 briljantslipade diamanter ca 0,18 ctv, ca TW-W/P, höjd 14 mm, längd 40 cm, vikt 2,0 g, nagg.

Utrop: 8 900 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, hjärtslipad diamant ca 0,30 ct, ca W/SI, 12 briljantslipade diamanter ca 0,11 ctv, ca TW-TCr/P, höjd 13 mm, ankarlänk 41 cm, vikt 1,9 g.

5 900 kr

Utrop: 6 600 kr

COLLIER, 18K roséguld, 72 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca TW-TCr/SI-P, längd 43 cm, vikt 3,5 g.

Utrop: 4 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TW-TCr/SI, vikt 2,0 g.

Utrop: 6 500 kr

CARMOSÉÖRHÄNGEN, 14 guld/vitguld, ovalslipade safirer, briljantslipade diamanter ca 0,70 ctv, ca W-Cr/VS-Si, clips med stift, vikt 8,2 g.

7 100 kr

Utrop: 8 000 kr

CARMOSÉÖRHÄNGEN, 14K guld/vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,70 ctv, ca W-TCa/VS-SI, clips med stift, vikt 7,0 g.

Utrop: 5 000 kr

RING, 18K roséguld, ovalslipad morganit ca 1,95 ct, 4 briljantslipade diamanter ca 0,08 ctv, ca TW/VS, stl 17 mm, vikt 3,2 g.

Utrop: 7 500 kr