261 - 280 av 361
1...131415...19 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 17 juni 2021

Klubbad för

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 6-6,3 mm, lås i silver, paste, längd 47,5 cm, en glassten saknas, mittsten skadad.

Utrop: 1 300 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 0,12 ctv, ca TW/VS, vikt 0,9 g, stift, en diamant har nagg.

1 300 kr

Utrop: 1 300 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K guld, rundfasetterad citrin ca 3,15 ct, kedja 38-40 cm, vikt 2,1 g, citrin med små nagg.

Utrop: 5 000 kr

Utrop: 4 500 kr

ARMBAND, silver, färgad sten, längd 1 cm, vikt 1,9 g.

Utrop: 1 800 kr

ARMBAND, lavasten, silver, emalj, rosenstenar.

Utrop: 1 400 kr

COLLIER, 18K vitguld, 14 trapets- och baguetteslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca TW-W/VS-SI, längd 40-42 cm, vikt 1,7 g.

Utrop: 6 000 kr

Ädelstenar Safirer

7 SAFIRER, runda, 2,81 ctv, nagg på fasettkanter.

550 kr

Utrop: 550 kr

COLLIER, 9K guld, bergkristall, akvamarin, labradorit, längd 187 cm, vikt 101 g.

Utrop: 5 000 kr

COLLIER, 18K guld, smaragd ca 0,60 ct, GCS certifikat 577-8792, 12 gammalslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca TW-Cr/VS-P, längd 36-39 cm, vikt 1,5 g, smaragd med slitna fasettkanter samt nagg på rondisten.

Utrop: 6 900 kr

COLLIER, 18K guld, doserad bismarcklänk, bredd 4,2-8,5 mm, längd 43,5 cm, vikt 20,9 g.

Utrop: 8 400 kr

ARMBAND, silver, ametister, Alton, Falköping 1965, längd 21,5 cm, vikt 18,0 g.

600 kr

Utrop: 350 kr

RING, sterlingsilver, Alton, Falköping 1974, justerbar storlek, vikt 8,5 g.

800 kr

Utrop: 350 kr

BROSCH, 18K guld, svart emalj, ihålig blisterpärla, GGTL certifikat 14-B 2509, längd 30 mm, vikt 2,7 g,

Utrop: 3 600 kr

SMYCKESET, collier, örhängen, hänge/brosch, silver/gulmetall, fasetterade granater, längd 43 cm, vikt 12,9 g, stift.

950 kr

Utrop: 550 kr

RING, sterling silver, stl 16,5 mm, vikt 7,8 g.

Utrop: 225 kr

PÄRLCOLLIER, kulor av hematit ca 7,8 mm, lås i gulmetall, längd 45 cm, knutet, vikt 59,9 g.

Utrop: 350 kr

SMYCKESET, halsring, örhängen, ring, sterlingsilver, detaljer i 14K guld, halsrings diameter 130 mm, örhängenas diameter 27 mm, ringens stl 17,5 mm, vikt 41,5 g, etui.

Utrop: 2 300 kr

ARMBAND, onyx, förgyllda markasiter, lås i 18K guld, Italien, längd 16 cm, vikt 17,7 g.

Utrop: 6 400 kr

COLLIER, 18K guld, korall, odlade sövattenspärlor, förgyllda markasiter, rosenkvarts, 2 beiljanter ca 0,08 ctv, längd 72 cm, vikt 59,4 g.

Utrop: 9 000 kr