221 - 240 av 340
1...111213...17 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 24 april 2021

Klubbad för

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, ovalfasetterad akvamarin ca 1,15 ct, 14 briljantslipade diamanter ca 0,36 ctv, ca TW-TCr/P, höjd 18 mm, längd 44 cm, vikt 2,7 g.

Utrop: 5 400 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 1,00 ct, ca TCa(K)/P1, 6 trapets - och 20 briljantslipade diamnater ca 0,80 ctv, ca W/VS-SI, stl 18 mm, vikt 5 g, mittstenen har en inventerad natural.

Utrop: 18 000 kr

MANSCHETTKNAPPAR, 18K guld/vitguld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,23 ctv, TW(G)/VS Arvika 1963, mått 1,5 x 1,5 cm, vikt 16,1 g, en diamant har nagg på kuletten.

Utrop: 6 500 kr

RING, 18K vitguld, 9 briljantslipade diamanter 1,05 ctv enligt gravyr, ca TW-TCr/VS-SI, stl 18,75 mm, vikt 3,5 g.

6 300 kr

Utrop: 7 200 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,33 ctv, TW/VS, Engelbert, stl 17,25 mm, vikt 4,7 g,

5 500 kr

Utrop: 6 000 kr

RING, 18K vitguld, 26 briljantslipade diamanter ca 0,70 ctv, ca TW/VS, stl 17 mm, vikt 5,7 g.

Utrop: 11 400 kr

RING, 18K vitguld, 10 briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca TW-W/SI-P, stl 16,25 mm, vikt 3,4 g.

Utrop: 10 000 kr

RING, 18K guld, 15 briljantslipade diamanter ca 0,45 ctv, ca TW-Cr/SI, stl 16,75 mm, vikt 3,1 g.

Utrop: 6 400 kr

HÄNGE, 18K vitguld, onyx, 95 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW(G)/VS-SI, längd 4 cm, vikt 17,3 g.

Utrop: 6 900 kr

RING, 18K vitguld, blå safir ca 0,20 ct, briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW-TCr/P, stl 17,75 mm, vikt 3,3 g.

Utrop: 6 000 kr

RING, 18K vitguld, 12 prinsesslipade diamanter samt 46 briljantslipade diamanter ca 0,65 ctv, ca TW-TCr(G-I)/VS-SI, stl 17 mm, vikt 5,7 g, några diamanter med nagg.

Utrop: 6 300 kr

RING, 18K vitguld, 3 briljantslipade diamanter ca 0,35 ctv, ca TW-TCr/SI, stl 17 mm, vikt 7,6 g.

Utrop: 6 500 kr

HÄNGE, 18K vitguld, hjärta, 8 baguette- samt 48 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, brun färgton, ca SI-P, vikt 3,5 g, ett fåtal diamanter med nagg och mindre skador.

Utrop: 4 500 kr

ENSTENSRING, platina, briljantslipad diamant ca 0,33 ct, ca W/P, stl 17 mm, vikt 3,7 g.

Utrop: 7 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 1,85 ctv, ca W-TCr(H-I)/SI-P, gungande mittenparti, längd 2 cm, stift, vikt 5,8 g.

Utrop: 19 000 kr

SAFIRRING, 18K vitguld, blå safir ca 0,20 ct, 10 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW-W/SI-P, stl 16,5 mm, vikt 3,1 g.

Utrop: 5 900 kr

SAFIRRING, 18K vitguld, 3 blå safirer ca 0,55 ctv, 2 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TCr/SI-P, stl 16,25 mm, vikt 2,8 g.

Utrop: 6 800 kr

CARMOSÉÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 akvamariner ca 3,75 ctv, briljantslipade diamanter ca 1,01 ctv, ca TW-TCr/P, vikt 4,6 g, stift.

Utrop: 10 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 akvamariner ca 2,23 ctv, briljantslipade diamanter ca 1,30 ctv, ca TW-Cr/P, vikt 3,8 g, stift.

8 800 kr

Utrop: 10 000 kr

RING, 18K guld, 50 briljant- och baguetteslipade diamanter ca 1,50 ctv, ca TW-TCr/VS-P, stl 16,75 mm, vikt 6,8 g.

Utrop: 14 600 kr