141 - 160 av 493
1...789...25 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 17 december 2020

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, fasetterade ametister, ovala ca 9 x 7 mm, stift, vikt 1,7 g.

250 kr

Utrop: 250 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca. 6 mm, lås i 18K vitguld med rubiner, längd 77 cm, knutet, vikt 39,7 g, några pärlor skadade.

Utrop: 1 700 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 7,5 mm, lås i 14K guld, längd 42 cm.

800 kr

Utrop: 900 kr

Smycken Pärlhänge

HÄNGE, 18K vitguld, odlad Tahitipärla ca 13,2 mm, cubic zirconia, höjd 32 mm, vikt 6,0 g.

Utrop: 1 900 kr

CARMOSÉRING, 18K guld, rubin, 10 briljantslipade diamanter 0,25 ctv enligt gravyr, ca TW-Cr(G-J)/VS-SI, storlek 17,5 mm, vikt 2,1 g, gravyr, en diamant har nagg på rondisten.

Utrop: 1 700 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor ca 8,7-11 mm, off round, doserat, lås i 14K vitgu längd 42 cm.

1 000 kr

Utrop: 900 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor ca 10-11 mm, lås i förgyllt silver, cubic zirkonia, längd 42 cm.

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

ARMBAND, förgyllt silver, emalj, jade, längd 17,5 cm, vikt 45,6 g, säkerhetskedjan saknar ögla.

Utrop: 1 500 kr

RING, 18K vitguld, 5 briljantslipade diamanter ca 0,15 ctv ca W-Cr/VS, stl 18 mm, vikt 3,0 g.

Utrop: 1 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, odlade pärlor ca 7 mm, briljantslipade diamanter ca 0,16 ctv, ca TW-W/SI-P, höjd 32 mm, skruvlås.

2 000 kr

Utrop: 1 600 kr

RING, 18K vitguld, ovalslipad safir, 16 åttkantslipade diamanter ca 0,16 ctv, stl 21 mm, vikt 5,8 g.

2 800 kr

Utrop: 3 200 kr

RING, sterlingsilver, Ateljé Candra, stl 17 mm, vikt 7,5 g.

375 kr

Utrop: 250 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,36 ct, ca TW/VS.

3 700 kr

Utrop: 3 500 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, lås i förgyllt sterlingsilver, längd 40 cm, knutet, vikt 25,8 g.

500 kr

Utrop: 550 kr

ALLIANSRING, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 0,35 ctv, ca W/SI, stl 16,5 mm, vikt 4,8 g.

Utrop: 3 000 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 5,9 mm, lås i sterlingsilver, längd 61 cm, knutet, vikt 29,5 g.

500 kr

Utrop: 550 kr

CARMOSÉRING, 18K vitguld, ovalslipad rubin 0,46 ctv enligt gravyr, 12 briljantslipade diamanter ca 0,24 ctv, ca W-CR/VS-SI, stl 15,75 mm, vikt 2,5 g

4 100 kr

Utrop: 4 600 kr

Ädelstenar Rubiner

RUBIN, ovalslipad 0,43 ct.

850 kr

Utrop: 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 14 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW-W/SI-P, stift, vikt 1,2 g.

4 700 kr

Utrop: 4 200 kr

MARGARETABÄGARE, sterlingsilver, delvis förgylld, A. Michelsen, Köpenhamn, svenska importstämplar, höjd 8,4 cm, diameter 9,6 cm, vikt 177,0 g.

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr