141 - 160 av 339
1...789...17 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 25 juni 2020

Klubbad för

RING, 18K guld,briljant- och åttkantslipade diamanter 0,25 ctv, ca TW/VS-P, stl 16,5 mm, vikt 3,0 g, skev ringskena.

2 200 kr

Utrop: 1 600 kr

ENSTENSRING, 18K guld, briljantslipad diamant 0,21 ct enligt gravyr, ca W/VS, stl 18,5 mm, vikt 2,5 g.

1 300 kr

Utrop: 1 500 kr

PÄRLCOLLIER, odlade knappformade sötvattenspärlor ca 5,5 mm, skruvlås i metall, längd 42 cm.

Utrop: 200 kr

ARMBAND, sterlingsilver, onyx, markasiter, längd 19 cm, vikt 16 g, en markasit saknas.

325 kr

Utrop: 300 kr

ARMBAND, förgyllt sterlingsilver, granater, justerbar längd 18-21,5 cm, vikt 10,9 g.

650 kr

Utrop: 750 kr

Smyckestillbehör Övrigt

VÅG, portabel, flera viktenheter bland annat gram och carat, väger ner till 3 decimaler, sladd eller AAA batterier, kartong.

400 kr

Utrop: 350 kr

ARMBAND, sterlingsilver, ovalslipade peridoter, vita topaser, längd 19 cm, vikt 12,8 g, två topaser skadade.

800 kr

Utrop: 900 kr

RING, oxiderat sterlingsilver, delvis förgyllt, färgad korall, navettslipade peridoter, stl 18,25 mm, vikt 15,7 g.

Utrop: 450 kr

ÖRHÄNGEN, oxiderat sterlingsilver, ljusgröna beryller, längd 35 mm, vikt 3,9 g, stift, krokar för att fästas längre upp på örat, några beryller har nagg.

475 kr

Utrop: 450 kr

BROSCH, 18K guld, 2 cabochonslipade granater, rosenslipade diamanter, höjd 42 mm, bredd 36 mm, vikt 10,6 g, några diamanter med nagg och skador.

Utrop: 4 500 kr

RING, sterlingsilver, carréslipade peridoter, stl 16,25 mm, vikt 3,9 g, två peridoter har nagg.

Utrop: 350 kr

BROSCH, sterlingsilver, delvis förgyllt, odlad sötvattenspärla, ljusgröna beryller, peridoter, vikt 22,1 g.

1 100 kr

Utrop: 450 kr

RING, 14K guld, briljantslipad diamnat ca 0,22 ct, ca W/P, 2 åttkantslipade diamanter ca 0,02 ctv, stl 17,75 mm, vikt 1,7 g.

Utrop: 2 500 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca TW/VS, stift, vikt 1,0 g, 1 diamant med nagg på kuletten.

2 000 kr

Utrop: 2 200 kr

RING, 9K vitguld, 3 briljantslipade diamanter ca 0,16 ctv, ca W-TCr(H-I)/VS, stl 18 mm, vikt 2,1 g.

800 kr

Utrop: 900 kr

ARMBAND, silver, aventurin kvarts, längd 19 cm, vikt 24,9 g.

850 kr

Utrop: 300 kr

PANDORA, armband, sterlingsilver, 14 berlocker, cz, längd 18 cm, vikt 68,3 g.

1 400 kr

Utrop: 1 400 kr

PANDORA, armband, sterlingsilver, 15 berlocker, cz, längd 19 cm, vikt 66,1 g.

1 500 kr

Utrop: 1 400 kr

PANDORA, 2 st armband, sterlingsilver, längd 17,5 cm, vikt 27,7 g.

Utrop: 400 kr

PANDORA, armband, sterlingsilver, 4 berlocker, längd 15,5 cm, vikt 13 g.

450 kr

Utrop: 400 kr