81 - 100 av 350
1...456...18 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 1 juni 2019

Klubbad för

SMYCKESSET, brosch och örhängen, 18K guld, korall, broschen med franska stämplar, stift, vikt 5,0 g.

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

RING, 18K guld, skorpion, stl 19,25 mm, vikt 23,1 g.

7 200 kr

Utrop: 7 900 kr

RING, 14K vitguld, 3 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, bruna/P, 8 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca TW-TCr(G-I)/SI-P, stl 17,5 mm, vikt 3,8 g, ena bruna sidostenen med nagg och inneslutning som når ytan, två vita sidostenar med naturaler på bordet.

Utrop: 6 000 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 14K guld, mabépärlor, odlade pärlor, svart emalj, längd 2,5 mm, stift, vikt 6,2 g.

3 000 kr

Utrop: 3 300 kr

RING, 18K vitguld, 27 åttkantslipade diamanter ca 0,20 ctv, stl 17,5 g, vikt 11,3 g.

3 600 kr

Utrop: 4 000 kr

RING, 18K vitguld, 2 odlade pärlor , 6 åttkantslipade diamanter ca 0,03 ctv, Stockholm 1957. stl 16,5 mm, vikt 4,4 g.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

RING, 18K guld, briljantslipad diamant ca 1,02 ct, brun/P1, 12 briljantslipade diamanter ca 0,36 ctv, ca TW-TCr(G-I)/VS-SI, stl 17 mm, vikt 4,5 g, mittstenen med inverterade naturaler på rondist, en sidosten med nagg.

12 000 kr

Utrop: 13 600 kr

RING, platina/18Kvitguld, blå safir ca 2,20 ct, baguetteslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca W/VS, stl 16,75 mm, vikt 3,6 g, safir med slitna fasettkanter.

Utrop: 8 000 kr

HÄNGE/KEDJA, 18K vitguld, gammal- och rosenslipade diamanter ca 0,23 ctv, ca W/VS-P, höjd 3,5 cm, genombruten dekor, längd 42 cm, vikt 4,2 g.

Utrop: 9 000 kr

PÄRLCOLLIER, troligen äkta pärlor ca 1,9-5,7 mm, längd 42 cm, vikt 5,1 g, lås i 18K guld.

5 100 kr

Utrop: 3 200 kr

PÄRLCOLLIER, troligen äkta pärlor ca 2,2-3,8 mm, doserat, bjonettlås i pärla, 2 rosenstenar, längd 42 cm, vikt 4,0 g, säkerhetskedja.

Utrop: 2 900 kr

ARMBAND, 18K guld, smaragd, rubin, safir, 4 briljantslipade diamanter ca 0,04 ctv, vikt 18,5 cm, vikt 14,3 g.

Utrop: 5 700 kr

RING, 14K vitguld, 4 ovalslipade safirer ca 3,40 ctv, 6 briljanter ca 0,04 ctv, stl 15,75 mm, vikt 4,1 g.

1 600 kr

Utrop: 1 800 kr

RING, 14K vitguld, safir ca 1,10 ct, 16 åttkantslipade diamanter ca 0,12 ctv, ca TCr/SI-P, små nagg, stl 16,25 mm, vikt 5,2 g.

1 600 kr

Utrop: 1 800 kr

ARMBAND, 18K guld, fantasilänk, kistlås med dubbla låsåttor, längd 18,5 cm, bredd 2,7 cm, vikt 98,1 g.

Utrop: 30 000 kr

RING, 18K guld, Waldemar Jonsson, Skara 1968, stl 17,25 mm, vikt 12,3 g.

3 700 kr

Utrop: 4 000 kr

RING, 18K vitguld, imitationspärla 6 mm, 6 gammal- och äldre briljantslipade diamanter ca 0,54 ctv, ca rosenstenar, stl 19 mm, vikt 4,0 g, en diamant skadad, 2 rosenslipade diamanter saknas, limrester.

Utrop: 7 800 kr

ENSTENSRING, Light Solitaire, 18K vitguld, briljantslipad diamant 1,11 ct, TCr(I)/SI1, GIA certifikat 2131411238, 2 briljantslipade diamanter 0,02 ctv, Jarl Sandin, Göteborg, stl 16,75 mm, vikt 4,3 g.

Utrop: 47 000 kr

HELALLIANSRING, Totally in love, 18K vitguld, 29 briljantslipade diamanter ca 0,87 ctv, ca TW/VS, Jarl Sandin, Göteborg, stl 17, vikt 3,4 g.

Utrop: 13 800 kr

Smycken Nål

NÅL, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,15 ct ca TW/VS, vikt 1,4 g.

1 300 kr

Utrop: 1 500 kr