861 - 880 av 1 564
1...434445...79 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 12 februari 2019

Klubbad för

BECK & JUNG, Holger Bäckström (1939 – 1997) Bo Ljungberg (1939 – 2007), tavla, G-135, nr. 5/15, geometrisk multipel, relief, signerad och daterad 1974, 35x35cm, slitage på ram.

Utrop: 2 500 kr

BECK & JUNG, Holger Bäckström (1939 – 1997) Bo Ljungberg (1939 – 2007), tavla, WO-235, ed. 50, geometrisk multipel, handkolorerad relief, signerad och daterad 1975, 35x35cm.

Utrop: 2 000 kr

BECK & JUNG, Holger Bäckström (1939 – 1997) Bo Ljungberg (1939 – 2007), tavla, 12/30, geometrisk multipel, relief, signerad och daterad 1969, 24x24cm, slitage på ram.

Utrop: 2 200 kr

BECK & JUNG, Holger Bäckström (1939 – 1997) Bo Ljungberg (1939 – 2007), tavla, geometrisk komposition screentryck relief på plexiglas, signerad, nr 53/75, daterad 1974, 48x48cm, metallram.

550 kr

Utrop: 3 000 kr

BECK & JUNG, Holger Bäckström (1939 – 1997) Bo Ljungberg (1939 – 2007), tavla, geometrisk komposition screentryck relief på plexiglas, signerad, nr 5. 15/25, daterad 1975, 49x49cm, metallram.

Utrop: 3 000 kr

BECK & JUNG, Holger Bäckström (1939 – 1997) Bo Ljungberg (1939 – 2007), tavla, geometrisk komposition, screentryck relief på plexiglas, signerad, "Silver", 18/75, 1975, 48x48cm, märken/ brukslitage, metallram.

Utrop: 2 600 kr

BECK & JUNG, Holger Bäckström (1939 – 1997) Bo Ljungberg (1939 – 2007), tavla, geometrisk komposition, screentryck relief på plexiglas, signerad, "Silver", 51/75, 1975, 48x48cm, metallram.

Utrop: 3 000 kr

BECK & JUNG, Holger Bäckström (1939 – 1997) Bo Ljungberg (1939 – 2007), tavla, geometrisk komposition, screentryck relief på plexiglas, möjligt att byta ordning på skivor, signerad, 39/50, 1974, 50x50cm, slitage, metallram / ställ.

650 kr

Utrop: 2 000 kr

BECK & JUNG, Holger Bäckström (1939 – 1997) Bo Ljungberg (1939 – 2007), tavla, geometrisk komposition, screentryck relief på plexiglas, signerad, 1/6, 1973, 40x40cm.

750 kr

Utrop: 3 000 kr

BECK & JUNG, Holger Bäckström (1939 – 1997) Bo Ljungberg (1939 – 2007), tavla, geometrisk komposition, screentryck relief på plexiglas, signerad, 6/6, 1973, 40x40cm slitage på ram.

700 kr

Utrop: 3 000 kr

BECK & JUNG, Holger Bäckström (1939 – 1997) Bo Ljungberg (1939 – 2007), geometrisk komposition, screentryck relief på plexiglas, 2st, signerad 77/250 och 234/250, 1976, ca 40x40cm, slitage, med hål för upphängning.

Utrop: 1 000 kr

BECK & JUNG, Holger Bäckström (1939– 1997) Bo Ljungberg (1939 – 2007), tavla, geometrisk komposition, screentryck på plexiglas, signerad, 2/8, 1974, 50x50cm, slitage, metallram.

350 kr

Utrop: 1 000 kr

BECK & JUNG, Holger Bäckström (1939 – 1997) Bo Ljungberg (1939 – 2007), tavla, geometrisk komposition/ seriegrafi, screentryck, signerad, provtryck, 1969, 45x42cm, slitage på ram.

200 kr

Utrop: 1 000 kr

OSRAM, Ljusstakar 2st, Fantasi 92, 7-armade, med färgatglas, höjd 36cm, bredd 37cm, extra träfot.

1 700 kr

Utrop: 50 kr

Parti guld 18K 14,2g, graverat, defekt

Utrop: 4 600 kr

Armband X-länk med stav 18K 29,7g 19cm, med tom ögla

Utrop: 9 500 kr

Armband 14K 10,3g 17,5cm, med stenar, glapp i lås

2 000 kr

Utrop: 2 400 kr

Armband 14K 11,5g 18,5cm, med stenar, glapp i lås

Utrop: 2 800 kr

Collier 14K tvåfärgad 19,9g ca 42cm, med stenar

Utrop: 4 800 kr

Halsband 23K 15,2g, skeva länkar

Utrop: 5 900 kr