Avslutad | Klockor – Lördag 1 december 2018
OMEGA, Genève, Cal 601, Serie nr. 27363850, Ref nr. BD 131.0021, Boett nr. 131.021, herrur, 33,5 mm, 14K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1968.
OMEGA, Constellation, "C", Chronometer, Cal 682, Serie nr. 27474149, Ref nr. BA 568.011, Boett nr. 568.011, damur, 24 mm, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, urtavla i guld, skadad urtavla, läderband, ca 1968.
must de CARTIER, Tank, Cal 057, Boett nr. 11893 / 5057001, damur, 20,5 x 20 (28) mm, förgyllt silver, quartz, mineralglas, skadad urtavla, skadad boett, läderband, originalspänne i gulmetall, ca 1985.
TISSOT, T-Lord (110M/330Ft), Serie nr. SKS-HA-17864, Ref nr. T54.1.486.52, Boett nr. T162/262, kronograf, herrur, 40,5 mm stål, quartz, safirglas, originallänk, viklås, Ref nr. T262.110, ca 2000, box, ytterkartong.
SEIKO, herrur, 33 mm, Serie nr. 930320, Boett nr. 9923-5000, doublé, quartz, mineralglas, dag, datum, integrerad originallänk, viklås, ca 1979, box, ytterkartong.
Klockor Baume&Mer
BAUME & MERCIER, Geneve, damur, 22 x 24 (28) mm, Cal BM7025, Boett nr. 18408 / 1117761, 18K guld, quartz, safirglas, skadad urtavla, läderband, ca 1985.
OMEGA, Genève, Cal 1012, Serie nr. 37811553, Ref nr. ST 166.0168, Boett nr. 166.0168, herrur, 36 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, ca 1973.
CERTINA, DS-3 (1000m/3300ft), Cal ETA 2824-2, Ref nr. 633.7128.42.61, Boett nr. 633.7128.42, herrur, 44 mm, stål, automatisk, safirglas, skadad urtavla, heliumventil, lyspunkt i dykring saknas, gummiband, viklås, Ref nr. 21009-TKF, ca 2004. Limiterad och numrerad (Nr. 1484/1880).
Klockor Raymond Weil
RAYMOND WEIL, Geneve, Tradition, Cal ETA 2895-2, Serie nr. X547713, Boett nr. 2836, herrur, 36,5 x 36,5 (45) mm, doublé (10 micron), automatisk, safirglas (nagg), liten sekundvisare, datum, skadad urtavla, glasbaksida, läderband. cert (ej komplett), ca oktober 2007.
Klockor Victorinox
VICTORINOX, Swiss Army, Chrono Classic, Serie nr. 080633815, Ref nr. V241148, kronograf, herrur, 41 mm, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, cert, mars 2011, box, ytterkartong.
OMEGA, Seamaster 30, Cal 286, Serie nr. 20788482, Ref nr. ST 135.0007, Boett nr. 135.007-63, herrur, 35 mm, stål, manuell, plexiglas, saknar sekundvisare, skadad urtavla, ca 1963.
Klockor Rado
RADO, La Coupole Ceramica, Jubilé, Serie nr. 35960735, Boett nr. 204.0302.3, damur, 23 mm, hig-tech ceramics, quartz, safirglas, diamanter på urtavlan (4 st. 8/8), skadad urtavla, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 03975, ca 1998.
OMEGA, Seamaster, Professional (600m/2000ft), Planet Ocean 600 M, Chronometer, Cal 8500, Verk nr. 87660420, Serie nr. 87660420, PIC nr. 232.30.46.21.01.002, herrur, 45,5 mm, stål, automatisk (Co-Axial), safirglas, datum, heliumventil, glasbaksida, originallänk, viklås, Ref nr. 1590/867, cert, september 2016, box, ytterkartong.
Klockor Vulcain
VULCAIN, Cricket X-TREME, Cal V-21, Ref nr. 211931.201RF, No 039, herrur, 44 mm, titan/svart stål, automatisk, safirglas, datum, alarm, glasbaksida, gummiband, viklås i titan, ca 2015.
OMEGA, fickur, 51 mm, savonett, Cal 40.6S.T2.17P, Serie nr. 7459266, Boett nr. 7597020, 18K guld, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1927.
BREITLING, Chronomat, Cal 13 (ETA 7750) Serie nr. 1 14426, Ref nr. B13050, kronograf, herrur, 40,5 mm, bicolour, automatisk, safirglas, datum, skadad urtavla, Pilotlänk (stål/guld), viklås, Ref nr. I1295, ca 1995
must de CARTIER, VLC, Cal 81, Boett nr. 17 076496, herrur, 30 mm, förgyllt silver, quartz, mineralglas, skadad urtavla, defekt, skadad boett, integrerat läderband, originalspänne i doublé, ca 1985.
Klockor Gucci
GUCCI, damur, 24 x 26 (32) mm, Serie nr. 0001670, Boett nr. 4200 M, doublé (10 micron), quartz, mineralglas, skadad urtavla, originallänk, viklås, ca 1995.
OMEGA, Seamaster, De Ville, Cal 565, Serie nr. 24846632, Ref nr. BA 166.0020, Boet nr. 166.020 SC, herrur, 34,5 mm, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, gravyr, läderband, ca 1966.