81 - 100 av 337
1...456...17 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 1 december 2018

Klubbad för

OMEGA, Genève, Cal 601, Serie nr. 27363850, Ref nr. BD 131.0021, Boett nr. 131.021, herrur, 33,5 mm, 14K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1968.

3 600 kr

Utrop: 3 600 kr

OMEGA, Constellation, "C", Chronometer, Cal 682, Serie nr. 27474149, Ref nr. BA 568.011, Boett nr. 568.011, damur, 24 mm, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, urtavla i guld, skadad urtavla, läderband, ca 1968.

4 000 kr

Utrop: 4 200 kr

must de CARTIER, Tank, Cal 057, Boett nr. 11893 / 5057001, damur, 20,5 x 20 (28) mm, förgyllt silver, quartz, mineralglas, skadad urtavla, skadad boett, läderband, originalspänne i gulmetall, ca 1985.

1 700 kr

Utrop: 1 800 kr

TISSOT, T-Lord (110M/330Ft), Serie nr. SKS-HA-17864, Ref nr. T54.1.486.52, Boett nr. T162/262, kronograf, herrur, 40,5 mm stål, quartz, safirglas, originallänk, viklås, Ref nr. T262.110, ca 2000, box, ytterkartong.

Utrop: 1 100 kr

SEIKO, herrur, 33 mm, Serie nr. 930320, Boett nr. 9923-5000, doublé, quartz, mineralglas, dag, datum, integrerad originallänk, viklås, ca 1979, box, ytterkartong.

550 kr

Utrop: 1 000 kr

Klockor Baume&Mer

BAUME & MERCIER, Geneve, damur, 22 x 24 (28) mm, Cal BM7025, Boett nr. 18408 / 1117761, 18K guld, quartz, safirglas, skadad urtavla, läderband, ca 1985.

Utrop: 3 700 kr

OMEGA, Genève, Cal 1012, Serie nr. 37811553, Ref nr. ST 166.0168, Boett nr. 166.0168, herrur, 36 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, ca 1973.

Utrop: 1 500 kr

CERTINA, DS-3 (1000m/3300ft), Cal ETA 2824-2, Ref nr. 633.7128.42.61, Boett nr. 633.7128.42, herrur, 44 mm, stål, automatisk, safirglas, skadad urtavla, heliumventil, lyspunkt i dykring saknas, gummiband, viklås, Ref nr. 21009-TKF, ca 2004. Limiterad och numrerad (Nr. 1484/1880).

2 500 kr

Utrop: 2 700 kr

Klockor Raymond Weil

RAYMOND WEIL, Geneve, Tradition, Cal ETA 2895-2, Serie nr. X547713, Boett nr. 2836, herrur, 36,5 x 36,5 (45) mm, doublé (10 micron), automatisk, safirglas (nagg), liten sekundvisare, datum, skadad urtavla, glasbaksida, läderband. cert (ej komplett), ca oktober 2007.

Utrop: 3 200 kr

Klockor Victorinox

VICTORINOX, Swiss Army, Chrono Classic, Serie nr. 080633815, Ref nr. V241148, kronograf, herrur, 41 mm, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, cert, mars 2011, box, ytterkartong.

2 600 kr

Utrop: 2 200 kr

OMEGA, Seamaster 30, Cal 286, Serie nr. 20788482, Ref nr. ST 135.0007, Boett nr. 135.007-63, herrur, 35 mm, stål, manuell, plexiglas, saknar sekundvisare, skadad urtavla, ca 1963.

1 900 kr

Utrop: 1 100 kr

Klockor Rado

RADO, La Coupole Ceramica, Jubilé, Serie nr. 35960735, Boett nr. 204.0302.3, damur, 23 mm, hig-tech ceramics, quartz, safirglas, diamanter på urtavlan (4 st. 8/8), skadad urtavla, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 03975, ca 1998.

Utrop: 2 200 kr

OMEGA, Seamaster, Professional (600m/2000ft), Planet Ocean 600 M, Chronometer, Cal 8500, Verk nr. 87660420, Serie nr. 87660420, PIC nr. 232.30.46.21.01.002, herrur, 45,5 mm, stål, automatisk (Co-Axial), safirglas, datum, heliumventil, glasbaksida, originallänk, viklås, Ref nr. 1590/867, cert, september 2016, box, ytterkartong.

29 500 kr

Utrop: 27 000 kr

Klockor Vulcain

VULCAIN, Cricket X-TREME, Cal V-21, Ref nr. 211931.201RF, No 039, herrur, 44 mm, titan/svart stål, automatisk, safirglas, datum, alarm, glasbaksida, gummiband, viklås i titan, ca 2015.

Utrop: 22 000 kr

OMEGA, fickur, 51 mm, savonett, Cal 40.6S.T2.17P, Serie nr. 7459266, Boett nr. 7597020, 18K guld, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1927.

7 000 kr

Utrop: 7 500 kr

BREITLING, Chronomat, Cal 13 (ETA 7750) Serie nr. 1 14426, Ref nr. B13050, kronograf, herrur, 40,5 mm, bicolour, automatisk, safirglas, datum, skadad urtavla, Pilotlänk (stål/guld), viklås, Ref nr. I1295, ca 1995

19 000 kr

Utrop: 15 000 kr

must de CARTIER, VLC, Cal 81, Boett nr. 17 076496, herrur, 30 mm, förgyllt silver, quartz, mineralglas, skadad urtavla, defekt, skadad boett, integrerat läderband, originalspänne i doublé, ca 1985.

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr

Klockor Gucci

GUCCI, damur, 24 x 26 (32) mm, Serie nr. 0001670, Boett nr. 4200 M, doublé (10 micron), quartz, mineralglas, skadad urtavla, originallänk, viklås, ca 1995.

950 kr

Utrop: 1 000 kr

OMEGA, Seamaster, De Ville, Cal 565, Serie nr. 24846632, Ref nr. BA 166.0020, Boet nr. 166.020 SC, herrur, 34,5 mm, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, gravyr, läderband, ca 1966.

13 200 kr

Utrop: 5 700 kr

Klockor Sjöö Sandström

SJÖÖ SANDSTRÖM, UTC ORC (Ocean Race Chronograph), Serie nr. 398, herrur, 40 mm, digital, stål/titan, quartz, safirglas, originallänk, viklås, ca 2014, träbox (ej komplett), ytterkartong.

8 000 kr

Utrop: 8 500 kr