161 - 180 av 208
1...891011 Gå till

Klubbauktion | Klockor – Lördag 7 december

Aktuell budnivå
Bild kommer

OMEGA, Seamaster, Calendar, Cal 503, Serie nr. 15391633, Ref nr. KO 2849, Boett nr. 2849-2 SC-H (HF), herrur, 34 mm, guld på stål (skadad), automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla/visare, buckla, läderband, ca 1957.

Inga bud

Utrop: 2 400 kr

Lägg bud
Bild kommer

BREITLING, Avenger Seawolf (3000M/10000 FT), Chronometre, Cal 17 (ETA 2824-2), Serie nr. 1430849, Ref nr. A1733010, Boett nr. 1612 B5, herrur, 44 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, heliumventil, Professionallänk II, viklås, Ref nr. W4413/147 A, cert, maj 2012, box, ytterkartong.

Inga bud

Utrop: 17 200 kr

Lägg bud
Bild kommer

Klockor Victorinox

VICTORINOX, Swiss Army, Maverick, Serie nr. 230313095, Ref nr. V241946, Boett nr. 241946, kronograf, herrur, 46 mm, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. VM2105, ca juni 2024, box, ytterkartong.

Inga bud

Utrop: 4 200 kr

Lägg bud
Bild kommer

Klockor Ebel

EBEL, Classic Wave, Boett nr. 181909, unisex, 31 mm, stål/guld, quartz, safirglas, skadad urtavla, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 0382, cert (ej komplett), längd 180 mm, ca oktober 1981, box.

Inga bud

Utrop: 3 000 kr

Lägg bud
Bild kommer

must de CARTIER, Tank, Boett nr. 80309 / 6 81006, unisex, 23,5 x 23 (30,5) mm, förgyllt silver, quartz, mineralglas, utbytt urtavla/visare, läderband, originalspänne i doublé, servad oktober 2024, cert, augusti 1987, box.

Inga bud

Utrop: 9 500 kr

Lägg bud
Bild kommer

IWC, International Watch Co. Schaffhausen, Cal 2405, Serie nr. 2283534, Boett nr. 2220209 / 3073, herrur, 31,5 x 34,5 mm, stål, quartz, mineralglas, datum, visare ej synkroniserade, integrerad originallänk, ca 1975.

Inga bud

Utrop: 3 200 kr

Lägg bud
Bild kommer

ROLEX, Oysterdate, Precision (Swiss ), Ref nr. 6694, Serie nr. 441640, Cal 1210, Verk nr. N94530, Boett nr. 6694 (I.59), herrur, 35 mm, stål, manuell, plexiglas, datum (Roulette), skadad urtavla, läderband, tillverkad första kvartalet 1959.

Inga bud

Utrop: 19 000 kr

Lägg bud
Bild kommer

must de CARTIER, Must 21, Cal 690, Boett nr. 901054248, damur, 31 mm, bicolour, quartz, mineralglas, integrerad originallänk, viklås, cert, januari 1989, tygpåse.

Inga bud

Utrop: 5 200 kr

Lägg bud
Bild kommer

CARTIER, Tank Francaise, Cal 057, Ref nr. W51007W4, Boett nr. 878212MX / 2384, damur, 20,3 x 25,35 mm, stål/guld, quartz, safirglas (nagg), integrerad originallänk, viklås, ca 2007, tygpåse.

Inga bud

Utrop: 17 000 kr

Lägg bud
Bild kommer

ROLEX, Oyster Perpetual Date, Deepsea, Sea-Dweller (12800 ft=3900 m), Chronometer, Ref nr. 116660, Serie nr. 60QE8640, Cal 3135, herrur, 44 mm, stål/titan, automatisk, safirglas (repor), datum, svart keramisk ring, heliumventil, Fliplocklänk, viklås (Glidelock), Ref nr. 98210-9PZ/639+5XZ, cert, december 2014, box (ej komplett).

Inga bud

Utrop: 86 000 kr

Lägg bud
Bild kommer

LONGINES, La Grand Classique, Serie nr. 50486286, Ref nr. L4.512.1.91.2, Boett nr. L4.512.1, damur, 29 mm, doublé, quartz, safirglas, läderband, originalspänne, cert, april 2021, box, ytterkartong.

Inga bud

Utrop: 6 200 kr

Lägg bud
Bild kommer

PROMOTIONUR, "Mercedes-Benz", tillverkad av Breitling, Serie nr. 4358, Ref nr. E50145, herrur, 36 mm, titan/doublé, quartz, mineralglas, datum, läderband (se fördjupad info), ca 1993.

Inga bud

Utrop: 1 900 kr

Lägg bud
Bild kommer

LAUREL, Seiko, Cal 4S28A, Serie nr. 660510, Boett nr. 4S28-5010, herrur, 35 x 35 (43 mm), silver/18K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, läderband, originalspänne, ca 1996.

Inga bud

Utrop: 3 900 kr

Lägg bud

ROLEX, Oyster Perpetual, Cosmograph, Daytona, Chronometer, Ref nr. 116503, Serie nr. 7E257962, Cal 4130, Verk nr. C49Z9947, Boett nr. 2100, kronograf, herrur, 40 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, diamanturtavla (8 st. 8/8), Oysterlocklänk, viklås (Easylink), Ref nr. 78593-D1K/G5C, ca 2015, box, ytterkartong.

Inga bud

Utrop: 132 000 kr

Lägg bud
Bild kommer

ZENITH, Elite Chronomaster, Chronometer, Cal 680, Serie nr. 23888, Boett nr. 14/30.0240.680, herrur, 36 mm, 18K guld, automatisk (rotor i 18K guld), safirglas, datum, liten sekundvisare, skadad urtavla (index saknas), servicebehov, glasbaksida, läderband, ca 1996. Limiterad och numrerad (Nr. 14/30).

Inga bud

Utrop: 13 000 kr

Lägg bud
Bild kommer

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 16013, Serie nr. 6134075, Cal 3035, Verk nr, 0407197, Boett nr. 16000, herrur, 36 mm, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, utbytt urtavla (Luminova), diamanturtavla (10 st. 8/8), skadad boett (porer), Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523H.14-E3/455 J, ca 1981, box.

Inga bud

Utrop: 32 000 kr

Lägg bud
Bild kommer

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, s.k. "Concentric Dial", Ref nr. 116200, Serie nr. M965315, Cal 3135, Verk nr. 3 2509882, Boett nr. 2080, herrur, 36 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), datum (Roulette), Jubileelänk, viklås (Crownclasp), Ref nr. 63200-PJ10, längd 170 mm, ca 2008.

Inga bud

Utrop: 48 000 kr

Lägg bud
Bild kommer

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust II, Chronometer, Ref nr. 116300, Serie nr. G06242D7, Cal 3136, Verk nr. 458S9170, Boett nr. 2410, herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), datum, servicebehov, Oysterlänk, viklås (Easylink), Ref nr. 72210A-3FV, cert, december 2013, box, ytterkartong.

Inga bud

Utrop: 53 000 kr

Lägg bud
Bild kommer

OMEGA, Seamaster, De Ville (Swiss Made), Cal 565, Serie nr. 24286798, Ref nr. CD 166.0020, Boett nr. 166.020 (C.B), herrur, 34 mm, guld på stål, automatisk, plexiglas, datum, utbytt urtavla/visare, läderband, ca 1966.

Inga bud

Utrop: 2 900 kr

Lägg bud
Bild kommer

OMEGA, herrur, 39 mm, s.k. "Jumbo", Cal 283, Serie nr. 11740019, Ref nr. CK 2545, Boett nr. 2545-1, stål (Staybrite), manuell, plexiglas, röd sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1949.

Inga bud

Utrop: 4 400 kr

Lägg bud