41 - 60 av 208
1234...11 Gå till

Klubbauktion | Klockor – Lördag 7 december

Aktuell budnivå

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (Swiss Made), Chronometer, Ref nr. 116234, Serie nr. G707136, Cal 3135, Verk nr. W352X173, Boett nr. 2080, herrur, 36 mm, stål/vitguld, automatisk, safirglas (repor/nagg), datum, diamanturtavla (10 st. 8/8), Oysterlänk, viklås (Easylink), Ref nr.72600-565/Q3Y, cert, oktober 2013, box, ytterkartong.

Inga bud

Utrop: 77 000 kr

Lägg bud

IWC, International Watch Co. Schaffhausen, herrur, 36 mm, Cal 8541 B, Serie nr. 2095519, Ref nr. R 814, Boett nr. 1913756, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, läderband, ca 1972, box.

Inga bud

Utrop: 19 000 kr

Lägg bud

OMEGA, Seamaster Professional (300m/1000ft), Chronometer, Cal 2500, Verk nr. 84812012, Serie nr. 84812012, PIC nr. 212.30.41.20.01.002, Ref nr. SU 368.1634, Boett nr. 168.1634 (GX), herrur, 41 mm, stål, automatisk (Co-Axial), safirglas (repor/nagg), datum, heliumventil, originallänk, viklås, Ref nr. 1503/825, cert, augusti 2010, box, ytterkartong.

Inga bud

Utrop: 14 400 kr

Lägg bud

ZENITH, herrur, 33,5 mm, Boett nr. 30.1740.116, 18K guld, quartz, plexiglas, datum, läderband, ca 1990.

Inga bud

Utrop: 6 900 kr

Lägg bud

ROLEX, Oyster Perpetual, Date (-T Swiss T-), Ref nr. 6917, Serie nr. 6185737, Cal 2030, Verk nr. 674565, Boett nr. 6900, damur, 26 mm, stål/vitguld, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, defekt (servicebehov), skadad krona/boetthals, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62510D-C/568, ca 1979.

Inga bud

Utrop: 19 000 kr

Lägg bud

TAG HEUER, Carrera, Cal 1887, Serie nr. EPB4024, Ref nr. CAR2014.FC6235, Boett nr. CAR2014, kronograf, herrur, 43 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, defekt (servicebehov), glasbaksida, läderband (se fördjupad information), viklås, Ref nr. FC5037-0-Y-P8, cert, december 2012, box (skadad), ytterkartong.

12 400 kr

Utrop: 12 600 kr

Lägg bud

LONGINES, herrur, 34 mm, Cal 284, Serie nr. 50973256, Ref nr. 8541 4, Boett nr. 16 / 258060, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, skadad boett (böjda bandhorn), gravyr, läderband, originalspänne (doublé), ca 1972.

Inga bud

Utrop: 6 600 kr

Lägg bud

ZENITH, Captain, Cal 2532 PC, Serie nr. 5687230, Boett nr. 9710640, herrur, 34 mm, guld på stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, servicebehov, läderband, ca 1964.

Inga bud

Utrop: 1 100 kr

Lägg bud

LONGINES, fickur, 52 mm, savonett, Cal 19.74N, Serie nr. 4180668, Boett nr. 4180668, 14K guld, ankargång, innerlock i 18K guld, gravyr, ca 1923.

Inga bud

Utrop: 15 000 kr

Lägg bud

OMEGA, fickur, 54 mm, Cal 19 LB.T1, Serie nr. 8396736, Boett nr. 8239224, silver (0,800), ankargång, 24-timmarsvisning, ca 1931.

2 000 kr

Utrop: 2 100 kr

Lägg bud

Klockor Baume&Mer

BAUME & MERCIER, Geneve, Classic, Cal 10001 (ETA 7001), Boett nr. 35100/1947439, herrur, 33,5 mm, 18K guld, manuell, safirglas (nagg), skadad urtavla, läderband, originalspänne i doublé, ca 1993, servicebox.

Inga bud

Utrop: 6 700 kr

Lägg bud

Klockor Citizen

CITIZEN, Challenge Diver, "150M", Cal 6001, Serie nr. 40430112, Boett nr. 4-600851 Y / 62-6198, herrur, 40,5 mm, stål, automatisk, mineralglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1974.

Inga bud

Utrop: 4 200 kr

Lägg bud

OMEGA, herrur, 36 mm, Cal 266, Serie nr. 13276304, Ref nr. CK 2639, Boett nr. 2639-10, stål (Staybrite), manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1952.

Inga bud

Utrop: 2 200 kr

Lägg bud

Klockor Revue Thommen

REVUE-SPORT, herrur, 34 mm, Boett nr. 311496, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, ca 1950, metallänk ej original.

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr

Lägg bud

LONGINES, herrur, 33 mm, Serie nr. 57554543, Boett nr. 21719663 / 6826 156, 18K guld, quartz, mineralglas, datum, skadad urtavla, läderband, cert (ej daterat), ca 1980, box, ytterkartong.

Inga bud

Utrop: 7 200 kr

Lägg bud

OMEGA, herrur, 33 mm, Cal 601, Serie nr. 23696715, Ref nr. BD 131.026, Boett nr. 131026, 14K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla/visare, ca 1966, metallänk ej original.

Inga bud

Utrop: 5 900 kr

Lägg bud

OMEGA, fickur, 50 mm, savonett, Cal 19 S.B.TL, Serie nr. 6875420, Boett nr. 7572214, 14K guld, ankargång, gravyr, monogram, bucklor, ca 1927.

Inga bud

Utrop: 12 000 kr

Lägg bud

OMEGA, Seamaster, Jubilee, Cal 1530, Serie nr. 55019086, PIC nr. 7910.31.01, Ref nr. BA 196.7500, Boett nr. 196750 MZ, herrur, 32,5 mm, 18K guld, quartz, safirglas, datum, gravyr, skadad boett (böjt bandhorn), läderband, originalspänne i doublé, ca 1995.

Inga bud

Utrop: 6 600 kr

Lägg bud

INTERNATIONAL WATCH Co, Schaffhausen, fickur, 45 mm, Cal 95, Serie nr. 1660066, Boett nr. 1317870, stål, ankargång, liten sekundvisare, skadad urtavla, ca 1962, fickurskedja i vitmetall.

2 500 kr

Utrop: 2 700 kr

Lägg bud

Klockor Gucci

GUCCI, damur, 23,5 x 21,5 mm, Serie nr. 0042498, Ref nr. 3600 L, stål, quartz, safirglas, originallänk, viklås, ca 2000, box (ej komplett).

Inga bud

Utrop: 1 600 kr

Lägg bud