21 - 40 av 208
123...11 Gå till

Klubbauktion | Klockor – Lördag 7 december

Aktuell budnivå

ROLEX, Sky-Dweller, Oyster Perpetual, Chronometer, Ref nr. 326933, Serie nr. 690Q9221, Cal 9001, Verk nr. 79M50774, Boett nr. 2420, herrur, 42 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, månad, 24-timmarsvisning, Oysterlocklänk, viklås (Easylink), Ref nr. 72223-R4W/R6U, cert, september 2017, box, ytterkartong.

Inga bud

Utrop: 132 000 kr

Lägg bud

OMEGA, Seamaster (150m/500ft), Aqua Terra, Cal 1424, Serie nr. 58235936, PIC nr. 2577.80.00, Ref nr. ST 596.1110, Boett nr. 596.1110 (LL), damur, 29,2 mm, stål, quartz, safirglas (nagg), datum, originallänk, viklås, Ref nr. 6573/912, ca 2003.

7 000 kr

Utrop: 7 200 kr

Lägg bud

INTERNATIONAL WATCH Co, Schaffhausen, herrur, 33 mm, Cal 88 (Inca), Serie nr. 1301615, Boett nr. 1234003, 18K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, renoverad urtavla, skadad urtavla, buckla, läderband, ca 1953.

Inga bud

Utrop: 7 200 kr

Lägg bud

ROLEX, Genève, Cellini, Ref nr. 4076, Serie nr. 3725526, Cal 1600, Boett nr. 646 / 4076, damur, 24 mm, 18K guld, manuell, safirglas (repor/nagg), buckla (se bild), integrerad originallänk (skadad), längd 163-160 mm, totalvikt 51,8 gram, ca 1973, etui (Bucherer).

Inga bud

Utrop: 32 000 kr

Lägg bud

Klockor Montblanc

MONTBLANC, Star, Cal 2418 (SW 240-1), Serie nr. PLDJ3G846, Boett nr. 7391, herrur, 40,5 mm, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, glasbaksida, läderband, originalspänne, ca 2010, box, ytterkartong.

Inga bud

Utrop: 11 000 kr

Lägg bud

Klockor Chopard

L.U.C, fickur, 52,5 mm, savonett, Boett nr. 25161, 14K guld, ankargång, gravyr, monogram, ca 1931.

Inga bud

Utrop: 14 000 kr

Lägg bud

CARTIER, Tank, "Paris Dial", "Spider Dial", Cal 78-1 (ETA 2512-1), Boett nr. 7808716874, damur, 20,5, x 20 (28) mm, 18K guld, manuell, mineralglas, skadad urtavla ("Spider Dial"), läderband, viklås i doublé, ca 1982, box (skadad).

18 000 kr

Utrop: 19 000 kr

Lägg bud

Klockor Oris

ORIS, Aquis Divers (50Bar/500M), "Carlos Coste Edition", Cal 743 (SW 220-1), Serie nr. 3463943, Ref nr. 01 743 7709 7184, Boett nr. 7709-71, herrur, 46 mm, titan, automatisk, safirglas (repa), datum, liten sekundvisare, heliumventil, integrerat gummiband, viklås, Ref nr. 07 34 20 75 EB, cert, januari 2017, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 1105/2000).

Inga bud

Utrop: 13 000 kr

Lägg bud

ZENITH, herrur, 36 mm, Cal 2542, Serie nr. 06769482, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1968.

Inga bud

Utrop: 1 800 kr

Lägg bud

SEIKO, Diver´s, Professional (600m), s.k. "Ashtray", Cal 7C46A, Serie nr. 0D2326, Boett nr. 7C46-6010, herrur, 45,5 mm, titan, quartz, hardlexglas, dag, datum, gummiband (kortat), originalspänne i titan, ca 1990.

Inga bud

Utrop: 9 200 kr

Lägg bud

Klockor Georg Jensen

GEORG JENSEN, Vivianna, design Torun Bülow-Hübe, Serie nr. 002297, Boett nr. 336, damur, 26,5 mm, stål, quartz, safirglas (repor), integrerad armlänk (S), ca 2010, servicepåse.

Inga bud

Utrop: 4 200 kr

Lägg bud

must de CARTIER, Tank, Cal 66, Boett nr. 82713 / 3 66001, damur 20,5 x 20 (28) mm, förgyllt silver, quartz, mineralglas, skadad urtavla, skadad boett (förgyllning delvis bortnött), läderband, originalspänne i gulmetall, ca 1988.

Inga bud

Utrop: 4 000 kr

Lägg bud

Klockor Universal

UNIVERSAL, Genève, herrur, 24,5 (21,5) x 29,5 (41) mm, Cal 240, Serie nr. 1250745, Boett nr. 18507, 18K guld, manuell, mineralglas, skadade visare (delvis målade), skadad urtavla, formverk, läderband, ca 1946.

Inga bud

Utrop: 8 700 kr

Lägg bud

LONGINES, herrur, 34 mm, Cal 284, Serie nr. 50829688, Boett nr. 16206783 / 8541 2, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, buckla, läderband, ca 1970.

Inga bud

Utrop: 5 700 kr

Lägg bud

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 69173, Serie nr. 8116062, Cal 2135, Verk nr. 045978, Boett nr. 69000A, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (skadat), datum, utbytt urtavla (Luminova), defekt (akut servicebehov), Jubileelänk (se bild), viklås, Ref nr. 62523-D18-H10/468 B, cert, mars 1984, box (ej komplett), ytterkartong.

Inga bud

Utrop: 18 000 kr

Lägg bud

BREITLING, Aerospace Avantage, Chronometre, Cal 79, Verk nr. 1261892, Serie nr. 1261892, Ref nr. E79362, Boett nr. 3411 B5, herrur, 42 mm, analog/digital, titan, SuperQuartz, safirglas, OBS: skadad display (se fördjupad info), läderband, ca 2011.

4 200 kr

Utrop: 4 200 kr

Lägg bud

ZENITH, herrur, 33,5 mm, Boett nr. 36.1750.387, 14K guld, quartz, plexiglas, datum, urverk ej signerat, gravyr, läderband, cert, april 1993, box, ytterkartong.

Inga bud

Utrop: 5 700 kr

Lägg bud

OMEGA, fickur, 49 mm, Boett nr. 3621524, 14K guld, ankargång, urtavla ej signerad, skadad urtavla, gravyr, bucklor, ca 1905.

Inga bud

Utrop: 8 200 kr

Lägg bud

OMEGA, herrur, 35 mm, Cal 1370, Serie nr. 42676639, Ref nr. MD 196.0122, Boett nr. 196.0122 (LL), doublé (20 micron), quartz, plexiglas, datum, ca 1979, metallänk ej original.

2 100 kr

Utrop: 2 100 kr

Lägg bud

must de CARTIER, Tank, Cal 81, Boett nr. 70017 / 6 81006, unisex, 23,5 x 23 (30,5) mm, förgyllt silver (delvis bortnött), quartz, mineralglas, skadad urtavla, läderband, originalspänne, ca 1985.

Inga bud

Utrop: 7 200 kr

Lägg bud