121 - 140 av 310
1...678...16 Gå till

Klubbauktion | Klassiska – Lördag 23 november

Aktuell budnivå

CARMOSÉRING, 18K guld, orange safir, briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca W-Cr/SI, stl 17,25 mm, vikt 2,9 g, en diamant med skada.

Inga bud

Utrop: 5 500 kr

Lägg bud

PÄRLCOLLIER, 3-radigt, odlade pärlor, ca 7,5-8,0 mm, off round, lås i 18K guld, längd 41 cm, knutet, vikt 106,9 g.

Inga bud

Utrop: 5 500 kr

Lägg bud

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, safirer ca 0,70 ctv, briljantslipade och navettslipade diamanter ca 2,80 ctv, TW-TCa/VS-P, höjd 28 mm, vikt 6,2 g, diamanter med skador.

Inga bud

Utrop: 20 000 kr

Lägg bud

TENNISARMBAND, 18K guld, 58 briljantslipade diamanter ca 4,30 ctv ca TW/VS-SI, längd 18 cm, vikt 9,8 g, några diamanter med nagg.

Inga bud

Utrop: 52 000 kr

Lägg bud

RING, 18K vitguld, odlad pärla ca 5,6 mm, morganit 0,44 ct, 8 äldre briljant- och åttkantslipade diamanter ca 0,09 ctv, P.A. Lans, Stockholm 1953, stl 17 mm, vikt 3,8 g, enstaka diamanter har nagg.

Inga bud

Utrop: 4 000 kr

Lägg bud

CARMOSÉRING, 18K guld, smaragd, rosenslipade diamanter, Schmidts Guldsmide, Göteborg 1991, stl 17 mm, vikt 3,9 g, smaragd med skada, diamanter med skador.

Inga bud

Utrop: 7 200 kr

Lägg bud

TENNISARMBAND, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 5,40 ctv, TW-Cr(F-I)/SI-P, längd 18,5 cm, vikt 9,1 g.

Inga bud

Utrop: 48 000 kr

Lägg bud

HÄNGE, 18K guld, triangulärt slipad rosa turmalin, ca 7,00 ct, vikt 2,9 g.

2 600 kr

Utrop: 3 000 kr

Lägg bud

HÄNGE, 18K guld, pietra dura, höjd 58 mm, vikt 16,8 g,

Inga bud

Utrop: 6 600 kr

Lägg bud

CARMOSÉRING, 18K vitguld, ovalslipad smaragd ca 0,85 ct, 12 briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca TW/VS, stl 17 mm, vikt 4,2 g.

8 000 kr

Utrop: 8 800 kr

Lägg bud

Smycken Lås

LÅS/HÄNGE, 18K guld, ovalslipad safir, odlad pärla ca 6,5 mm, briljantslipade diamanter ca 0,41 ctv, höjd 31 mm, vikt 7,2 g.

Inga bud

Utrop: 6 100 kr

Lägg bud

CARMOSÉÖRHÄNGEN, 18K vitguld, ovalslipade safirer 1,60 ctv, 24 briljantslipade diamanter 0,53 ctv, ca TW-W/SI, höjd 9 mm, vikt 3,1 g, stift, enstaka diamant med nagg.

Inga bud

Utrop: 6 100 kr

Lägg bud

HÄNGE, 18K vitguld, ovalslipad safir 1,05 ct, 12 briljantslipade diamanter 0,42 ctv, ca TW-W/VS, höjd 16 mm, vikt 1,8 g.

Inga bud

Utrop: 4 400 kr

Lägg bud

SYSKONRING, 18K vitguld, 2 mediumslipade diamanter 1,18 ctv enligt gravyr, ca TW/VS, nagg, slitna fasettkanter, stl 16,25 mm, Hellströms guld, Stockholm 1990, vikt 4,5 g.

Inga bud

Utrop: 16 000 kr

Lägg bud

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,42 ct enligt gravyr, ca TW/SI, stl 17,75 mm, vikt 5,8 g, gravyr

Inga bud

Utrop: 7 700 kr

Lägg bud

HELALLIANSRING, 18K roséguld, 35 briljantslipade diamanter ca 0,67 ctv, ca TW-W/VVS-VS, stl 17 mm, vikt 2,4 g.

Inga bud

Utrop: 11 400 kr

Lägg bud

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, prinsesslipade diamanter ca 0,13 ctv, ca TW-W/VS, stift, vikt 1,4 g.

Inga bud

Utrop: 3 300 kr

Lägg bud

ÖRHÄNGEN, 18K roséguld, 8 briljantslipade diamanter ca 0,14 ctv, ca TW-W/VS, stift, mått 3,5 x 3,5 mm, vikt 1,8 g.

Inga bud

Utrop: 3 500 kr

Lägg bud

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 34 briljantslipade diamanter ca 0,59 ctv, ca TW-W/VVS-VS, stl 16,5 mm, vikt 2,3 g.

Inga bud

Utrop: 10 600 kr

Lägg bud

BROSCH, 14K guld/silver, gammalslipade och rosenslipade diamanter, vikt 6,9 g, etui.

Inga bud

Utrop: 9 000 kr

Lägg bud