281 - 300 av 310
1...141516 Gå till

Klubbauktion | Klassiska – Lördag 23 november

Aktuell budnivå
Bild kommer

ARMBAND, 18K guld, 11 briljantslipade diamanter ca 0,55 ctv ca W/VS, längd 19,5 cm, vikt 23,4 g.

Inga bud

Utrop: 19 400 kr

Lägg bud
Bild kommer

HALSKEDJA, 18K guld, pansarlänk, Balestra, längd 50 cm, vikt 28,6 g.

Inga bud

Utrop: 17 400 kr

Lägg bud
Bild kommer

ARMBAND, 18K guld, ankarlänk, längd 18,5 cm, vikt 29,5 g.

Inga bud

Utrop: 18 000 kr

Lägg bud
Bild kommer

ARMBAND, 18K vitguld, rubiner 1,52 ctv, åttkantslipade diamanter 0,16 ctv, 18 cm, vikt 16,3 g, enstaka rubiner med nagg.

Inga bud

Utrop: 10 600 kr

Lägg bud
Bild kommer

RING, 18K vitguld, rubiner, 10 åttkantslipade diamanter ca 0,20 ctv, stl 18,75 mm, vikt 7 g.

Inga bud

Utrop: 4 300 kr

Lägg bud
Bild kommer

ÖRHÄNGEN, 18K guld, mabépärlor, ca 13,8 mm, diameter ca 25 mm, vikt 22 g, stift/clips.

Inga bud

Utrop: 9 200 kr

Lägg bud
Bild kommer

ARMBAND, 18K vitguld, 11 briljantslipade diamanter ca 0,65 ctv, ca TW/VS, längd 18 cm, vikt 22 g, enstaka diamant med skada och nagg.

Inga bud

Utrop: 14 000 kr

Lägg bud
Bild kommer

RING, 18K guld, ovalslipad safir ca 2,00 ctv, baguette - och briljantslipade diamanter ca 1,45 ctv, ca TW/VS, stl 18,25 mm, vikt 9,8 g.

Inga bud

Utrop: 22 000 kr

Lägg bud
Bild kommer

RING, 18K guld, 18 baguetteslipade diamanter ca 1,10 ctv 17 briljantslipade diamanter ca 1,30 ctv, ca VVS-VS, stl 17 mm, vikt 17,4 g.

Inga bud

Utrop: 28 500 kr

Lägg bud
Bild kommer

HALSKEDJA, 14K guld, 1396 st briljantslipade diamanter ca 14,00 ctv, ca TW-TCr/VS-SI kan förekomma enstaka P, Grimal Jewelry Miami, längd 75 cm, bredd 12,4 mm, vikt 341,7 g, 7 st diamanter saknas, enstaka med nagg/skador.

Inga bud

Utrop: 250 000 kr

Lägg bud
Bild kommer

TIFFANY & CO, brosch, 18K guld, rubiner ca 1,50 ctv, åttkantslipade diamanter ca 0,30 ctv, mått 59x34 mm, vikt 14,2 g.

Inga bud

Utrop: 39 500 kr

Lägg bud
Bild kommer

BROSCH, tupp, 18K guld/silver, rubiner, safirer, gammal - och rosenslipade diamanter, mått 60x53 mm, vikt 29,5 g.

Inga bud

Utrop: 52 000 kr

Lägg bud
Bild kommer

RING, 18K vitguld, ovalslipad safir ca 5,0 ct, prinsess - och briljantslipade diamanter ca 4,00 ctv, ca TW-Ca/VVS-SI, stl 18 mm, vikt 15,3 g, porositet och sprickor i ringskenan, enstaka diamanter med skador och nagg.

Inga bud

Utrop: 65 000 kr

Lägg bud
Bild kommer

JO´ANS, halskedja, 18K guld, pansarlänk, Köping, längd 45 cm, vikt 25,0 g.

Inga bud

Utrop: 20 000 kr

Lägg bud
Bild kommer

RING, 18K guld, ovalslipad smaragd, briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, ca TW/VS-SI, fransk kontrollstämpel, stl 17,5 mm, vikt 10,2 g.

Inga bud

Utrop: 9 500 kr

Lägg bud
Bild kommer

RING, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 0,36 ctv, ca W/SI-P, fransk kontrollstämpel, stl 17 mm, vikt 6,1 g.

Inga bud

Utrop: 6 100 kr

Lägg bud
Bild kommer

BESTICKSERVIS, silver, 36 delar, modell Olga, 12 bordsgafflar, 12 brodsknivar, 12 efterrättsskedar, GAB, Esklistuna, totalvikt ca 1800 g.

Inga bud

Utrop: 9 200 kr

Lägg bud
Bild kommer

RING, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,30 ct, ca W/P, briljantslipade diamanter ca 0,32 ctv, ca TW-W/VS-P, stl 17,25 mm, vikt 5,6 g.

Inga bud

Utrop: 7 700 kr

Lägg bud
Bild kommer

ENSTENSRING, 18K vitguld, smaragdslipad diamant 4,02 ct, R(D)/SI1, GIA inskription 1236223263, stl 17,25 mm, vikt 6,7 g

Inga bud

Utrop: 600 000 kr

Lägg bud
Bild kommer

ENSTENSHÄNGE, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,75 ct, ca W(H)/VS2, höjd 11,3 mm, vikt 1,0 g.

Inga bud

Utrop: 15 500 kr

Lägg bud