381 - 400 av 521
1...192021...27 Gå till
Just nu klubbas Klockkvaliten i Stockholm. Gå in här

Realtidsauktion | Lilla Smycken – Torsdag 21 november

Aktuell budnivå

ÖRHÄNGEN, 18K guld, onyc, pärlemor, höjd 70 mm, vikt 8,0 g, stift, guldkulor med buckla.

Inga bud

Utrop: 6 000 kr

Lägg bud

COLLIER, 18K guld, blå topas och ametist, längd 43 cm, vikt 4,7 g.

Inga bud

Utrop: 3 900 kr

Lägg bud

ARMBAND, 18K guld, blå topas och ametist, längd 19 cm, vikt 2,6 g.

Inga bud

Utrop: 2 200 kr

Lägg bud

COLLIER, sterlingsilver, stel, delvis öppen, hamrad yta, Ateljé Waldemar, Skara 1986, mått 13 x 11 cm, signerad, vikt 33,6 g.

500 kr

Utrop: 600 kr

Lägg bud

ÖRHÄNGEN, 14K guld, höjd 31 mm, vikt 4 g.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

Lägg bud

ÖRHÄNGEN, 18K roséguld, 2 ovalslipade ametister ca 10,35 ctv, 4 briljantslipade diamanter ca 0,14 ctv, ca TW/VS-SI, höjd 30 mm, vikt 4,6 g, krokar.

Inga bud

Utrop: 7 200 kr

Lägg bud

Smycken Enstenshänge

ENSTENSHÄNGE, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,19 ct, ca TW(G)/VS, 12 mm, vikt 0,4 g.

Inga bud

Utrop: 2 100 kr

Lägg bud

SYSKONRING, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,48 ctv, ca W(H)/SI-P, stl 17,75 mm, vikt 2,9 g, ena diamanten med skada, nagg vid kuletterna.

Inga bud

Utrop: 2 800 kr

Lägg bud

ALLIANSRING, 18K vitguld, briljanter ca 0,17 ctv, stl 15,75 mm, vikt 2,4 g, gravyr.

Inga bud

Utrop: 2 300 kr

Lägg bud

RING, 18K vitguld, smaragd, briljantslipade diamanter 0,36 ctv, ca W/VS, stl 17 mm, vikt 2,7 g.

Inga bud

Utrop: 5 200 kr

Lägg bud

RING, 18K vitguld, blå safir, briljantslipade diamanter ca 0,36 ctv, ca W/VS, stl 17 mm, vikt 2,7 g.

Inga bud

Utrop: 5 200 kr

Lägg bud

RING, 18K vitguld, rosa safir, briljantslipade diamanter ca 0,36 ctv, ca W/VS, stl 17 mm, vikt 3,2 g.

Inga bud

Utrop: 5 200 kr

Lägg bud

RING, platina, briljantslipade diamanter 0,20 ctv, ca Cr-Ca/SI-P, brun ton, stl 16,25 mm, vikt 2,9 g, diamanter med nagg.

Inga bud

Utrop: 2 800 kr

Lägg bud

ANTON MICHELSEN, collier, sterlingsilver, Danmark, längd 40 cm, vikt 75,7 g.

2 200 kr

Utrop: 2 500 kr

Lägg bud

ÖRHÄNGEN, 18K guld, kulor av korall, stift, vikt 1,5 g.

Inga bud

Utrop: 550 kr

Lägg bud

HÄNGE MED KEDJA, silver, ametist, markasiter, längd 45 cm, vikt 18,2 g, några markasiter saknas.

Inga bud

Utrop: 450 kr

Lägg bud

LUKTDOSA, silver, svisselerad dekor, Alexander Magnus Lundström, Visby 1831, höjd 41 mm, vikt 15,3 g, små bucklor.

Inga bud

Utrop: 700 kr

Lägg bud

ANTON MICHELSEN, armband, silver, Stockholm 1948, längd 18 cm, vikt 56,2 g.

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr

Lägg bud

NE FROM, brosch, sterlingsilver, hematit, Danmark, mått 45 mm, vikt 23,2 g.

Inga bud

Utrop: 700 kr

Lägg bud

NE FROM, ring, sterlingsilver, grå sten, Danmark, stl 17,5 mm, vikt 13,5 g, sten med slitage.

Inga bud

Utrop: 550 kr

Lägg bud