361 - 380 av 521
1...181920...27 Gå till

Realtidsauktion | Lilla Smycken – Torsdag 21 november

Aktuell budnivå

RING, 18K guld, rubiner 0,72 ctv, prinsesslipade diamanter 0,35 ctv, ca W/VS-P, stl stl 17,25 mm, vikt 4,0 g.

Inga bud

Utrop: 3 800 kr

Lägg bud

OLE LYNGGAARD, berlock, My little world, nyckel, 18K guld, höjd 18 mm, vikt 0,7 g.

Inga bud

Utrop: 2 800 kr

Lägg bud

OLE LYNGGAARD, berlock, My little world, jordglob, 18K guld, delvis svartrodinerat, vikt 2,5 g.

Inga bud

Utrop: 3 100 kr

Lägg bud

OLE LYNGGAARD, berlock, My little world, Livets träd,18K guld, vikt 1,9 g.

Inga bud

Utrop: 3 700 kr

Lägg bud

OLE LYNGGAARD, berlock, My little world, liljekonvalj, 18K guld, vikt 2,3 g.

Inga bud

Utrop: 2 900 kr

Lägg bud

Smycken Påhängen

OLE LYNGGAARD, påhängen 18K guld, fasetterad rökkvarts,12x7 mm, vikt 1,9 g.

Inga bud

Utrop: 3 000 kr

Lägg bud

RING, 14K guld, korall, stl 17,75 mm, vikt 4,6 g.

2 500 kr

Utrop: 2 800 kr

Lägg bud

ÖRHÄNGEN, 14K guld, koraller, höjd 20 mm, vikt 5,7 g,

3 500 kr

Utrop: 3 800 kr

Lägg bud

HÄNGE/KEDJA, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,30 ct, ca TW/P1, längd kedja 41 cm, vikt 4,2 g, diamanten har en stor skada på kuletten.

Inga bud

Utrop: 3 300 kr

Lägg bud

Silver Etui

CIGARETTEETUI, silver/14K guld, invändigt förgylld, blå safir, Bruno Alexander Nylund, Helsingfors 1925, mått 93 x 57 mm, vikt 124,5 g, gravyr.

Inga bud

Utrop: 1 100 kr

Lägg bud

Silver Etui

CIGARETTETUI, silver, invändigt förgylld, niello, Österrike-Ungern 1867-1872, mått 105 x 65 mm, vikt 164,0 g, monogram.

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

Lägg bud

KÅSA, silver, med handtag med graverat kors, kyrillisk text, Ivan Alexyev, Moskva 1800-talets slut, höjd 40 mm, längd 176 mm, vikt 134,2 g, mindre bucklor.

Inga bud

Utrop: 1 600 kr

Lägg bud

SALTKAR, silver, förgylld, ryskt ordspråk "utan salt och bröd är måltiden ej komplett", kontrollmästare Viktor Vasilyevich Savinsky, Moskva 1868, höjd 55 mm, vikt 53,3 g.

800 kr

Utrop: 900 kr

Lägg bud

Silver Etui

CIGARETTETUI, sterlingsilver, invändigt förgylld, emalj, avklädd dam, mått 84 x 72 mm, svenska importstämplar, vikt 130,6 g, gravyr.

1 300 kr

Utrop: 1 500 kr

Lägg bud

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 ovalslipade ametister, 6 briljantslipade diamanter ca 0,18 ctv, ca W/VS-SI, höjd 18,4 mm, vikt 6,4 g, stift.

Inga bud

Utrop: 9 200 kr

Lägg bud

3 600 kr

Utrop: 4 000 kr

Lägg bud

COLLIER, 2-radigt, kulor av korall, lås i 18K guld, längd 48,5 cm, knutet, vikt 35,6 g.

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

Lägg bud

Silver Fat

W.A.BOLIN, coaster, silver, 1951, diameter 14 mm, vikt 148,9 g.

Inga bud

Utrop: 1 500 kr

Lägg bud

2 LJUSSTAKAR, silver, höjd 16 mm, C.G. Hallberg 1955, vikt 391,9 g, fyllda, små bucklor.

Inga bud

Utrop: 2 300 kr

Lägg bud

ÖRHÄNGEN, 18K roséguld, sötvattenspärlor, safirer, rubiner, iolit, 2 briljantslipade diamanter ca 0,08 ctv, 2 behandlade gula diamanter ca 0,10 ctv, höjd 60 mm, vikt 23,4 g.

Inga bud

Utrop: 6 600 kr

Lägg bud