321 - 340 av 521
1...161718...27 Gå till

Realtidsauktion | Lilla Smycken – Torsdag 21 november

Aktuell budnivå

RAY URBAN, servettring, 1999, vikt 72,0 g, originaletui.

Inga bud

Utrop: 1 100 kr

Lägg bud

KLACKRING, 18K guld, gammalslipad diamant ca 0,30 ct, ca TW/spricka i stenen, stl 16 mm, vikt 5,1 g,

Inga bud

Utrop: 5 000 kr

Lägg bud

RING, 14K guld, gammalslipad diamant ca 0,30 ct, ca Cr/SI2, 14 briljant- och åttkantslipade diamanter ca 0,30 ctv, stl 18,75 mm, vikt 7,7 g mittstenen med repor på bordet och nagg på kronan.

Inga bud

Utrop: 5 500 kr

Lägg bud

Ädelstenar Övrigt

PERIDOTER, carréslipade 23,3 ctv, merparten är ca 4 mm i diameter, förekommer små nagg och slitna fasettkanter.

Inga bud

Utrop: 1 100 kr

Lägg bud

Ädelstenar Övrigt

PERIDOTER, triangelslipade, ovalslipade och smaragdslipade 24,92 ctv, olika mått, enstaka stenar med små nagg.

700 kr

Utrop: 800 kr

Lägg bud

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljant ca 0,21 ct, TW/VS, stl 16,5 mm, vikt 2,5 g, litet nagg på kuletten.

Inga bud

Utrop: 2 800 kr

Lägg bud

Smycken Enstaka örhänge

ENSTAKA ÖRHÄNGE, 18K vitguld, briljant ca 0,30 ct, W/SI, stift, vikt 0,8 g, litet nagg på kuletten.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

Lägg bud

Ädelstenar Tanzaniter

TANZANITER, blandslipningar 11,00 ctv, små nagg.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

Lägg bud

ARMBAND, oxiderat sterlingsilver, "Crosschain", Paula Pantolin, längd 19 cm, vikt 29,7 g.

1 400 kr

Utrop: 1 200 kr

Lägg bud

RING, 18K vitguld, odlad pärla, ca 6,5 mm, diamanter ca 0,03 ctv, stl 17,5 mm, 3,9 g.

Inga bud

Utrop: 2 300 kr

Lägg bud

BROSCH, ros, 18K guld, snidad korall, höjd 38 mm, vikt 6,1 g.

Inga bud

Utrop: 3 200 kr

Lägg bud

HÄNGE, 18K guld, cabochonslipad ametist, höjd 26 mm, vikt 1,1 g.

Inga bud

Utrop: 800 kr

Lägg bud

ÖRHÄNGEN, 18K guld, grön kalcedon, skruvstift, höjd 16 mm, vikt 5,1 g.

Inga bud

Utrop: 2 000 kr

Lägg bud

ALLIANSRING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,27 ctv, ca W/VS-SI, stl 17 mm, vikt 3,8 g.

Inga bud

Utrop: 3 300 kr

Lägg bud

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,35 ct, ca Ca/större skada, stl 16,5 mm, vikt 4,0 g, natural.

Inga bud

Utrop: 3 300 kr

Lägg bud

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K guld, odlade pärlor, 2 gammalslipade diamanter ca 0,20 ctv, höjd 11 mm, krokar, vikt 2,2 g.

Inga bud

Utrop: 1 700 kr

Lägg bud

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 citriner ca 2,34 ctv, åttkantslipade diamanter ca 0,12 ctv ca W/SI-P, vikt 2,3 g, stift.

Inga bud

Utrop: 2 800 kr

Lägg bud

CARMOSÉHÄNGE, 18K guld, ovalslipad smaragd, briljantslipade diamanter ca 0,07 ctv, vikt 0,9 g.

Inga bud

Utrop: 1 400 kr

Lägg bud

ENSTENSRING, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,35 ct, ca W/SI, stl 17,25 mm, vikt 4,0 g, diamant med skada på kuletten.

Inga bud

Utrop: 4 600 kr

Lägg bud

CARMOSÉRING, 18K guld, ovalslipad smaragd, briljantslipade diamanter ca 0,36 ctv, ca W/SI, stl 17,5 mm, vikt 3,8 g, smaragd med skada samt rör sig i sin fattning, flera diamanter med nagg och skador.

Inga bud

Utrop: 2 800 kr

Lägg bud