301 - 320 av 521
1...151617...27 Gå till

Realtidsauktion | Lilla Smycken – Torsdag 21 november

Aktuell budnivå

ÖRHÄNGEN, 18K guld, akvamariner, briljantslipade och åttkantslipade diamanter, stift, vikt 5,9 g, diamanter med nagg och skada.

3 100 kr

Utrop: 3 300 kr

Lägg bud

HÄNGE, 18K/16K guld, akvamariner, briljantslipad diamant, vikt 4,3 g.

Inga bud

Utrop: 3 300 kr

Lägg bud

RING, oxiderat sterlingsilver, delvis förgylld, peridoter, safirer, stl 17,5 mm, vikt 15,9 g, enstaka stenar med nagg och skador.

600 kr

Utrop: 700 kr

Lägg bud

RING, oxiderat sterlingsilver, delvis förgylld, blå sten, lila stenar, stl 17,5 mm, vikt 11,6 g.

275 kr

Utrop: 250 kr

Lägg bud

HÄNGE MED KEDJA, 18K roséguld, safirer ca 2,04 ctv, 5 briljantslipade diamanter ca 0,13 ct, ca TW/VS, höjd 14 mm, kedja 44 cm, vikt 3,0 g.

Inga bud

Utrop: 11 000 kr

Lägg bud

RING, 18K guld, 27 briljantslipade diamanter ca 0,54 ctv ca W-Cr/P, stl 16,75 mm, vikt 4,6 g.

Inga bud

Utrop: 4 300 kr

Lägg bud

RING, 18K guld, ovalslipad blå safir ca 1,20 ct, 2 vita safirer, stl 16,75 mm, vikt 3,1 g.

Inga bud

Utrop: 3 200 kr

Lägg bud

Ädelstenar Övrigt

ÄDELSTENAR, ametist, citrin, peridot, granat, vikt 5,4 g.

375 kr

Utrop: 350 kr

Lägg bud

Ädelstenar Rubiner

RUBINER, 4 st rundslipade ca 1,35 ctv.

500 kr

Utrop: 550 kr

Lägg bud

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,25 ct, ca W/VVS, stl 16 mm, vikt 1,5 g, nagg på kuletten.

2 000 kr

Utrop: 2 200 kr

Lägg bud

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,25 ct, ca W/VS, stl 21,25 mm, vikt 3,2 g.

2 700 kr

Utrop: 3 000 kr

Lägg bud

TRESTENSRING, 18K vitguld, 3 antik- och gammaslipade diamanter ca 1,00 ctv ca W-Ca/P, stl 15,25 mm, vikt 4,1 g, flera nagg.

Inga bud

Utrop: 4 000 kr

Lägg bud

HÄNGE, 18K vitguld, 9 briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv ca W/VS, vikt 1,3 g, skadad sten, nagg på kulett.

2 400 kr

Utrop: 1 700 kr

Lägg bud

PÄRLCOLLIER, odlade något ovala sötvattenpärlor ca 8,5 mm, lås i sterlingsilver, längd 42 cm, vikt 43,1 g, knutet.

600 kr

Utrop: 700 kr

Lägg bud

RING, 18K guld, navetteslipade safirer 0,97 ctv, 10 åttkantslipade diamanter 0,05 ctv, stl 17,75 mm, vikt 3,8 g.

Inga bud

Utrop: 4 400 kr

Lägg bud

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 7 mm, längd ca 88 cm, lås i 18K guld, vikt 65,0 g, knutet.

2 000 kr

Utrop: 2 300 kr

Lägg bud

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 odlade pärlor 6,8 mm, 6 briljant- och åttkantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca TW-TCr/VS-P, höjd 15 mm, stift, vikt 2,2 g, några diamanter med inneslutningar som når ytan.

Inga bud

Utrop: 1 700 kr

Lägg bud

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, åttkantslipade diamanter 0,14 ctv, höjd 25 mm, vikt 2,6 g, stift.

Inga bud

Utrop: 8 800 kr

Lägg bud

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,36 ct, ca W/VS, stl 15 mm, vikt 1,9 g, diamant med nagg på kuletten.

Inga bud

Utrop: 4 400 kr

Lägg bud

ENSTENSRING, 18K guld, äldre briljantslipad diamant enligt gravyr 0,18 ctv ca Cr/VS, stl 15,5 mm, Guldvaruhuset AB, 1936, vikt 0,9 g, något skev skena.

Inga bud

Utrop: 1 400 kr

Lägg bud