Avslutad | Allmänna – Tisdag 12 november
SWAROVSKI, collier, gulmetall, svarta och röda stenar, smiley, längd 41-46 cm, höjd 15 mm, slitage.
Kuriosa Nysilver
LJUSSTAKE, 5-armad, nysilver, Ystad Metall, bredd ca 38 cm, höjd 23 cm, repor, slitage.
Glas Skålar
KOSTA BODA, skål, design Ulrica Hydman Vallien, modell Tulip, diameter 22 cm, höjd 14 cm.
Accessoarer Tändare
COLIBRI, tändare, gulmetall, Molectric R.88, mått 60 x 30 mm, påse, broschyr, etui, ej funktionstestad.
COLLIER, vitmetall, turkos, vita stenar, längd 69 cm, vikt 101,4 g, i behov av omträdning.
Keramik Vaser
VAS, stengods, glaserat, numrerad 3015, Vicke Lindstrand, Uppsala Ekeby, höjd 33 cm, bruksslitage.
Glas Konstglas
KOSTA BODA, figurin, glas, Brains, Bertil Vallien, mått 75 x 60 x 45 mm, vikt 31,0 g, osignerad, mindre ytslitage, (d).
ÖRHÄNGEN, förgyllt stål, citriner, Swarovski-kristaller, höjd 13 mm, vikt 3,0 g, stift.