1 - 20 av 544
123...28 Gå till

Avslutad | Allmänna – Tisdag 12 november

Klubbad för

SWAROVSKI, collier, gulmetall, svarta och röda stenar, smiley, längd 41-46 cm, höjd 15 mm, slitage.

Utrop: 550 kr

EFVA ATTLING, hänge, sterlingsilver, kors, 2003, mått 69,9 x 41,7 mm, vikt 6,5 g.

225 kr

Utrop: 200 kr

HÄNGE, silver, agat, höjd 57 mm, vikt 23,2 g, slitage.

175 kr

Utrop: 200 kr

ARMBAND, tyg, behandlad jade, grisar, kulor, justerbart, vikt 34,5 g.

425 kr

Utrop: 350 kr

Kuriosa Nysilver

LJUSSTAKE, 5-armad, nysilver, Ystad Metall, bredd ca 38 cm, höjd 23 cm, repor, slitage.

Utrop: 1 700 kr

KALEVALA, collier, brons, kedjans längd ca 64 cm, hängets höjd 10 cm, vikt 73,7 g.

Utrop: 550 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, onyx, höjd 40 mm, vikt 7,1 g, krokar.

Utrop: 500 kr

HÄNGE, sterlingsilver, opal, höjd 26 mm, vikt 2,6 g.

Utrop: 350 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, saxar, höjd 41 mm, vikt 2,0 g, krokar.

Utrop: 250 kr

BROSCH, gulmetall, strass, bredd 53 mm.

Utrop: 125 kr

ARMBAND, peridoter, elastiskt, bredd 4 mm, vikt 5,6 g.

Utrop: 250 kr

RING, sterlingsilver, tanzanit, cubic zirconia, stl 18,0 mm, vikt 6,2 g.

400 kr

Utrop: 500 kr

Glas Skålar

KOSTA BODA, skål, design Ulrica Hydman Vallien, modell Tulip, diameter 22 cm, höjd 14 cm.

275 kr

Utrop: 250 kr

Accessoarer Tändare

COLIBRI, tändare, gulmetall, Molectric R.88, mått 60 x 30 mm, påse, broschyr, etui, ej funktionstestad.

300 kr

Utrop: 200 kr

COLLIER, vitmetall, turkos, vita stenar, längd 69 cm, vikt 101,4 g, i behov av omträdning.

Utrop: 200 kr

STICKMARKÖRER, 5 stycken, keramik, förgylld mässing, handmålade, vikt 8,3 g.

175 kr

Utrop: 200 kr

Keramik Vaser

VAS, stengods, glaserat, numrerad 3015, Vicke Lindstrand, Uppsala Ekeby, höjd 33 cm, bruksslitage.

Utrop: 1 700 kr

Glas Konstglas

KOSTA BODA, figurin, glas, Brains, Bertil Vallien, mått 75 x 60 x 45 mm, vikt 31,0 g, osignerad, mindre ytslitage, (d).

750 kr

Utrop: 500 kr

ÖRHÄNGEN, förgyllt stål, citriner, Swarovski-kristaller, höjd 13 mm, vikt 3,0 g, stift.

225 kr

Utrop: 225 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, månsten, rosenkvarts, topas, höjd 31 mm, vikt 5,7 g, stift.

475 kr

Utrop: 350 kr