221 - 240 av 276
1...11121314 Gå till

Klubbauktion | Klassiska – Lördag 28 september

Aktuell budnivå

ARMRING, 18K guld, behandlad grön och brun jade, öppningsbar, diameter 50 mm, vikt 26,3 g.

Inga bud

Utrop: 6 900 kr

Lägg bud

COLLIER, 18K vitguld, boulder opal ca 6,3 ct,10 briljantslipade diamanter ca 0,26 ctv, Claes Liljeroth, Malmö 1991, längd 38 cm, vikt 49,1 g, certifikat.

Inga bud

Utrop: 24 500 kr

Lägg bud

RING, 18K vitguld, gammalslipad diamant ca 1,27 ct, ca TCr(I)/P2, 18 briljantslipade diamanter ca 0,18 ctv, ca W/VS, stl 18 mm, vikt 2,5 g, mittstenen med inneslutningar som når ytan.

Inga bud

Utrop: 11 400 kr

Lägg bud

ALLIANSRING, 18K vitguld, 8 briljantslipade diamanter ca 0,75 ctv, ca W/SI, stl 15,75 mm, vikt 4,5 g, enstaka diamanter med nagg.

Inga bud

Utrop: 5 800 kr

Lägg bud

HÄNGE, guld, ovalslipad akvamarin ca 23 ct, 38 briljantslipade diamanter ca 0,76 ctv, ca höjd 39 mm, vikt 17,9 g.

Inga bud

Utrop: 20 000 kr

Lägg bud

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 ovalslipade akvamariner ca 13 ct, 64 briljantslipade diamanter ca 2,56 ctv, höjd 31 mm, vikt 11,3 g, stift.

Inga bud

Utrop: 28 000 kr

Lägg bud

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, ovalslipad tanzanit ca 3,0 ct, 15 navette - och 8 briljantslipade diamanter ca 2,12 ctv, ca TW/VS, längd 37-42 cm, vikt 6,9 g, svaga fattningar.

Inga bud

Utrop: 28 000 kr

Lägg bud

TENNISARMBAND, 18K guld, 47 briljantslipade diamanter ca 2,58 ctv, ca TW-Tcr/VS.SI, längd 17 cm, vikt 14,7 f, några diamanter med nagg.

Inga bud

Utrop: 36 000 kr

Lägg bud

RIVIERECOLLIER, 18K vitguld, 143 briljantslipade diamanter ca 8,50 ctv, ca W-Ca/VS-P, flera diamanter har rosa och bruna toner, längd 43 cm, vikt 19,4 g, enstaka diamanter har nagg.

Inga bud

Utrop: 80 000 kr

Lägg bud

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 1,50 ctv, ca W-TCa/VS-P, höjd 33 mm, vikt 3,9 g, stift, enstaka diamanter har nagg.

Inga bud

Utrop: 15 000 kr

Lägg bud

RING, 18K vitguld, kuddslipad ametist ca 18,75 ct, 70 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW-TCr/VS, stl 17,25 mm,

Inga bud

Utrop: 7 200 kr

Lägg bud

PEGE, brosch, 18K guld, ametist. odlade pärlor, Alton, Falköping 1968, diam 28 mm, vikt 8,7 g.

Inga bud

Utrop: 6 200 kr

Lägg bud

PÄRLCOLLIER, 2-radigt, odlade pärlor ca 7-7,5 mm, lås i 18K vitguld, rosa safirer, längd 39 cm, vikt 57,2 g, några safirer med nagg.

Inga bud

Utrop: 2 900 kr

Lägg bud

ALLIANSRING, 18K guld, briljantslipade diamanter 1,78 ctv, R-TW/VVS-VS, stl 16,5 mm, vikt 5,9 g, enstaka diamanter har minimala nagg.

Inga bud

Utrop: 42 000 kr

Lägg bud

RING, 18K guld, odlad buttonformad pärla ca 8,3 mm, briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW-Cr/SI-P, stl 16,75 mm, vikt 6,4 g, enstaka diamanter har nagg.

Inga bud

Utrop: 6 800 kr

Lägg bud

HÄNGE, 18K guld, rosenslipade diamanter, halvpärlor, svart emalj, antik, höjd 62 mm, vikt 8,6 g, omarbetad, en halvpärla saknas, mittdelen lös.

Inga bud

Utrop: 6 600 kr

Lägg bud

ARMBAND, 18K vitguld, bredd 20 mm, längd 18,5 cm, vikt 52,5 g.

Inga bud

Utrop: 31 000 kr

Lägg bud

ARMBAND, 14K vitguld, 141 briljantslipade diamanter ca 3,81 ctv, ca W-TCa/P, längd 19 cm, vikt 39,7 g, enstaka diamanter med skador och nagg.

17 200 kr

Utrop: 18 000 kr

Lägg bud

ARMBAND, 18K guld/vitguld, rund ankarlänk, Jo´ans guld, längd 18,5 cm, vikt 38,2 g.

Inga bud

Utrop: 22 000 kr

Lägg bud

MANSCHETTKNAPPAR, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,06 ctv, diameter 15 mm, vikt 10,7 g.

Inga bud

Utrop: 6 200 kr

Lägg bud