261 - 276 av 276
1...121314 Gå till

Klubbauktion | Klassiska – Lördag 28 september

Aktuell budnivå
Bild kommer

RING, 18K guld, kuddslipad ametist ca 7,0 ct, 4 smaragdslipade smaragder, stl 16 mm, vikt 12,4 g, en smaragd med skada,

Inga bud

Utrop: 9 000 kr

Lägg bud
Bild kommer

C.F CARLMAN, pärlörhängen, 18K vitguld, mabépärlor, ca 16 mm, 6 briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, Stockholm 1982, vikt 10,9 g, clips.

Inga bud

Utrop: 4 900 kr

Lägg bud
Bild kommer

RING, platina, äldre briljantslipad diamant ca 0,30 ct, ca TCr/VS, 16 åttkantslipade diamanter, ca 0,30 ctv, ca W-TCr/SI-P, stl 19,25 mm, vikt 5,3 g, nagg.

Inga bud

Utrop: 4 500 kr

Lägg bud
Bild kommer

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,50 ct, ca W(H)/P1, stl 16,25 mm, vikt 4,1 g.

Inga bud

Utrop: 5 600 kr

Lägg bud
Bild kommer

RING, 18K vitguld, ovalslipad gul safir ca 2,08 ct, 2 diamanter ca 0,06 ct, stl 15,5 mm, vikt 2,9 g, safiren med skada på paviljongen

Inga bud

Utrop: 3 500 kr

Lägg bud
Bild kommer

RING, platina, gammalslipad diamant ca 0,70 ct, ca Cr(J)/VS2, 6 åttkantslipade diamanter ca 0,08 ctv, stl 16,5 mm, vikt 2,6 g, mindre nagg vid rondist.

Inga bud

Utrop: 9 000 kr

Lägg bud
Bild kommer

HALSKEDJA, 18K guld, doserad pansarlänk, längd 42 cm, vikt 32,9 g.

Inga bud

Utrop: 19 400 kr

Lägg bud
Bild kommer

ARMBAND, 18K guld, pansarlänk, längd 18,5 cm, vikt 16,4 g.

Inga bud

Utrop: 9 400 kr

Lägg bud
Bild kommer

ARMBAND, 18K guld, bismarcklänk, bredd 12 mm, längd 20 cm, vikt 70,3 g.

Inga bud

Utrop: 42 000 kr

Lägg bud
Bild kommer

Smycken Diadem

DIADEM, förgyllt sterlingsilver, bergkristaller, höjd 4,8 cm, bredd 14 cm, vikt 25,4 g, etui.

Inga bud

Utrop: 2 000 kr

Lägg bud
Bild kommer

RING, 18K vitguld, safir ca 1,00 ct, briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca TW/VS, Juvelia, Stockholm, stl 17,25 mm, vikt 6,0 g.

Inga bud

Utrop: 9 000 kr

Lägg bud
Bild kommer

RING, 18K vitguld, ovalslipad tanzanit ca 20,57 ct, briljantslipade diamanter ca 1,14 ctv, ca TW-Cr/SI, stl 18 mm, vikt 15,4 g, tanzaniten har liten repa på bordet och några diamanter har nagg.

Inga bud

Utrop: 80 000 kr

Lägg bud

Inga bud

Utrop: 55 000 kr

Lägg bud

RING, 14K guld/platina, antikslipad diamant ca 0,40 ct, ca Cr/VS, 4 gammalslipade diamanter ca 0,08 ctv, antik, stl 16 mm, vikt 1,5 g.

Inga bud

Utrop: 5 000 kr

Lägg bud

ENSTENSRING, 18K vitguld/guld, briljantslipad diamant ca 0,65 ct ca Cr(J)/VS, stl 16,75 mm, vikt 5,0 g, kulettfasett.

Inga bud

Utrop: 11 000 kr

Lägg bud

RING, platina/18K guld, ovalslipad diamant 2,05 ct, Fancy Intense Yellow/VVS1, GIA Coloured Diamand Grading Report 2173360252, trapetslipade diamanter ca 0,45 ctv, ca TW(G)/VS1, stl 15,25 mm, vikt 3,6 g.

Inga bud

Utrop: 124 000 kr

Lägg bud