341 - 353 av 353
1...161718 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 29 augusti

Klubbad för

TRESTENSRING, 18K vitguld, 3 briljantslipade diamanter 0,22 ctv enligt gravyr, ca TW-W/VS, stl 15,25 mm, vikt 3,2 g, en diamant skadad, en diamant med nagg.

Utrop: 2 800 kr

ENSTENSRING, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,24 ct, ca TW/VS, stl 15,5 mm, vikt 2,2 g, sneda klor.

2 500 kr

Utrop: 2 800 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,50 ct, ca W(H)/VS1, stl 17 mm, vikt 6,0 g, diamant med nagg på kronan och kuletten, gravyr.

Utrop: 8 800 kr

SANDBERG, nyckelring, sterlingsilver.

250 kr

Utrop: 225 kr

EFVA ATTLING, collier, sterlingsilver, längd 42-45 cm, vikt 10,4 g.

800 kr

Utrop: 500 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, ca TCr-Cr/VS, stift, vikt 1,6 g,

Utrop: 1 300 kr

EFVA ATTLING, örhängen, Tears For Ears, stelingsilver, höjd 28 mm, vikt 5,9 g, krokar, originalask.

Utrop: 700 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,42 ct, ca TCa(K-L)/VS, stl 18,5 mm, vikt 3,2 g, diamanten med nagg vid kuletten.

3 500 kr

Utrop: 3 900 kr

Smycken Skjortknappar

SKJORTKNAPPAR, 18K guld, troligen odlade saltvattenpärlor ca 4,9 mm, Ekström & Blohm, Falköping 1973, vikt 1,8 g, etui från C.G. Hallberg.

Utrop: 1 600 kr

RING, 18K guld/silver, granater, stl 16,75 mm, vikt 4,4 g.

Utrop: 3 200 kr

BROSCH, försilvrad metall, granater, 5 x 3,5 cm, vikt 11,9 g.

475 kr

Utrop: 450 kr

ARMRING, silver, innermått 6 x 6,3 cm, vikt 45,5 g.

Utrop: 450 kr

COLLIER, förgylld metall, granater, längd 43,5 cm, vikt 31,8 g, säkerhetskedja.

800 kr

Utrop: 800 kr