321 - 340 av 353
1...161718 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 29 augusti

Klubbad för

Ädelstenar Safirer

3 SAFIRER, 3,67 ctv.

2 000 kr

Utrop: 2 200 kr

BESTICKSERVIS, 27 delar, silver, modell Rosenholm, 6 bordsskedar, 6 bordsgafflar, 6 bordsknivar, potatissked, 2 smörknivar, 6 kaffeskedar, GAB, Eskilstuna 1970-1980 tal, totalvikt 1066,4 g.

Utrop: 5 500 kr

BROSCH, förgyllt sterlingsilver, blå och vit emalj, filigran, 60x40 mm, vikt 19,7 g.

Utrop: 450 kr

LJUSSTAKAR, ett par, sterlingsilver, rokokostil, C.G. Hallberg, Stockholm 1960-1961, höjd 25 cm, fylld botten, totalvikt 667,4 g, en ljusstake sned.

Utrop: 3 200 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipad diamant och äldre briljantslipad diamant ca 0,25 ctv, ca TW-TCr/SI, stift, vikt 1,8 g, ej snurrebussar, diamant med nagg.

Utrop: 2 800 kr

COLLIER, odlade pärlor, doserat, lås i sterlingsilver med ametist, längd 45 cm, knutet, vikt 39,1 g.

Utrop: 1 700 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, lås i sterlingsilver, längd 44 cm, knutet, vikt 17,2 g.

Utrop: 900 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 9 briljantslipade diamanter 0,56 ctv, ca TW/VS, stl 17,5 mm, vikt 4 g, gravyr.

Utrop: 5 500 kr

SERVERINGSSKED, silver, delvis förgylld, modell Engelsk Snäck, genombruten med detaljer i rocaille, Danmark 1837, längd 290 mm, vikt 94,8 g.

Utrop: 900 kr

LUKTDOSA, silver, hjärtformad, mått 65 x 40 mm, vikt 26,5 g, mindre bucklor.

550 kr

Utrop: 500 kr

SYSKONRING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,45 ctv, ca TW-W/VS, Wissings Guld, Linköping 1988, stl 15,5 mm, vikt 4,4 g.

4 500 kr

Utrop: 5 000 kr

DOSA, silver, ovalformad, spelande puttos, C.G. Hallberg, Stockholm 1926, mått 52 x 39 mm, vikt 29,3 g.

425 kr

Utrop: 500 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,45 ct, ca W/VS, Uppsala 1979, stl 18,5 mm, vikt 3,1 g.

Utrop: 7 200 kr

DIAMANT, briljantslipad 0,23 ct, TW/VS

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

RING, 14K vitguld, briljantslipad diamant 0,25 ct, ca W/VS2, stl 18,25 mm, vikt 3,0 g.

1 900 kr

Utrop: 1 900 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K vitguld, odlade pärlor, briljantslipade diamanter 0,08 ctv, ca W/VS, stift, vikt 1,8 g.

Utrop: 1 400 kr

BABYSKALLRA, silver, kanin, mått exklusive ring 45 x 45 mm, vikt 17,2 g, bucklor.

Utrop: 400 kr

Smycken Enstenshänge

ENSTENSHÄNGE, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,12 ct, ca TW/VS, vikt 0,4 g.

600 kr

Utrop: 450 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 32 briljantslipade diamanter ca 0,14 ctv, vikt 7,7 g, huggies.

Utrop: 6 000 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 36 briljantslipade diamanter 0,50 ctv TW(G)/VS, vikt 2,7 g, stl 16,25 mm.

Utrop: 5 500 kr