261 - 280 av 353
1...131415...18 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 29 augusti

Klubbad för

BROSCH, 9K guld, ametist, fröpärlor, mått 24x24 mm, vikt 2,2 g.

Utrop: 1 100 kr

RING, 14K guld, blå paste, korall, stl 16 mm, vikt 7,8 g.

Utrop: 4 000 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, doserat, lås i silver, längd 55 cm, knutet, vikt 19,8 g.

Utrop: 450 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, doserat, lås i silver, längd 52 cm, knutet, vikt 14,2 g.

Utrop: 450 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, doserat, lås i silver, längd 39 cm, knutet, vikt 12,2 g.

300 kr

Utrop: 350 kr

Smycken Nål

NÅL, 18K vitguld, odlad pärla, smaragder, längd 45 mm, vikt 2,9 g, stopp ej i guld.

Utrop: 2 000 kr

RING, 18K vitguld, onyx, åttkantlsipade diamanter, stl 16,5 mm, vikt 5,9 g, diamanter med nagg och skador på kuletten.

Utrop: 3 900 kr

EFVA ATTLING, hänge med kedja, Peace, sterlingsilver, längd 50 cm, vikt 15,2 g, kedja i silver, originaletui.

500 kr

Utrop: 550 kr

EFVA ATTLING, ring, Pence de moy, sterlingsilver, stl 16 mm, vikt 8,5 g, slitage, originaletui.

400 kr

Utrop: 450 kr

EFVA ATTLING, ring, Peace, sterlingsilver, stl 19,75 mm, vikt 18,2 g, originaletui.

500 kr

Utrop: 550 kr

SKRIN, silver, Königsberg, 1830-60, ca 16,5×10×8 cm, vikt 432,7 g, åldersranka, OBS! nyckel finns men låset stängs automatiskt, borrhål.

3 300 kr

Utrop: 3 800 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, doserat, lås i silver, längd 45 cm, knutet, vikt 17,4 g, lås med skadad imitationspärla.

300 kr

Utrop: 350 kr

DIAMANT, briljantslipad 0,26 ct, ca TW/VS, nagg på kuletten.

1 800 kr

Utrop: 1 700 kr

TRESTENSRING, 18K vitguld, gammalslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca W-Cr/VS, Harry Hermansson, Stockholm 1963, stl 18,75 mm, vikt 4,1 g, diamanter med skador, nagg och slitna fasettkanter.

Utrop: 7 200 kr

Smycken Enstaka örhänge

ENSTAKA ÖRHÄNGE, 18K vitguld, brlijantslipade diamanter ca 0,17 ctv, ca W-Cr/SI, stift, vikt 0,7 g.

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr

RING, 18K guld, 2 odlade pärlor, briljantslipad diamant ca 0,12 ctv, ca TW/VS, stl 18,5 mm, vikt 2,5 g, diamanten har nagg på kuletten.

Utrop: 2 100 kr

CARMOSÉRING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca W-Cr/VS-SI, stl 16,75 mm, vikt 3,5 g.

Utrop: 5 500 kr

THERESIA HVORSLEV, armband, sterlingsilver, för Alton, Falköping 1972, längd ca 17,5 cm, vikt 65,6 g.

950 kr

Utrop: 900 kr

RING, 18K vitguld, brlijantslipade diamanter 0,60 ctv, ca W/VS, stl 17 mm, vikt 5,7 g.

5 100 kr

Utrop: 5 500 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 7 mm, lås i 18K vitguld med 4 små blå safirer, längd 77 cm, knutet, vikt 55,8 g, i behov av omträdning.

Utrop: 2 000 kr