421 - 440 av 497
1...212223...25 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 25 juli

Klubbad för

TRESTENSRING, 14K vitguld, 3 briljanter ca 0,19 ctv W/SI2, stl 17,5 mm, två diamanter har nagg på kuletten, en diamant med kulettfasett, vikt 2,6 g

Utrop: 2 200 kr

RING, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,12 ct, ca W/VS, Hellström & Åhrling, Stockholm 2010, stl 16,25 mm, vikt 7,4 g.

Utrop: 6 000 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 6,5 mm, magnetlås i sterlingsilver, längd 48 cm, knutet, vikt 30,9 g, slitage på pärlorna.

100 kr

Utrop: 125 kr

PÄRLCOLLIER, 2 rader, odlade pärlor ca 7 mm, lås i 14K vitguld, längd 45/48 cm, knutet, vikt 65,2 g.

Utrop: 2 200 kr

ALLIANSRING, paltina, 13 briljantslipade diamanter ca 0,39 ctv, ca TW/VS, stl 16,75 mm, vikt 3,7 g.

Utrop: 4 300 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, lås i 18K trefärgat guld, längd 88 cm, knutet, vikt 57,8 g, säkrhetskedja.

Utrop: 1 700 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, lås i sterlingsilver, längd 41 cm, knutet, vikt 23,8 g.

500 kr

Utrop: 550 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, lås i 18K vitguld, längd 58 cm, knutet, vikt 35,5 g.

Utrop: 1 700 kr

Smycken Pärlarmband

PÄRLARMBAND, odlade pärlor, lås i silver, längd 24 cm, vikt 12,3 g.

Utrop: 350 kr

Smycken Pärlarmband

PÄRLARMBAND, 2-radigt, odlade pärlor, lås i silver, längd 20 cm, vikt 16,0 g.

550 kr

Utrop: 450 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 brilajntslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca TCr/SI, stift, vikt 1,5 g.

Utrop: 2 700 kr

RING, 14K vitgulld, briljanter ca 0,60 ctv, ca TW-LBr/P, stl 15,25 mm, vikt 4,1 g.

3 500 kr

Utrop: 3 400 kr

HALSKEDJA, 18K vitguld, rund ankarlänk, längd 70 cm, vikt 4,1 g.

3 800 kr

Utrop: 3 000 kr

COLLIER, 18K vitguld, 11 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, varav mittstenen ca 0,08 ct, ca TW-TCr/VVS-VS, diameter 6,5 mm, längd 42/45 cm, vikt 2,2 g.

Utrop: 5 000 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,24 ctv enligt gravyr, ca TW-W/VS, stl 16,5 mm, vikt 5,1 g, enstaka diamanter med nagg på kuletten, gravyr.

Utrop: 3 800 kr

COLLIER, 18K guld, topas, peridot, ametist, granat, citrin, längd 43 cm, vikt 13,1 g.

7 300 kr

Utrop: 4 400 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,80 ctv, ca TW/P, stift, vikt 1,6 g, diamanter med mjölkig ton.

Utrop: 5 500 kr

Ädelstenar Topas

TOPAS, smaragdslipad, 27,80 ct, 19,93x17,78x9.17 mm.

600 kr

Utrop: 700 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K guld, odlade pärlor ca 7,4 mm, stift, vikt 2,0 g.

500 kr

Utrop: 600 kr

RING, 18K guld, 6 briljantslipade diamanter ca 0,70 ctv, ca TW-W/VS, stl 18,5 mm, vikt 9,1 g, 2 diamanter skadade, några diamanter med nagg, svaga fattningar.

Utrop: 8 600 kr