121 - 140 av 558
1...678...28 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 23 maj

Klubbad för

ALLIANSRING, 18K guld, 5 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv ca W/SI-P, stl 16,5 mm, Schalins, vikt 3,2 g.

Utrop: 2 700 kr

RING, 18K guld, opaler, imitationspärlor, Stockholm 1903, stl 15,5 mm, vikt 1,9 g, gravyr, lagning, opalerna med skador.

Utrop: 1 800 kr

PANDORA, armband, silver, 12 berlocker, glas, cz, längd ca 20 cm, totalvikt 57,6 g.

Utrop: 850 kr

CARMOSÉRING, 14K vitguld, droppslipad rubin ca 1,80 ct, 18 åttkantslipade diamanter ca 0,30 ctv, stl 17,25 mm, vikt 4,2 g, rubinen har öppna inneslutningar som når ytan samt sprickbildning.

2 800 kr

Utrop: 3 200 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 7 briljanter ca 0,42 ctv, ca TW(G)/VS, stl 18 mm, vikt 3,1 g, några av diamanterna har mindre nagg vid kuletterna.

Utrop: 3 900 kr

RING, 18K guld/vitguld, åttkantslipade diamanter, storlek 17 mm, vikt 4,0 g.

Utrop: 3 000 kr

BROSCH, förgyllt sterlingsilver, emalj, Hroar Prydz, Norge, mått 27x45 mm, vikt 9,2 g.

850 kr

Utrop: 550 kr

HÄNGE MED KEDJA, silver, cabochonslipad agat, Erik Granat & Co, Finland 1961, längd 49 cm, vikt 17,8 g.

550 kr

Utrop: 550 kr

ARMBAND, sterlingsilver, längd 19,5 cm, vikt 32,4 g.

400 kr

Utrop: 450 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K vitguld, sötvattenspärlor ca 9 mm, briljanter ca 0,72 ctv, W/SI-P, stift / clips, ena pärlan är matt, några briljanter med nagg på kuletter och en briljant med skadad kulett, mått ca 25 mm x 15 mm, vikt 9,1 g

5 100 kr

Utrop: 5 500 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 mabépärlor, diameter 15 mm, stift, vikt 6,8 g, 1 mabépärla skadad, limrester.

Utrop: 3 600 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 8 briljantslipade diamanter ca 0,24 ctv, ca TW/VS, Lennart Abrahamsson, Uddevalla 1975, stl 15,5 mm, vikt 3,8 g, 1 diamant med nagg på kuletten.

2 800 kr

Utrop: 3 200 kr

RING, 18K vitguld, 4 briljantslipade diamanter 0,42 ctv enligt gravyr, ca TW-W/SI-P, stl 14,75 mm, vikt 4,2 g.

Utrop: 4 000 kr

Smycken Pärlhänge

ËNGELBERT, hänge, 18K vitguld, mabépärla, höjd 22 mm, vik 2,7 g.

Utrop: 1 600 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K vitguld, odlade tahitipärlor ca 12 mm, höjd 27 mm, vikt 6,2 g, krokar.

Utrop: 2 200 kr

ARMBAND, sterlingsilver, tanzaniter ca 15,00 ctv, längd 20-24 cm, vikt 16,4 g, tanzaniter med inneslutningar som når ytan.

2 100 kr

Utrop: 2 000 kr

ENSTENSHÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld och kedja i 9K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,06 ct, ca TW/VS, längd 45,5 cm, vikt 1,1 g.

750 kr

Utrop: 750 kr

Smycken Enstenshänge

ENSTENSHÄNGE, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,10 ct, ca TW/P, vikt 0,7 g.

Utrop: 700 kr

ENSTENSRING, 18K guld, briljantslipad diamant 0,20 ct enligt gravyr, ca W/VS, stl 16 mm, vikt 2,6 g.

Utrop: 2 200 kr

COLLIER, sterlingsilver, ametist, citrin, prasiolit, topas, längd 50 cm, vikt 42,0 g.

1 600 kr

Utrop: 1 400 kr