121 - 140 av 313
1...678...16 Gå till
Sortering

Avslutad | Moderna – Lördag 11 maj

Klubbad för

Smycken Örhängen

ÖRHÄNGEN, silver/14K guld, rosa safirer 5,12 ctv, åttkantslipade diamanter 1,42 ctv, ca Ca-Yellw/P, höjd 76 mm, vikt 16,5 g, stift.

Återropad

Utrop: 13 200 kr

Visa vara

Smycken Hänge med kedja

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, 42 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW-TCr/P, kedja 40 cm, vikt 2,2 g.

Återropad

Utrop: 6 700 kr

Visa vara

Smycken Collier

COLLIER, 18K vitguld, 90 briljantslipade diamanter ca 0,65 ctv, ca TW-Cr/SI-P, längd 42 cm, vikt 5,3 g, någon diamant med nagg.

Återropad

Utrop: 13 200 kr

Visa vara

Smycken Örringar

ÖRRINGAR, 18K vitguld, 26 briljantslipade diamanter ca 0,47 ctv, ca TW-W/P, höjd 17 mm, vikt 4,2 g.

Återropad

Utrop: 9 800 kr

Visa vara

Smycken Hänge med kedja

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, 34 briljantslipade diamanter ca 0,45 ctv, ca R-TCr/P, höjd på hänget 17 mm, ankarkedja 40 cm, vikt 3,4 g, några diamanter med små nagg.

Återropad

Utrop: 9 500 kr

Visa vara

Smycken Collier

COLLIER, 18K vitguld, 55 briljantslipade diamanter ca 0,55 ctv, ca TW-Cr/P, längd 42 cm, vikt 3,3 g, någon diamant med litet nagg.

Återropad

Utrop: 9 600 kr

Visa vara

Smycken Pärlörhängen

DAMIANI, pärlörhängen,18K vitguld, grå odlade pärlor, 8 mm, briljantslipade diamanter 0,10 ctv, ca TW/VS, höjd 11 mm, vikt 3,9 g, stift.

5 000 kr

Utrop: 5 500 kr

Visa vara

Smycken Enstensring

ENSTENSRING, platina, hjärtslipad diamant 1,50 ct, TW(G)/SI2, IGI laserinskription 432025469, stl 16,25 mm, vikt 3,3 g, IGI certifikat.

Återropad

Utrop: 79 000 kr

Visa vara

Smycken Alliansring

ALLIANSRING, platina, 15 briljantslipade diamanter ca 0,57 ctv, ca TW/VVS-VS, stl 16 mm, vikt 6,0 g.

Återropad

Utrop: 12 600 kr

Visa vara

Smycken Tennisarmband

TENNISARMBAND, 18K roséguld, flerfärgade behandlade safirer ca 7,40 ctv, längd 18,5 cm, vikt 10,9 g, enstaka safirer med skador och nagg.

Återropad

Utrop: 17 600 kr

Visa vara

Smycken Örhängen

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 50 briljantslipade diamanter ca 0,94 ctv, ca TW-TCr/P, höjd 8 mm, stift, vikt 2,4 g, någon diamant med litet nagg.

Återropad

Utrop: 14 400 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, platina, kuddformad briljantslipad diamant 0,51 ct, TW(F)/SI1, GIA Diamond Dossier 1395254139, 36 briljantslipade diamanter ca 0,26 ctv, ca TW-W/SI, storlek 16,75 mm, vikt 2,9 g, några mindre diamanter med ytdefekter och inneslutningar som når ytan.

Återropad

Utrop: 20 000 kr

Visa vara

Smycken Örringar

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 26 briljantslipade diamanter ca 0,48 ctv, ca TW-Cr/P, diameter 17 mm, huggies, vikt 4,1 g, några diamanter med inneslutningar som når ytan.

Återropad

Utrop: 9 500 kr

Visa vara

Smycken Tennisarmband

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 73 briljantslipade diamanter ca 3,40 ctv, ca TW-Cr/SI-P, längd 18 cm, vikt 9,3 g.

30 000 kr

Utrop: 33 000 kr

Visa vara

Smycken Alliansring

ENGELBERT, alliansring, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,27 ctv, ca TW/VS, stl 16,5 mm, vikt 4,1 g, originaletui.

Återropad

Utrop: 5 000 kr

Visa vara

Smycken Pärlörhängen

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K vitguld, Tahitipärlor, 13,8 mm, 8 briljantslipade diamanter 0,23 ctv, ca TW-W/VS-SI, vikt 10,4 g, stift/clips.

Återropad

Utrop: 8 800 kr

Visa vara

Smycken Ring

BVLGARI, ring, 18K vitguld, B-Zero 1, 1 band, stl 18,25 mm (57), vikt 7,9 g, rodieringen har börjat släppa.

4 800 kr

Utrop: 5 400 kr

Visa vara

Smycken Hänge

OLE LYNGGAARD, hänge/berlock, elefant, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,02 ct, vikt 8,4 g.

24 000 kr

Utrop: 11 000 kr

Visa vara

Smycken Alliansring

ALLIANSRING, 18K guld, 9 prinsesslipade diamanter ca 1,25 ctv, ca TW(G)/VS, stl 15,25 mm, vikt 5,4 g.

Återropad

Utrop: 11 400 kr

Visa vara

Smycken Enstensring

ENSTENSRING, 18K guld, prinsesslipad diamant ca 0,50 ct, ca W(H)/SI, stl 15 mm, vikt 4,0 g.

Återropad

Utrop: 9 000 kr

Visa vara

Om auktionen