261 - 280 av 313
1...13141516 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 11 maj

Klubbad för

TIFFANY & CO, enstensring, platina, briljantslipad diamant 0,33 ct, ca River(D)/VS1, laserinskription T&Co.H03200015, stl 16,5 mm, vikt 3,5 g, originaletui, ytterkartong, certifikat.

7 000 kr

Utrop: 7 700 kr

CHIMENTO, tennisarmband, 18K vitguld, 81 briljantslipade diamanter ca 1,18 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, längd 16,5 cm, vikt 8,8 g, originaletui, ytterkartong.

17 000 kr

Utrop: 15 000 kr

OLE LYNGGAARD, ring, Lotus, nr. 2, 18K guld, rökkvarts, design Charlotte Lynggaard, stl 17 mm, vikt 8,7 g, originaletui.

Utrop: 19 000 kr

OLE LYNGGAARD, ring, Lotus, nr 3, sterlingsilver/18K guld, bärnsten, briljantslipade diamanter 0,05 ctv, ca TW/VS, design Charlotte Lynggaard, stl 16,5 mm, vikt 8,8 g, originaletui, ytterkartong.

Utrop: 11 000 kr

OLE LYNGGAARD, hänge, Sprout, oxiderat sterlingsilver/18K guld, bärnsten, briljantslipad diamant ca 0,015 ctv, ca TW/VS, vikt 2,3 g.

3 100 kr

Utrop: 3 200 kr

OLE LYNGGAARD, hänge med kedja, Leaves, oxiderat sterlingsilver, design Charlotte Lynggaard, längd 38/40 cm, vikt 3,3 g, originaletui, ytterkartong.

1 400 kr

Utrop: 1 100 kr

ALTON, hänge, 18K guld, bredd 26 mm, signerad K.E. Palmberg, vikt 3,7 g.

2 600 kr

Utrop: 3 000 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 47 briljantslipade diamanter ca 6,20 ctv, ca R-TCa/VS-SI, längd 17,5 cm, vikt 9,3 g, flera diamanter har nagg.

Utrop: 66 000 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 20 briljantslipade diamanter ca 2,60 ctv, ca R-W/VS-SI, stl 17,75 mm, vikt 4,3 g, enstaka diamanter har skador och nagg.

25 000 kr

Utrop: 25 000 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,83 ctv, ca TW(F-G)/VS2, ena GIA inskription 2346614313, vikt 1,7 g, stift, diamanterna har små nagg på kuletten.

Utrop: 16 200 kr

RING, 18K vitguld, prinsesslipade diamanter ca 0,54 ctv, ca W-Cr/VS, stl 16,5 mm, vikt 6,6 g.

Utrop: 4 500 kr

OLE LYNGGAARD, ring, 18K vitguld, kärleksknut, design Charlotte Lynggaard, stl 16,5 mm, vikt 8,7 g.

Utrop: 7 700 kr

LAPPONIA, örhängen, Flamingo, 14K guld, Björn Weckström, Helsingfors 1972 och 1973, höjd 50 mm, vikt 13,2 g, stift, något olika ton, ena snurrebussen i 18K vitguld.

6 600 kr

Utrop: 7 500 kr

LAPPONIA, collier, O2X, sterlingsilver, Björn Weckström, Helsingfors 1971, höjd 6 cm, längd 53 cm, vikt 48,9 g, extra länkar, originalpåse.

3 300 kr

Utrop: 3 000 kr

LAPPONIA, ring, In the Cloud, sterlingsilver, Björn Weckström, Helsingfors 1971, stl 17 mm, vikt 27,5 g, originalpåse.

2 800 kr

Utrop: 2 300 kr

LAPPONIA, örhängen, Galactic wind, sterlingsilver, Björn Weckström, Helsingfors 1971, höjd 55 mm, vikt 17,4 g, stift.

1 700 kr

Utrop: 1 500 kr

LAPPONIA, ring, Microns, sterlingsilver, akryl, Björn Weckström, Finland 1973, stl 16,25 mm, vikt 9,9 g, originalpåse.

1 900 kr

Utrop: 1 700 kr

LAPPONIA, armring, Darina´s Jewellery, sterlingsilver, Björn Weckström, Finland 1978, mått 60 mm, vikt 43,5 g, slitage.

1 700 kr

Utrop: 1 600 kr

STIGBERT, stelt armband, silver, stl 16, vikt 53,8 g.

850 kr

Utrop: 900 kr

RING, 18K vitguld, 1 briljantslipad diamant ca 1,00 ct. 2 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca Brown SI, stl 19,5 mm, 24,6 g, mittstenen inneslutning som når ytan, sidostenarna med nagg på kuletten, slitage.

Utrop: 22 000 kr