Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 25 april
RING, 18K guld/silver, smaragd, gammalslipad diamant ca 0,45 ct, ca W/SI, rosenslipade diamanter, stl 17,75 mm, vikt 3,3 g, stenar med nagg och skador.
BROSCH, 18K guld/silver, antikslipade diamanter, mått ca 5,5 cm x 2,5 cm, några diamanter med skador och nagg, vikt 11,8 g
J. TOSTRUP, sterlingsilver, emalj, Norge, längd 39 cm, vikt 25,8 g Collier, J.Tostrup, sterlingsilver, vit emalj, vikt 25,8 g
COLLIER, 5 rader, orange plastpärlor, sterlingsilver, längd 48 cm, dobbar som passar Ole Lynggaard, vikt 17,3 g.
DAVID ANDERSEN, hänge med kedja, sterlingsilver, Norge, mått ca 6,5 x 3,7 cm, längd ca 60 cm, vikt 19,4 g
RING, 18K guld, 15 briljantslipade diamanter ca 0,70 ctv, ca W/VS, stl 16,75 mm, vikt 7,7 g, trasig ringskena.
RING, 18K guld, blå safir, briljantslipade diamanter ca 0,18 ctv, ca W/SI, stl 16,25 mm, vikt 4,0 g, safir med nagg och slitage.
Smyckestillbehör Övrigt
Smyckestillbehör Övrigt