241 - 260 av 624
1...121314...32 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 25 april

Klubbad för

CARMOSÉRING, 18K guld, 8 gammalslipade diamanter ca 0,55 ctv, stl 18,5 mm, vikt 2,4 g, några diamanter med nagg.

Utrop: 2 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, citriner 1,57 ctv, åttkantslipade diamanter 0,11 ctv, höjd 8,7 mm, vikt 2 g, stift.

2 100 kr

Utrop: 2 300 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 odlade pärlor, 26 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca TW/VS, höjd 16 mm, stift/clips, vikt 4,7 g.

Utrop: 3 300 kr

RING, 18K guld, briljantslipad diamant 0,27 ct TW(G)/VVS2, GIA report 6292778309, 18 briljantslipade diamanter ca 0,09 ctv, stl 17 mm, vikt 2,4 g, gravyr.

3 500 kr

Utrop: 4 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, höjd 65 mm, franska stämplar, stängbara krokar, vikt 6,0 g.

5 000 kr

Utrop: 3 800 kr

BROSCH, silver, 2 rådjur, mått 25 x 30 mm, svenska importstämplar, vikt 8,7 g.

300 kr

Utrop: 300 kr

DODO, hänge, 18K guld, höjd 12 mm, vikt 1,0 g, originaletui.

800 kr

Utrop: 900 kr

COLLIER, 18K guld/förgylld metall, granater, längd 43 cm, vikt 9,0 g.

Utrop: 2 900 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,13 ct enligt gravyr, ca W/VS, stl 17 mm, vikt 1,8 g.

Utrop: 1 500 kr

RING, 18K guld, oval fasettslipad smaragd ca 0,35 ct, briljantslipade diamanter ca 0,24 ctv, ca W-TCr/SI, storlek 16,75 mm, vikt 3,3 g, smaragden har ytskada invid en klo.

Utrop: 6 200 kr

RING, sterlingsilver, Finland, Åbo 1973, stl 18 mm, vikt 10,4 g.

350 kr

Utrop: 350 kr

ANTON MICHELSEN, brosch, Daisy, förgyllt sterlingsilver, emalj, Danmark, vikt 9,6 g.

600 kr

Utrop: 700 kr

ANTON MICHELSEN, örhängen, Daisy, förgyllt sterlingsilver, emalj, Danmark, clips, vikt 7,3 g, etui.

550 kr

Utrop: 550 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K guld, odlade pärlor, briljantslipade diamanter, stift, vikt 1,5 g.

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr

Smycken Medaljong

MEDALJONG, 18K guld, hjärta, öppningsbar, vikt 2,7 g.

Utrop: 2 000 kr

CARMOSÉHÄNGE, 18K vitguld, oval fasettslipad smaragd ca 0,70 ct, 12 briljantslipade diamanter ca 0,18 ctv, ca TW/SI, mått 10,0 x 8,5 mm, vikt 1,8 g, några mindre ytdefekter.

Utrop: 4 700 kr

CARMOSÉÖRHÄNGEN, 18K vitguld, ovala fasettslipade ametister ca 1,16 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,17 ctv, ca W/SI, stängbara krokar, längd 21,5 mm, vikt 3,7 g.

6 200 kr

Utrop: 6 900 kr

CARMOSÉÖRHÄNGEN, 18K guld, ovala fasettslipade smaragder ca 1,00 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,26 ctv, ca TW-W/VS-SI, stängbara krokar, längd 19,0 mm, vikt 3,5 g, smaragderna har ytdefekter och sprickor.

Utrop: 8 000 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, doserat, lås i silver, längd 46 cm, vikt 13,8 g, ej knutet.

Utrop: 450 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, doserat, lås i silver, längd 62 cm, knutet, vikt 33,2 g.

Utrop: 450 kr