61 - 80 av 247
1...345...13 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 9 mars

Klubbad för

REY URBAN, armring, sterlingsilver, Stockholm 1983, innermått ca 20 cm, vikt 34,8 g. (d)

700 kr

Utrop: 600 kr

REY URBAN, armring, sterlingsilver, arbetad yta, mått ca 6,4 cm x 6,4 cm, vikt 69 g, ej signerad. (d)

2 500 kr

Utrop: 1 100 kr

REY URBAN, ring, sterlingsilver, Stockholm 1976, stl 15 mm, vikt 10,1 g, (d)

950 kr

Utrop: 900 kr

COLLIER, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,08 ct, ca W/VS, längd 42/45 cm, vikt 1,8 g.

Utrop: 3 300 kr

ALLIANSRING, platina, briljantslipade diamanter 0,20 ctv, ca TW-TCr/SI, stl 15,75 mm, vikt 3,9 g.

Utrop: 5 800 kr

HELALLIANSRING, 18K guld, 35 briljantslipade diamanter ca 0,66 ctv, ca TW-W/VVS-VS, stl 17 mm, vikt 2,5 g, en diamant med nagg på kuletten.

Utrop: 11 400 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 7 prinsesslipade diamanter ca 0,70 ctv, ca TW/VVS-VS, Christian Fredriksson Guldsmed, Stockholm 2002, stl 16,25 mm, vikt 8,2 g.

Utrop: 8 900 kr

RING, 18K vitguld, 27 briljantslipade diamanter ca 0,35 ctv, varav mittstenen ca 0,08 ct, ca TW/VVS-VS, stl 16,5 mm, vikt 2,4 g.

Utrop: 7 700 kr

BESTICKSERVIS, 36 delar, silver, modell Paris, 12 smörgåsgafflar, 12 smörgåsknivar, 12 efterrättsskedar, design Claes Giertta, Mema, Lidköping 1958, totalvikt ca 1000 g.

Utrop: 6 500 kr

BESTICKSERVIS, 36 delar, modell Paris, 12 bordsskedar, 12 bordsgafflar, 12 bordsknivar, design Claes Giertta, Mema, Lidköping 1960-tal, totalvikt 1400 g, i linda.

Utrop: 6 600 kr

Smycken Lås

OLE LYNGGAARD, kullås, 18K guld, diameter 10,9 mm, PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 6,5-6,8 mm, längd 46,5 cm, vikt 27,6 g, etui.

5 900 kr

Utrop: 4 000 kr

ALLIANSRING, 18K roséguld, 15 briljantslipade diamanter ca 0,42 ctv, ca TW/VVS-VS, stl 16 mm, vikt 3,3 g.

Utrop: 7 300 kr

RIVIERECOLLIER, 18K vitguld, 134 briljantslipade diamanter ca 11,38 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, längd 43 cm, vikt 34,7 g, en trasig diamant, enstaka med nagg på kuletten.

Utrop: 180 000 kr

ARMBAND, 18K roséguld, 61 briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca TW-TCr/SI-P, flexmodell, 50x58 mm, vikt 4,6 g, varav en diamant är åttkantslipad.

Utrop: 13 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 58 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW-Cr/VS-P, diameter 32 mm, vikt 7,3 g, stift

Utrop: 14 000 kr

RIVIERECOLLIER, 18K guld, 227 briljantslipade diamanter ca 3,85 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, längd 50 cm, vikt 24,7 g, enstaka med mindre nagg på kuletten.

Utrop: 76 000 kr

ÖRRINGAR, 18K roséguld, 40 briljantslipade diamanter ca 0,37 ctv, ca TW-W/VVS-VS, stift, diameter 25 mm, vikt 5,7 g.

Utrop: 11 200 kr

LAPPONIA, brosch, 18K guld, odlade pärlor, mått ca 4,5 x 2 cm, vikt 10,0 g.

Utrop: 6 000 kr

ENGELBERT, ring, 18K guld, Spin Ring, briljantslipade diamanter 0,64 ctv, TW/VS, 15,25 mm, vikt 3,5 g, etui, certifikat.

Utrop: 20 000 kr

ARNE JOHANSEN, manschettknappar, sterlingsilver, abelonesnäcka, 1960/70-tal, Danmark, vikt 22,5 g.

500 kr

Utrop: 600 kr