Avslutad | Allmänna – Tisdag 16 april
CERTINA, damur, 24 mm, Cal 19-10, Serie nr. 1973141, Boett nr. 34668-1, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, defekt, ca 1951, metallänk ej orignal.
CERTINA, damur, 24 mm, Cal K.F 340, Serie nr. 1811023, Boett nr. 34668-1, stål, manuell, plexiglas (skadat), liten sekundvisare, ca 1950, metallänk ej original.
FATTORINI & SONS, Bradford, fickur, 55 mm, Serie nr. 565109, Boett nr. 565109, silver, ankargång, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1900, fickurskedja.
GRANA, Sport, Boett nr. 623782, damur, 24 mm, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, defekt, gravyr, ca 1945, metallänk ej original.
BIFORA, herrur, 32 mm, gulmetall, quartz (går ej), mineralglas, datum, månfas, läderband, ca 1990.
A.G.MASCALL, Middlesbrough, fickur, 52 mm, Serie nr. 68547, Boett nr. 237, silver, ankargång, nyckeldragare, skadad urtavla, bucklor, ca 1890.
FICKUR, 49 mm, Boett nr. 12007, silver, ankargång, nyckeldragare, skadad urtavla, defekt, ca 1890.
FICKUR, "Breguet", 52 mm, Boett nr. 23614, silver, ankargång, nyckeldragare, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1890.
OMEGA, fickur, 49 mm, Cal 40 6L T2 15P, Serie nr. 7226450, Boett nr. 7858754, silver (0,800), ankargång, defekt (fjäder av), bucklor, ca 1927.
ZENITH, fickur, 52 mm, Serie nr. 2253267, Boett nr. 3032193, silver (0,800), ankargång, defekt, ca 1918.
Klockor Svalan
SVALAN, Sportsman, herrur, 34 mm, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, relumade visare, defekt, gravyr, läderband, ca 1950.
FICKUR, 53 mm, Boett nr. 133521, gulmetall, ankargång, nyckeldragare, defekt, bucklor, ca 1890.
NINA RICCI, damur, 31 mm, Boett nr. 04 34 / 121, doublé, quartz (går ej), mineralglas, läderband, ca 1990, etui.
SEIKO, damur, 19,5 mm, Serie nr. 952929, Boett nr. 1400-0250, doublé, quartz (går ej), mineralglas, integrerad originallänk(förgyllningen skadad), ca 1989.