61 - 80 av 538
1...345...27 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 21 mars

Klubbad för

PÄRLCOLLIER, doserat, odlade pärlor ca 3,2-7,3 mm, lås i silver med paste, knutet, säkerhetskedja, vikt 12,2 g.

Utrop: 400 kr

HÄNGE, silver, klotformat med havsmotiv, höjd 50 mm, vikt 21,2 g.

650 kr

Utrop: 500 kr

DIAMANT, briljantslipad 0,19 ct, ca TCr/VS, naturaler på rondisten.

800 kr

Utrop: 900 kr

ÖRHÄNGEN, rosetter, 18K guld, mått 13x9 mm, vikt 1,9 g, stift.

1 400 kr

Utrop: 1 300 kr

9 DIAMANTER, briljantslipade, 0,99 ctv, ca TW-Cr/VS-SI, ca 3,1 mm, enstaka diamanter har nagg och inverterade naturaler.

3 600 kr

Utrop: 3 300 kr

KEDJA, 18K guld, venezialänk, längd 50 cm, vikt 10 g.

5 300 kr

Utrop: 5 500 kr

EFVA ATTLING, slät ring, 18K guld, bredd 4,3 g, stl 19 mm, vikt 7,2 g.

3 800 kr

Utrop: 4 000 kr

RING, 14K guld, delvis rodinerat, stl 17,75 mm, vikt 3,2 g.

Utrop: 1 600 kr

ÖRHÄNGEN, förgyllt silver/18K guld, glasstenar, fröpärlor, Ungern 1900 talets första hälft, höjd 45 mm, stift, vikt 12,1 g, ask (trasig).

1 300 kr

Utrop: 1 400 kr

KORTHÅLLARE, 11 st, silver, höjd 7 cm, vikt 133 g.

3 000 kr

Utrop: 1 200 kr

RING, 14K vitguld, tanzanit, briljantslipade diamanter ca 0,46 ctv, ca W-Cr/P, stl 17,5 mm, vikt 6,3 g, 1 diamant saknas.

Utrop: 3 300 kr

STRÖARE, ett par, sterlingsilver, höjd 15 cm, vikt 179 g.

Utrop: 1 600 kr

SALTKAR, ett par, sterlingsilver, blått glas, skedar med gravyr, total vikt 197 g.

Utrop: 1 200 kr

RING, 14K vitguld, turmalin, 15 briljantslipade diamanter ca 0,07 ctv, ca TW-TCr/P, stl 16,25 mm, vikt 2,5 g, 1 diamant är skadad.

2 800 kr

Utrop: 3 200 kr

RING, 18K vitguld, ovalslipad gul safir 2,08 ctv enligt gravyr, 2 diamanter 0,06 ctv enligt gravyr, stl 15,5 mm, vikt 2,9 g.

2 500 kr

Utrop: 2 800 kr

PÄRLCOLLIER, lås i 14K guld, rubiner, smaragd, safirer, diamanter, odlade pärlor, 2-radig, pärlor ca 6-7 mm, längd 48 cm, vikt 59,9 g.

2 200 kr

Utrop: 2 200 kr

ARMBAND, 18K guld, x länk med stav, längd 19,5 cm, vikt 14,4 g.

Utrop: 8 500 kr

RING, 18K vitguld, ovalslipad smaragd, 6 briljantslipade diamanter ca 0,14 ctv, stl 16,75 mm, vikt 8,1 g, sprickor/skador på smaragden.

Utrop: 4 800 kr

RING, 18K guld/vitguld, rubin, 2 smaragder, briljanter ca 0,30 ctv, stl 17,5 mm, vikt 6,5 g, stenar med nagg.

Utrop: 4 400 kr

RING, 18K guld, rubin, briljanter ca 0,14 ctv, stl 17,25 mm, vikt 4,1 g.

Utrop: 3 000 kr