421 - 440 av 538
1...212223...27 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 21 mars

Klubbad för

RING, 18K guld, briljanter ca 0,10 ctv, stl 16,75 mm, vikt 4,2 g

Utrop: 2 700 kr

KALEVALA, collier, silver, labradorit, längd 65 cm, vikt 35,3 g.

750 kr

Utrop: 600 kr

PÄRLCOLLIER, odlade ovala sötvattenspärlor ca 11-12 mm, längd 44 cm, magnetlås i förgyllt sterlingsilver, vikt 90,1 g, knutet.

Utrop: 900 kr

HÄNGE, 18K vitguld, ovalslipad safir 1,77 ct enligt gravyr, 12 briljantslipade diamanter ca 0,12 ctv, ca TW-W/SI, höjd 20 mm, vikt 3,9 g.

3 000 kr

Utrop: 3 300 kr

RING, 18K vitguld, hjärtslipad akvamarin ca 0,66 ct, 18 briljantslipade diamanter ca 0,13 ctv, ca TW-W/SI-P, stl 17,5 mm, vikt 2,5 g.

Utrop: 6 100 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 3 briljantslipade diamanter ca 0,21 ctv, ca TW/SI, 4 blå safirer, stl 16,5 mm, vikt 2,4 g, en diamant med nagg.

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

COLLIER, silver, delvis arbetad yta, längd 40-45 cm, svenska importstämplar, vikt 50,7 g.

600 kr

Utrop: 600 kr

RING, 18K vitguld, 5 briljantslipade diamanter 0,60 ctv enligt gravyr, ca TW-TCr/SI, stl 17,25 mm, vikt 6,8 g, diamanterna med slitage och nagg.

Utrop: 6 200 kr

ENSTENSRING, 18K guld, briljant ca 0,25 ctv, ca TW/VS, stl 17 mm, vikt 8,3 g, gravyr.

4 800 kr

Utrop: 5 500 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 3-3,5 mm, lås i 18K guld, längd 41 cm, vikt 5,4 g, knutet.

850 kr

Utrop: 850 kr

RING, platina, odlad pärla ca 9,4 mm, 2 briljantslipade diamanter 0,04 ctv, stl ca 15,75 mm, vikt 5,8 g, lödda kulor i ringskenan.

Utrop: 2 800 kr

TRESTENSRING, 18K vitguld, 3 äldre briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca W-TCr/VS, Örneus Guldsmedja, Stockholm 1979, stl 20,25 mm, vikt 4,1 g, slitage.

Utrop: 4 400 kr

COLLIER, kulor av hematit, längd 44 cm, knutet, vikt 95,0 g, dobbar som passar till Lynggaard.

Utrop: 1 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, hjärtan, briljantslipade diamanter ca 0,02 ctv, ca W/SI, stift, vikt 1,0 g.

1 000 kr

Utrop: 800 kr

BROSCH, silver, fjäril, detaljer i guld, bredd 70 mm, vikt 15,2 g.

600 kr

Utrop: 700 kr

RING, 18K guld, 13 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca TW/VS-SI, stl 16,75 mm, vikt 10,5 g, 1 diamant skadad.

Utrop: 7 000 kr

P. SARPANEVA, collier, brons, tigergöga, höjd på hänget 5 cm, längd på kedjan 62 cm, vikt 25,5 g.

475 kr

Utrop: 400 kr

30 DIAMANTER, briljantslipade 0,63 ct, ca TW/VVS-VS

3 000 kr

Utrop: 3 300 kr

KALEVALA KORU, collier, sterlingsilver, Finland 1977, höjd på hänget 6,7 cm, längd på kedjan 70 cm, vikt 30,0 g.

425 kr

Utrop: 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, höjd 40 mm, vikt 8,5 g.

Utrop: 4 800 kr