101 - 120 av 425
1...567...22 Gå till

Avslutad | Allmänna – Tisdag 6 februari

Klubbad för

VICSONS, brosch, silver, heliotrop, Victor Jansson, Lindesberg 1957, ca 3,5 x 2 cm, vikt 6,7 g.

200 kr

Utrop: 175 kr

HÄNGEN, 25 st, silver, totalvikt 16,1 g.

250 kr

Utrop: 300 kr

Smycken Skjortknappar

SKJORTKNAPPAR, ett par, 18K guld, mått 9,6 mm, halvpärlor, Stockholm 1964, vikt 4,4 g.

Utrop: 2 600 kr

Smycken Slipshållare

SLIPSHÅLLARE, 18K guld, 5,5 cm, med säkerhetskedja, Alton 1991, vikt 4,6 g.

Utrop: 2 800 kr

HÄNGE, ägg, roséförgyllt sterlingsilver, turkos emalj, cz, öppningsbar ögla, mått 22,0 x 13,0 mm, vikt 6,4 g, vitt armband i konstläder medföljer.

Utrop: 300 kr

HÄNGE, ägg, förgyllt sterlingsilver, svart emalj, cz, öppningsbar ögla, mått 22,0 x 14,0 mm, vikt 5,9 g, svart armband i konstläder medföljer.

Utrop: 300 kr

HÄNGE, ägg, förgyllt sterlingsilver, turkos emalj, cz, öppningsbar ögla, mått 22,0 x 14,0 mm, vikt 7,4 g.

550 kr

Utrop: 300 kr

COLLIER, 18K guld, doserad X-länk, doserad från 9,5 mm-6,8 mm, längd 46 cm, vikt 20,0 g.

10 800 kr

Utrop: 12 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, längd ca 2,1 cm, stift, vikt 2,0 g.

1 400 kr

Utrop: 1 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, längd ca 2,3 cm, stift, vikt 1,5 g.

1 100 kr

Utrop: 1 100 kr

HÄNGE, ägg, sterlingsilver, blå emalj, cz, öppningsbar ögla, mått 22,0 x 14,0 mm, vikt 5,9 g, vitt armband i konstläder medföljer.

275 kr

Utrop: 300 kr

KEDJA, 18K vitguld, venezialänk, bredd 0,5 mm, längd 41 cm, vikt 1,3 g.

Utrop: 950 kr

BROSCHER, 3 st, gulmetall, glas, pärlemor, största ca 5,5 cm.

375 kr

Utrop: 175 kr

ÖRHÄNGEN, 6 par, metall och sterlingsilver.

175 kr

Utrop: 175 kr

ALLIANSRING, platina, 12 prinsesslipade diamanter ca 1,20 ctv, ca TW-W/VS, stl 15,75 mm, vikt 5,0 g, stenarna något lösa i ringskenan.

Utrop: 7 800 kr

RING, sterlingsilver, labradorit, storlek 18,75 mm, vikt 6,7 g.

Utrop: 200 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, förgylld detalj, blomma, kedjans längd 45 cm, vikt 1,8 g.

Utrop: 1 300 kr

BROSCH, 18K guld, bladmotiv med 10 rubiner, äldre slipning och en del stenar med skador, mått ca 45 x 30 mm, vikt 9,8 g.

Utrop: 7 200 kr

ÖRHÄNGEN, silver, motiv blomma, skruvmekanism, markasiter, vikt 4,2 g.

150 kr

Utrop: 175 kr

ÖRRINGAR, 18K guld, bismarck, stift, diameter ca 17,0 mm, vikt 3,2 g.

2 300 kr

Utrop: 2 100 kr