Avslutad | Allmänna – Tisdag 6 februari
ARMBAND, 2 stycken, "pia&per" ,sterlingsilver samt emalj hjärtan, längd 15 cm, vikt 4,4 g, orginaletuier x 2 styck.
HÄNGE MED KEDJA, "arock", 2 stycken, oxiderat samt förgyllt stål, diameter på platta: 2 cm, kedjans längd 52-58 cm, vikt 27,0 g.
KEDJA, sterlingsilver, cubic zikonia, ängel 20 mm ink ögla, venezia kedja, längd 41 cm, vikt 4,8 g
HÄNGE MED KEDJA, sterlingsilver med rosé förgyllning, hjärta med vit emalj och vita safirer, justerbar längd 42 cm
RING, 18K guld, smaragder, ametister och 4 briljantslipade diamanter ca 0,07 ctv, storlek 18+ mm, vikt 6,2 g.
Smycken Medaljong
MEDALJONG, 18K guld, hjärta med dekor, öppningsbart, höjd 20,0 mm inkl. ögla, vikt 1,4 g.
Smycken Pärlhänge
PÄRLHÄNGE, 18K guld, barock odlad sötvattenspärla, höjd 27,0 mm inklusive ögla, vikt 0,8 g, pärlan har skadad baksida, några mindre bucklor.
PÄRLÖRHÄNGEN, 18K guld/vitguld, odlade sötvattenspärlor, stift, mått ca 9,0 mm, vikt 1,2 g.
SMYCKESET, 4 delar, granatgarnityr, gulmetall, collier ca 40 cm, brosch ca 3,5 cm, armband ca 18 cm, örhängen med skruvmekanism ca 3,5 cm, några granater saknas, några svaga länkar.