321 - 340 av 414
1...161718...21 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 25 januari

Klubbad för

HELALLIANSRING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 16,75 mm, vikt 4,0 g, gravyr.

2 500 kr

Utrop: 2 800 kr

Kuriosa Trä

NETZUKE, snidat trä, varelse, mått 4,5 x 3,0 cm, signerad, vikt 16,6 g.

Utrop: 350 kr

PÄRLCOLLIER, lås i 18K guld, odlade pärlor, längd 45 cm, pärlor ca 7 mm, vikt 27,2 g.

Utrop: 2 200 kr

PÄRLCOLLIER, doserat, odlade pärlor 3,1-7,4 mm, lås i 18K vitguld för 3 rader, längd 70 cm, knutet, vikt 3,0 g.

Utrop: 1 600 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, sterlingsilver, odlade sötvattenspärlor ca 10,8 mm, stift, vikt 3,5 g.

425 kr

Utrop: 200 kr

COLLIER, 18K guld, bismarck, längd ca 45 cm, doserat ca 2,6 mm - 6 mm, kistlås, vikt 17 g.

Utrop: 9 000 kr

COLLIER, korall, 3 radigt, lås i förgyllt sterlingsilver, längd ca 44 cm, vikt 19,2 g

Utrop: 350 kr

PANDORA, 3 mm silverarmband, ormlänk & kubformad berlock med texten I Love You, längd 17 cm, 14K guldlås, brun CZ.

Utrop: 2 000 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,45 ctv, ca TW-W/SI, stl 16 mm, vikt 3,3 g, diamanter med kulettfasett

2 500 kr

Utrop: 2 800 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 6,5 mm, längd 71 cm, lås i silver, vikt 39,0 g, knutet.

425 kr

Utrop: 450 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor mått ca 6-8 mm, lås i 18K guld, längd 47,5 cm, vikt 26,4 g

Utrop: 750 kr

BESTICKSERVIS, 60 delar, silver, modell Diplomat, 12 smörgåsgafflar, 12 smörgåsknivar, 12 bordsgafflar, 12 bordsknivar, 12 bordsskedar, GAB, Stockholm 1960-tal, totalvikt 2543,6 g, i lindor.

Utrop: 8 600 kr

ARMBAND, 18K guld, med 12 briljanter 0,05 ct, ca W/VS-SI, längd 15/16/18 cm, vikt 0,7 g.

1 400 kr

Utrop: 1 600 kr

ARMBAND, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, längd 14,5/16,5/18 cm, vikt 1,2 g,

Utrop: 3 000 kr

OLE LYNGGAARD, design string, brunt silke, oxiderat silver.

Utrop: 350 kr

RING, 18K guld, rund fasettslipad syntetisk spinell, Alton, Falköping 1972, stl 17 mm, vikt 8,0 g.

Utrop: 3 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 32 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv ca W/VS-SI, vikt 4,6 g, stift.

3 100 kr

Utrop: 3 000 kr

MATSKEDAR, 6 st, silver, okänd mästare, Riga 1800-talets slut, längd 214 mm, svenska importstämplar, vikt 440,7 g.

Utrop: 2 900 kr

BORDSKNIVAR, silver, 6 st, Carl Gideon Renander, Stockholm 1803-1806, längd 197 mm, vikt 286,6 g, slitage, bucklor.

500 kr

Utrop: 600 kr

BESTICKSERVIS, silver/sterlingsilver, 12 delar, modell Olga, 6 bordsgafflar, 6 bordsknivar (långt blad), C.G. Hallberg, Stockholm 1950-tal, totalvikt 707,7 g.

Utrop: 2 700 kr