101 - 120 av 228
1...567...12 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 20 januari

Klubbad för

RING, 18K vitguld, 4 briljanter ca 0,65 ctv, 60 briljantslipade diamanter ca 0,54 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, stl 16,5 mm, vikt 7,8 g, en sten med inneslutning som når ytan.

Utrop: 19 000 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 14 briljantslipade diamanter ca 0,38 ctv, ca TW-W/VVS-VS, stl 16,75 mm, vikt 4,3 g.

Utrop: 7 800 kr

COLLIER, 18K vitguld, droppslipad diamant ca 0,24 ct, ca Light Yellow/SI, 13 briljantslipade diamanter ca 0,08 ctv, ca TW-TCr/VS, mått ca 8,0 x 5,5 mm, längd 42/45 cm, vikt 2,1 g.

6 500 kr

Utrop: 7 400 kr

TENNISARMBAND, 18K trefärgat guld, 228 briljantslipade diamanter 3,14 ctv, ca W(H)/VS-SI, längd 18 cm, vikt 20,6 gram.

Utrop: 59 000 kr

TENNISARMBAND, 18K roséguld, 91 briljantslipade diamanter ca 1,88 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, längd 19 cm, vikt 8,7 g.

Utrop: 33 000 kr

ARMRING, 18K roséguld, 45 briljantslipade diamanter 0,61 ctv, ca W/VS-SI, diameter 5,5 cm, vikt 8,3 gram.

Utrop: 13 800 kr

ALLIANSRING, 18K roséguld, 14 briljantslipade diamanter ca 0,38 ctv, ca TW/VVS-VS, stl 17,25 mm, vikt 4,2 g.

Utrop: 7 500 kr

36 DIAMANTER, briljantslipade ca 1,18 ctv, ca LY/VVS-VS, diameter 2,0 mm.

Utrop: 4 600 kr

ATELIER AJOUR, armband, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 3,62 ctv, ca River-TCr/VS-P, Stockholm 1960, längd 16,5 cm, vikt 19,1 g, en diamant har skada på kuletten och några har nagg på kuletten.

28 500 kr

Utrop: 28 000 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 1,00 ct, ca TW(F)/VS2, stl 16,5+ mm, vikt 4,5 g, diamanten har små repor på bordet.

Utrop: 52 000 kr

OLE LYNGGAARD, ring,18K guld, briljantslipad diamant ca 0,015 ctv, TW/VS, Charlotte Lynggaard, stl 16,75 mm, vikt 10,3 g.

15 600 kr

Utrop: 10 600 kr

GEORG JENSEN, "offspring", armring, sterlingsilver, storlek "M", mått ca 72 × 50 mm, vikt 24,5 g, etui.

2 000 kr

Utrop: 1 400 kr

OLE LYNGGAARD, ring, Love nr 3, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,015 ct, ca TW/VS, design Charlotte Lynggaard, stl 15 mm, vikt 6 g, originaletui, kraftigt slitage.

Utrop: 4 500 kr

OLE LYNGGAARD, ring, Lotus, nr 3, 18K guld, ametist, briljantslipade diamanter 0,05 ctv, TW/VS, Charlotte Lynggaard, stl 17,5 mm, vikt 14,3 g, originaletui.

30 500 kr

Utrop: 28 000 kr

Smycken Enstaka örhänge

ENSTAKA ÖRHÄNGE, 18K vitguld, 9 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca R-TCr/VS-SI, höjd 18 mm, vikt 2,5 g, huggie, enstaka diamanter har små nagg.

10 000 kr

Utrop: 10 000 kr

GEORG JENSEN, 10 st kaffeskedar, Perle, sterlingsilver, längd 11,2 mm, vikt 125 g.

Utrop: 2 000 kr

ARMRING, 18K guld, öppningsbar, innermått ca 16 cm, låsåtta, vikt 5,3 g, etui från H. Stern.

5 500 kr

Utrop: 3 300 kr

LAPPONIA, ring, Khimaira, sterlingsilver, design Björn Weckström, Finland 1988, stl 18 mm, vikt 8,0 g.

475 kr

Utrop: 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 22 briljantslipade diamanter ca 0,42 ctv varav mittstenarna är ca 0,18 ctv, ca TW-W/VVS-VS, stift, vikt 1,9 g, mindre nagg på kuletter.

Utrop: 6 300 kr

BVLGARI, ring, B.Zero1, 18K guld, keramik, stl 54 (17+ mm,), vikt 7,1 g, originaletui, ytterask.

9 500 kr

Utrop: 7 500 kr