Avslutad | Pant – Tisdag 31 oktober 2023
Figurin, parian, "De tu", Stig Lindberg (1916-1982), Gustavsberg, omkring 1900-talets mitt, höjd 17cm
Koppar med tillhörande fat, 6st, Royal Copenhagen, Musselmalet, halvblond, Nr 1037, höjd 5,5cm, Ø12,5cm. Visas och hämtas på Sefina Örebro, Östra Bangatan 42A. Betalas hos Kaplans, medtag kvitto vid hämtning
Kaffekanna med lock, Royal Copenhagen, Musselmalet, halvblond, Nr 1030, höjd 21cm. Visas och hämtas på Sefina Örebro, Östra Bangatan 42A. Betalas hos Kaplans, medtag kvitto vid hämtning.
Flintlåsgevär, Sverige, 1800-tal, beslag märkt GLS samt RB, totallängd 125cm, med bajonett (tillverkad i Eskilstuna) märkt med ett krönt C, Nr 20984, slitage, rostangrepp, beslag i mässing sitter lite löst
Slaglåsgevär, Sverige, m/1851-57, märkt N1051 samt 703 vid slaglåset, totallängd 128cm, bajonett medföljer, slitage, skruvar saknas, stötskador
Bestickset, S830, 149,2g, varav 1st serveringssked 192mm och 12st kaffeskedar 100mm, i etui, tillhört bankir Bertil Broman, Surbrunnsgatan Stockholm
Myntalbum, Sverige, totalt 226st, varav 47st 25 öre 1907-1958, 32st 50 öre 1899-1958, 62st 1kr 1875-1968, 80st 2kr 1876-1965, 5st 5kr 1954-1955
Mobiltelefon, Samsung Galaxy Xcover pro, 64GB, modellnr SM-G715FN, Serienr R58N84NRRCL, Imeinr 352032112277089, återställd, saknar laddare
Tissot, herrur, guld på stål, 34mm, quartz, datum, läderband, safirglas, Refnr: T870/970, Snr: 13599, i box och ytterkartong
Svenska mynt, totalt 104st, varav 5st 10 öre 1904-1962, 5st 25 öre 1916-1940, 1st 50 öre 1953, 2st 50 öre 1875-1939, 1st 10kr 1972, 14st 5kr 1954-1966, 53st 2kr 1942-1966, 13st 2kr 1910-1938, 7st 1kr 1943-1949, 3st 1kr 1883-1942