721 - 740 av 1 860
1...363738...93 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 31 oktober 2023

Klubbad för

Figurin, parian, "De tu", Stig Lindberg (1916-1982), Gustavsberg, omkring 1900-talets mitt, höjd 17cm

3 000 kr

Utrop: 3 600 kr

Parti silver S800 198,2g, buckligt

Utrop: 1 400 kr

Koppar med tillhörande fat, 6st, Royal Copenhagen, Musselmalet, halvblond, Nr 1037, höjd 5,5cm, Ø12,5cm. Visas och hämtas på Sefina Örebro, Östra Bangatan 42A. Betalas hos Kaplans, medtag kvitto vid hämtning

Utrop: 1 000 kr

Kaffekanna med lock, Royal Copenhagen, Musselmalet, halvblond, Nr 1030, höjd 21cm. Visas och hämtas på Sefina Örebro, Östra Bangatan 42A. Betalas hos Kaplans, medtag kvitto vid hämtning.

1 300 kr

Utrop: 1 500 kr

Elbas, Ibanez Gio Mikro, Snr GS220600816, made in china, i mjukt fodra

900 kr

Utrop: 1 000 kr

Flintlåsgevär, Sverige, 1800-tal, beslag märkt GLS samt RB, totallängd 125cm, med bajonett (tillverkad i Eskilstuna) märkt med ett krönt C, Nr 20984, slitage, rostangrepp, beslag i mässing sitter lite löst

1 600 kr

Utrop: 900 kr

Slaglåsgevär, Sverige, m/1851-57, märkt N1051 samt 703 vid slaglåset, totallängd 128cm, bajonett medföljer, slitage, skruvar saknas, stötskador

950 kr

Utrop: 800 kr

Bestickset, S830, 149,2g, varav 1st serveringssked 192mm och 12st kaffeskedar 100mm, i etui, tillhört bankir Bertil Broman, Surbrunnsgatan Stockholm

850 kr

Utrop: 1 000 kr

Parti silver S800 107,1g, gravyr, buckligt

Utrop: 750 kr

Parti silver S800 183,5g, gravyr, buckligt

Utrop: 1 400 kr

Myntalbum, Sverige, totalt 226st, varav 47st 25 öre 1907-1958, 32st 50 öre 1899-1958, 62st 1kr 1875-1968, 80st 2kr 1876-1965, 5st 5kr 1954-1955

3 100 kr

Utrop: 3 700 kr

Minnesmynt, 2st, S925, 43g, 50kr 1975, 100kr 1985, i plastfodral

300 kr

Utrop: 375 kr

Parti silver, S800, 116,8g, slitage

Utrop: 800 kr

Parti silver S800 63,5g udda, graverat

Utrop: 425 kr

Omega, Genève, manuell, 22mm, doublé, flexarmband, plexiglas (små repor)

Utrop: 700 kr

Parti silver S800 bruttovikt 1375,4, defekt, slitet

Utrop: 5 800 kr

Mobiltelefon, Samsung Galaxy Xcover pro, 64GB, modellnr SM-G715FN, Serienr R58N84NRRCL, Imeinr 352032112277089, återställd, saknar laddare

1 200 kr

Utrop: 50 kr

Tissot, herrur, guld på stål, 34mm, quartz, datum, läderband, safirglas, Refnr: T870/970, Snr: 13599, i box och ytterkartong

700 kr

Utrop: 850 kr

Svenska mynt, totalt 104st, varav 5st 10 öre 1904-1962, 5st 25 öre 1916-1940, 1st 50 öre 1953, 2st 50 öre 1875-1939, 1st 10kr 1972, 14st 5kr 1954-1966, 53st 2kr 1942-1966, 13st 2kr 1910-1938, 7st 1kr 1943-1949, 3st 1kr 1883-1942

Utrop: 2 500 kr

Kedja 9K 2g 42,5cm, bredd 1mm, Pansar

Utrop: 550 kr