Avslutad | Pant – Tisdag 31 oktober 2023
Myntalbum, Sverige, totalt 208st, varav 48st 10öre 1896-1956, 65st 25öre 1885-1940, 8st 50öre 1883-1914, 2st 50öre 1940-1947, 45st 1kr 1875-1939, 11st 2kr 1877-1932, 4st 5kr 1935, 5st 5kr 1952-1959, 11st 2kr 1947-1964, 7st 5kr 1954-1955, 2st 10kr 1972
Mynt Övrigt
Svenska mynt, 19st, varav 4st 10 öre 1949-1962, 2st 25 öre 1953-1961, 2st 50 öre 1947-1956, 2st 1kr 1947-1966, 4st 2kr 1953-1954, 5st 5kr 1955-1959
Fritid Sport
1 Samlarkniv, J. Marttiini, Finland, skaft i trä, slida i läder, graverat blad, totallängd 215mm (blad 110mm)
Accessoarer Övrigt
Solglasögon, Ray-Ban, Andy, Modellnr RB 4202, 6073/13, 55¤17, 45, 3N, bruna matta plastbågar med graderade bruna plastglas, i fodral med putsduk samt manual
Figurin, stengods, Gustavsberg, design Lisa Larson, "Kalle", ur serien Larsons ungar, signerad, höjd 18cm,
Skulptur, Kosta Boda, design Bertil Vallien, "Pegasus", modell 99515, längd 19cm, bredd 8,5cm, höjd 11,5cm, signerad
Figurin, stengods, Gustavsberg, design Lisa Larson, "Johanna", ur serien Larsons ungar, höjd 15cm
Figurin, stengods, Gustavsberg, design Lisa Larson, "Kalle", ur serien Larsons ungar, signerad, höjd 18cm
Omega, Jubilé, 18K, quartz, safirglas, 34mm, graverad, läderband, boettnr 53065583, refnr 791011-30 sliten box, ytterkartong, manual, cert, juni 1991
Berhard H. Mayer, stål, automatisk, safirglas, datum, 44mm, läderband, boettnr 4999, cert Juli 2018, box, ytterkartong, manual
Klockor Raymond Weil
Raymond Weil, Tango, quartz, guldtonat stål, datum, safirglas, 36mm, viklås, Boettnr Z308852, Refnr 5560, box, extralänkar
Tissot, Quadrato, Chrono, stål, quartz, safirglas, kronograf, datum, 40mm, 100m, Refnr T005.517A, Boettnr TKN-BC-44584C, viklås
TW Steel, stål (PVD), quartz, mineralglas, kronograf, datum, 50mm, läderband, Refnr TW821R, box, ytterkartong
Konst Skulpturer
Skål, Kosta Boda, design Lena Bergström, ur serien "Planets", del 3 av 4 (Mars), limited edition, signerad och numrerad, 7630009, 317/500 i originalbox