521 - 540 av 618
1...262728...31 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 16 november 2023

Klubbad för

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor, olika färg och storlek, längd 250 cm.

Utrop: 450 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor samt keshipärlor, lås i sterlingsilver, trädd på vajer, längd 49 cm.

Utrop: 400 kr

PÄRLCOLLIER, färgade odlade sötvattenspärlor ca 6,5 mm, längd 46 cm.

Utrop: 300 kr

DIAMANT, gammalslipad diamant 0,58 ct, Light Brown/P2, diamant med ojämn rondist, naturaler, nagg och inneslutningar som når ytan.

Utrop: 2 200 kr

DIAMANT, fyrkantig radiantslipad diamant 1,05 ct, Light Brown/P2, mått 4,95x5,25x4,54 mm, diamant med tjock rondist, nagg på kuletten, slitna fasettkanter och skada.

2 000 kr

Utrop: 2 200 kr

DIAMANT, briljantslipad diamant 2,12 ct, Brungrå/P2, diamanten är mjölkig och har natural vid rondisten.

2 200 kr

Utrop: 2 200 kr

DIAMANT, briljantslipad diamant 0,40 ct, ca TW/P2, diamant med nagg på kuletten och rondisten, mjölkig.

Utrop: 1 100 kr

DIAMANT, äldre briljantslipad diamant 0,57 ct, ca W/P2, diamant med låg krona, inneslutningar som når ytan, inverterad natural vid rondisten,

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr

DIAMANT, antikslipad diamant 0,74 ct, ca Yellow/SI2, diamant med naturaler vid rondisten, nagg vid kuletten och rondisten.

Utrop: 3 300 kr

DIAMANT, gammalslipad diamant 0,44 ct, ca W/SI2, diamant med nagg och skador.

1 300 kr

Utrop: 1 100 kr

DIAMANT, gammalslipad diamant 0,92 ct, ca TW(G)/P2, diamant med skada på kronan i anslutning till inneslutning, nagg på rondisten.

3 800 kr

Utrop: 2 200 kr

DIAMANT, briljantslipad 0,33 ct, ca TCa/SI1, diamant med natural vid rondisten.

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

DIAMANT, briljantslipad 0,39 ct, ca TCa/SI2.

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

DIAMANTER, 7 st, gammalslipade och äldre briljantslipad diamanter 1,59 ctv, ca TW-TCr/SI, diamanter med skador och nagg samt inneslutningar som når ytan.

Utrop: 5 500 kr

DIAMANTER, gammalslipade och briljantslipade diamanter samt en åttkantslipad diamant 1,77 ctv, ca W-Cr/S-PI, diamanter med skador och nagg, en mjölkig diamant.

1 100 kr

Utrop: 1 000 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 14K guld doublé, odlade barocka sötvattenspärlor ca 23 x 14 mm, krokar, vikt 8,3 g.

Utrop: 1 400 kr

COLLIER, 2-rader, odlade sötvattenspärlor, granat, guldfärgat lås, längd 70 cm.

400 kr

Utrop: 450 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 14K guld doublé, odlade knappformade sötvattenspärlor ca 12,2 mm, stift, vikt 4,0 g.

Utrop: 400 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 14K guld doublé, odlade sötvattenspärlor ca 11,8 mm, toppig form, stift, vikt 4,6 g.

Utrop: 400 kr

AMULETT, snidad sten, kinesiskt motiv, storlek 5 x 5 cm, vikt 51,8 g.

Utrop: 300 kr