501 - 520 av 618
1...252627...31 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 16 november 2023

Klubbad för

Smycken Pärlarmband

PÄRLARMBAND, odlade saltvattenpärlor ca 5,5-5,8 mm, lås i silver, längd 19 cm.

Utrop: 350 kr

PÄRLCOLLIER, odlade saltvattenpärlor ca 5,5-6,0 mm, lås i silver, längd 60 cm.

325 kr

Utrop: 350 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 7-8 mm, 2 rader, lås i 18K vitguld, längd 44 cm, vikt 65,6 g, knutet, växlande kvalité på pärlorna.

Utrop: 3 000 kr

KALEVALA KORU, collier, brons, Finland, mått på hänget 42 x 50 mm, längd på kedjan 55 cm, vikt 52,8 g.

300 kr

Utrop: 400 kr

KALEVALA KORU, collier, brons, Finland, höjd 55 mm, längd på kedjan 55 cm, vikt 22,5 g.

300 kr

Utrop: 400 kr

RING, 18K guld, 10 briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca TW(G)/VS-SI, stl 18 mm, vikt 3,7 g, slitna fattningar, en diamant med nagg vid kuletten.

2 900 kr

Utrop: 2 500 kr

SMYCKESET, collier & örhängen, förgyllt sterlingsilver, emalj, Ivar T. Holth, Norge 1900-talets mitt, skruvmekanism, längd 44 cm, totalvikt 30,4 g, ask.

1 200 kr

Utrop: 700 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 blå rundslipade safirer ca 0,30 ctv, stift, vikt 1,2 g.

1 800 kr

Utrop: 1 000 kr

COLLIER, fasettslipade bergskristaller ca 18,5-29,5 mm, lås i silver, längd 62,5 mm, vikt 355,9 g, flera stenar med nagg.

Utrop: 2 000 kr

HÄNGE MED KEDJA, silver, blå emalj, paste, hårgömma, antik med senare kedja, längd 42 cm, vikt 19,7 g.

1 700 kr

Utrop: 800 kr

Ädelstenar Smaragder

SMARAGD, asscherslipad, 1,01 ct, 5,8x5,8x4,7 mm, små nagg och inneslutningar som når ytan.

900 kr

Utrop: 1 000 kr

ERIC ROBBERT, armring, silver, öppen, inre omkrets ca 18 cm, bredd 25 mm, Stockholm, 1956, vikt 56,8 g, signerad.

700 kr

Utrop: 550 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 6,4 mm, lås i 14K guld/vitguld, ovalslipad safir, åttkantslipade diamanter, längd 40 cm, knutet, vikt 21,5 g.

Utrop: 1 100 kr

PÄRLCOLLIER, 2-radigt, odlade pärlor, lås i 18K guld, briljantslipade diamanter, längd ca 57 cm, vikt 43,5 g, lås för 3-radigt collier, missfärgningar på guldet.

Utrop: 2 800 kr

MANSCHETTKNAPPAR, sterlingsilver, ugglor, vikt 13,3 g.

475 kr

Utrop: 450 kr

ARMBAND, 8-radigt, korall, lås i gulmetall, längd 18 cm, vikt 50,2 g.

2 300 kr

Utrop: 350 kr

COLLIER, korall, doserat, längd 70 cm, vikt 82,1 g.

1 600 kr

Utrop: 1 700 kr

COLLIER, korall, lås i sterlingsilver, längd 60 cm, vikt 37,8 g.

850 kr

Utrop: 550 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 6 briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca W/SI, stift, vikt 1,4 g.

2 300 kr

Utrop: 2 600 kr

RING, 18K guld, rubin, 2 diamanter, stl 19 mm, vikt 1,7 g.

1 400 kr

Utrop: 1 400 kr