421 - 440 av 618
1...212223...31 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 16 november 2023

Klubbad för

ARMBAND, sterlingsilver, ametist, Mexico, längd 18 cm, vikt 89 g.

Utrop: 350 kr

ARMBAND, sterlingsilver, ametist, Alf Halldings guldsmedsatelje, Örebro1969, stl 17, vikt 94,5 g,

550 kr

Utrop: 550 kr

TRESTENSRING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,36 ctv enligt gravyr, ca TW/VS, stl 16,5 mm, vikt 2,6 g.

2 500 kr

Utrop: 2 800 kr

G DAHLGREN & CO, armband, silver, Malmö 1951, längd 18 cm, vikt 33,8 g.

400 kr

Utrop: 450 kr

LAPPONIA, örhängen, sterlingsilver, höjd 42 mm, stift, vikt 5,9 g, slitage.

500 kr

Utrop: 550 kr

LAPPONIA, ring, sterlingsilver, stl 17,5 mm, vikt 5,5 g.

400 kr

Utrop: 450 kr

Smycken Enstaka örhänge

ENSTAKA ÖRHÄNGE, 14K vitguld, 12 briljantslipade diamanter ca 0,35 ctv, ca TW-W/VS, kors, mått 18 x 12 mm, stift med skruv, vikt 2,5 g.

Utrop: 5 000 kr

BROSCH, 14K vitguld, 15 briljantslipade diamanter ca 0,70 ctv, ca TW-W/VS-SI, kors, mått 24 x 18 mm, vikt 2,8 g.

Utrop: 8 400 kr

BROSCH, silver, blomma, G. Kaplan, Stockholm 1948, mått 46 x 33 mm, vikt 6,2 g.

300 kr

Utrop: 350 kr

KALEVALA KORU, hänge med kedja, brons, höjd på kulan 2,5 cm, längd på kedjan 51 cm, vikt 8,1 g, slitage.

300 kr

Utrop: 350 kr

BROSCH, förgylld metall, granater, mått 44 x 44 mm, vikt, 11,4 g, slitage.

350 kr

Utrop: 350 kr

HÄNGE MED KEJDA, kors, förgylld metall, granater, antik, höjd på korset 6,5 cm, längd på kedjan 45 cm, vikt 12,7 g, 1 granat saknas.

700 kr

Utrop: 350 kr

COLLIER, förgyllt silver, nefrit, längd 50 cm, vikt 54,9 g, små bucklor.

Utrop: 2 000 kr

ARMBAND, förgyllt silver, nefrit, längd ca 17 cm, säkerhetskedja, vikt 40,9 g.

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

BROSCH, förgyllt silver, nefrit, mått 36 x 21 mm, vikt 10,0 g.

325 kr

Utrop: 350 kr

RING, förgyllt silver, nefrit, justerbar storlek, vikt 5,4 g.

550 kr

Utrop: 600 kr

ÖRHÄNGEN, förgyllt silver, nefrit, mått 20 x 15 mm, stift, vikt 9,2 g.

800 kr

Utrop: 900 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,24 ctv, ca TW/VS-SI, stl 16 mm, vikt 3,8 g, diamant med kulettfasett.

Utrop: 2 700 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 6,5 mm, längd 48 cm, lås i sterlingsilver, vikt 24,0 g, knutet.

350 kr

Utrop: 400 kr

HÄNGE, silver, drömfångare?, bredd 6 cm, Ceson, 1971, vikt 21,3 g.

400 kr

Utrop: 450 kr